Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
16. apr 2012

@aduskatt ono zalezi vela aj od toho, aku plnku si dala do vnutra a aka to torta vlastne je.. 🙂

janula.h
16. apr 2012

@anibas aaaaaaaale prídem o nervyyyyy Miško je ako čert Bert,behám s Emkou na mažoretky nič nestíham ale našťastie príde až zajtraaaa takže som happy ale zatiaľ sa mi to ľúbi 😀

ladydia
16. apr 2012

@vlada111 nestras ma, moja taka dokonala urcite nebude, ale hlavne nech sa to podoba na ovcu 🙂

zuziq
16. apr 2012

tak som skusala robit tu plnku z toho karameloveho salka a kamoska mi napisala, ze to malo zvlastnu chut... asi ostanem pri klasike a budem ho radsej varit, lebo aj podla internetu nie kezdemu to karamelove chuti... 😕

aduskatt
16. apr 2012

@katmi no, mam sa co ucit🙂.plnku som davala z tvarohu, kyslej smotany, slahacky a jahod.a primiesala som tam creme ole vanilkove. TEn krem je fajn, len ten marcipan sa mi zda strasne makky. teda zdal, uz som davno nebola v chladnicke🙂

reruna
16. apr 2012

@anibas super stránky ty různé recepty na korpusy a krémy - moc mě zaujal jahodový salkový krém, ten určitě někdy vyzkouším.-)
@daducha - téda, tolik dortů a krásných! 🙂

reruna
16. apr 2012

@zuziq mě taky připadalo to karamelové salko trochu jiné chu´tově i konzistencí, než to klasické uvařené....

katmi
16. apr 2012

@aduskatt davala si aj stuzovac do slahacky? to preto je ta torta taka makka.. tvaroh,kysla smotana.. to su moc mokre veci.. korpus sa napije.. kocky.. co poviete? dobre radim? 🙂 radsej ma opravte, ak by som mala trepnut somarinu 😀

katmi
16. apr 2012

@aduskatt a marcipan ti nasiakol urcite tym vsetkym.. ked je makky.. dala si aj maslovu plnku popod marcipan?

dada2007
16. apr 2012

@peroli oooo...........dakujem........isto si z toho niečo vezmem......pre inšpiráciu..... 😵 😵 😵

zuziq
16. apr 2012

@reruna ona sa ma dokonca pytala, ci tam v torte boli nejake bylinky,ze to malo zvlastnu chut a nevedeli to identifikovat... a to ze mi tieklo v torte ani nehovorim 🙄

dada2007
16. apr 2012

@larah robím BOhušov a má zvyčajne 8 až 10 cm na výšku ......z 5 vajec

dada2007
16. apr 2012

@katulkaaaaaa moja okrúhla 23cm zo 6 vajec bohušov....parížska šlahačka.... bez ovocia!......potiahnutá....3kg a napr. 25x25 štvorec, tak ten mám okolo 4kg

reruna
16. apr 2012

@zuziq tak bylinky bych ani neřekla, spíš mi to přišlo víc nakyslé...

aduskatt
16. apr 2012

@katmi davala som aj stuzovac slahacky do toho........

aduskatt
16. apr 2012

@katmi maslovu nie, davala som tu tvarohovu komplet pod vsetko...............tak nabuduce dam maslovu🙂 tortu som robila pre nas doma len, takze v pohode sa spapa, len teda som bola zaskocena tym, ze je ten marcipan makky stale🙂.takze nabuduce pod marcipan nieco s maslom?🙂

aduskatt
16. apr 2012

@katmi znutra korpus este neviem, aky bude🙂) ta makkost marcipanu ma teraz zaujala

katmi
16. apr 2012

@aduskatt to je prave ten problem.. tvaroh nikdy pod marcipan nesmie ist.. preto mas ten marcipan makky.. marcipan nasiakol vlhkostou od toho tvarohu..pod marcipan maslovu plnku alebo dievcata davaju aj nutelu, ale ja by som to neriskovala s nutelou, lebo ked to clovek nevie dobre potriet, resp. urobi tenk ymarcipan, tak to presvita.. ja som sa takto raz okaslala a odvtedy davam len maslovu plnku a je to v pohode 😉

katmi
16. apr 2012

@aduskatt ja davam pod marcipan plnku z tohto: 2dcl mlieko + 2lyzice cukru zmiesat, trosku povarit.. do toho vliat masu pripravenu s 2dcl mlieka a 4lyzicami polohrubej muky 🙂 to povaris, urobi sa ti z toho taky velmi husty puding.. das si to vychaldnut a po vychladnuti vmixujes jedno cele maslo 250g.. dolezite je, aby maslo + vniknuta masa mali rovnaku teplotu,inak sa ti to sekne.. nieje to nic zlozite 🙂

aduskatt
16. apr 2012

@katmi no super, dakujem krasne, tak to spapame vecer. UZ budem vediet🙂 tak sak na chybach sa kazdy uci............len skoda, ze na vlastnych xixi

katmi
16. apr 2012

@aduskatt a zabudla som.. na tortu priemeru cca 21cm ti staci urobit tu plnku pod marcipan z polovicnej davky 😉

aduskatt
16. apr 2012

@katmi podobny krem sa robi do medovych rezov, tusim🙂)si zapisujem🙂

alenv
16. apr 2012

Holky já jsem se chtěla zeptat.. jak je to, když dělám dort i za peníze.. může na mě nějak finančák? 😅 😅 😅 Já jen nevím co vlastně smím a co ne😀

katmi
16. apr 2012

@aduskatt ooo to niiic 🙂 ako si povedala. kazdy sa ucime na chybach.. 🙂 ja vela chyb robim doteraz, a niekedy su baby zo mna uz na nervy 😅 😀 (si to myslim, ziadna mi to este nepovedala,ale isto je to tak 😀 😀 )

anibas
16. apr 2012

@reruna a vieš že aj ja som sa nad ním pozastavila 😅 😅 😅

katmi
16. apr 2012

@alenv preco by mal???? davas si posielat peniaze na ucet??? ved to mas ako zalubu 😉

katmi
16. apr 2012

@aduskatt 🙂 rada som pomohla..

peroli
16. apr 2012

@alenv pokuď jich neděláš 10 denně tak seš v pohodě.. nesmíš přesáhnout určitou částku.. ale jakou přesně ti zrovna neřeknu.. nejsem si jistá a nechci mystifikovat.. 😉 ale holky určitě poradí..

aduskatt
16. apr 2012

@katmi ja som sa dlho odhodlavala sa spytat nieco, lebo tu ste uz silne proficky🙂a nechcela som otravovat🙂

aduskatt
16. apr 2012

@katmi dakujem, si zlata🙂