• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mizulienka podla mna pre 15 ludi v pohode staci teda ak nechcu kazdemu vysluzku domov nabalit :sweat_smile:
16. apr 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 hmm myslim, ze vysluzky sa asi nebudu davat, je to stretnutie po neviem kolkych rokoch zo skoly :wink:
dakujem za pomoc :wink:
16. apr 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna já to taky zkusím schváleně já zas zjistila, že jsem dalal na zadní stěnu u které je dort nějkaý karton a zatím se mi to neorosilo
16. apr 2012 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby tak pridam moje posledne dve...ta jedna mala byt sanitka no nakoniec je to asi zachranarsky voz :grinning: to je pre deturence do skolky maju mat den ze pridu zachranari tak preto :slight_smile:
16. apr 2012 o 22:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
dievčatá,veľmi pekne ďakujem za všetky laiky,veľmi ma tešia. :slight_smile:

mám jednu prosbu....neviete mi poradiť ako sa robí bránka?mám robiť tortu ,polku futbalové ihrisko a polku hokejové a neviem sa z toho vysomáriť,čo tam dám..............
moc ďakujem...
16. apr 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka hej, myslela som jemne žltú, aj taká maslová by bola super a doplnené jemnunkou fialovou. To by bolo konzervatívnejšie potom. Ale ty máš tie tortičky krásne, určite to dobre odhadneš sama :wink:
16. apr 2012 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka podla mna ta jemnucko zlta by bola super aj nieco taketo by bolo pekne
16. apr 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@lucula73 Luci ja som robila podla tohto postupu :wink:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&t=525

@vlada111 Musim si to nejak nechat ulezat v hlave, zatial nie som stotoznena s nejakym napadom, musim podumat :grinning: ale dakujem ti krasne :wink:
16. apr 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ta je neskutocne krasna, taka jemnucka :wink:
16. apr 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aj mne sa velmi paci :slight_smile:
16. apr 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978
@kaculka46 Ďakujem kočky ,linky si ukladám ,aj keď už šmolkov mám...nebolo to také strašné...a celkom sa mi aj vydarili :slight_smile:
16. apr 2012 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka Luci ty si poklad,toto som potrebovala vidieť,ako na to,moc vďaka :slight_smile:
16. apr 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv Může na tebe přijít..:slight_smile: Musíš mít výuční list v oboru cukrář, ŽL na pečení a prostory podle hygienických předpisů... tzn. zvláštní lednici jen na dorty, nesmíš je péct u sebe v kuchyni, musíš mít místnost jen na dorty s kachličkami do xxx centimetrů výšky atd...
16. apr 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv Taky si může objednat někdo z FÚ..:wink:
16. apr 2012 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubi22 ja na kruhovu 24cm rozvalkam na potah 600-700g smartflexu... a pecien stvrtok alebo piatok rano korpusy, piatok doobeda aj kremy(ak je to teda na vikendy ze v sobotu beru baby)...do poobedia vychladne, ked romanka spi, tak naplnim za asistencie karinky...dokedy vecer zaspia, tak sa to pekne chladi a ked spia tak potahujem a zdobim... co je vzdy najskor o 22 :sweat_smile: :wink: ked su postavicky na tortu a priebezne pocas tydna si po veceroch modelujem...
baby sa musia zahrat same...ale da sa popri peceniu aj odskocit za nimi, tak to neni taky problem
a k smartflexu, nam chuti vanilkovy alebo mandlovy...ale vanilkovy asi pouzivam viac
16. apr 2012 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 supni tu slahacku do mrazaku a potom sa da v pohode pouzit.Aj ked uz len tak ze ju varim :wink:
17. apr 2012 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja dakujem :dizzy_face: ,ale to nebolo za jeden tyzden.To su za dva a vzdy tak od utorka do nedele.Tolko by som nezvladla iba na vikend.Beriem vzdy iba dve na 1 termin.Sa mam rada :grinning: :grinning:
17. apr 2012 o 00:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kočky to červené maslo čo predávajú v tescu je dobré??? od zajtra bude za 0,99 eur.
17. apr 2012 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk uz som tiez nanho pozerala, ale mam doma este dost slusnu zasobu v mraziaku :wink:
ale nemam s tymto skusenosti.
17. apr 2012 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka tak tohle já samozřejmě vím :wink: zajímalo mě spíš jak to řeší holky tady. Myslím, že je opravdu hodně lidí co to dělá doma jen pro známé
17. apr 2012 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, chystám se poprvé péct v ráfku, tak bych od vás potřebovala shrnout, jak na to :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vím, že se to tady řešilo už hodněkrát, ale stejně se radši znovu zeptám - mám si dát asi pečící papír na plech, na to ten ráfek a musí se vymazávat nebo ne? Já klasické formy vymazávám a vysypávám hr. moukou. A máte teda zkušenosti s tím, že to nevyteče? Dík moc :dizzy_face: .
Jo a prosím, nemáte některá uložené nějaké inspirace na motorkářské dorty, má tam být jen helma na silniční motorku, takže snad nic složitého, díky díky :dizzy_face: :dizzy_face: .
17. apr 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk ja ho používam pravidelne, vlastne iba to :slight_smile:
17. apr 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 super, dakujem :slight_smile:
17. apr 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf tak já podle rad holek odtud dávám pečící papír vystřiženej dle tvaru ráfku a pod to ještě alobal pevnější a trochu ohnu hrany zvenku okolo toho ráfku -to celé na plech. Nevymazávám, ale to já ani formy, takže to klidně vymazat můžeš, jak si zvyklá. Obvykle to nevyteče, no dělala jsem 3* a naposledy mi malinko vyteklo, ale bylo to řidčí koláčové těsto - a ono to pak ani nijak neva, na hotovém dortu to stejně nepoznáš, jen se musí pak ten ráfek dýl odmočit :grinning:
17. apr 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf ja ako ktorý ráfik...niektoré sú krivšie tam dávam aj alobal pod pečiaci papier a pod rovnejší ráfik stačí dať pečiaci papier, ale tak aby vytrčal, keď aj trocha cesta vylezie nech nemáš špinavý plech :wink: ja nevymazávam nič
17. apr 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje dve rýchlovky pre sestru, ona ma vždy tak krásne prekvapí, že zo dňa na deň chce torty :confounded: preto aj tak vyzerajú...
17. apr 2012 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
ahojda děvčata, tak jsem doma z nemocnice, malý je v pořádku, jen tu mandličku si tam nechali :wink: ještě mu propichovali uši a odsávali tekutinu, aby líp slyšel, ale už je to v pohodě, jsem ráda, že jsem doma :slight_smile:
nestíhám vás dočítat, tak prohlídnu zatím fotečky dortíků a pak večer dočtu
17. apr 2012 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@dadka212 vždyť jsou super, kam se na tvoje rychlovky hrabou kupované z krámu :slight_smile:
17. apr 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnesne muffiny
17. apr 2012 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@yamahafazer Kráásne...Hneď by som si dala :wink:
17. apr 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok