• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. novembra 2017 
@mariann2 ďakujem za info... aj som si myslela
17. apr 2012 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt nevadí peknučká na prvýkrát a nabudúce si urobíš sa marcipán vyjde to narovnako :wink:
17. apr 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, poradite mi prosim ? Buduci tyzden robim torticku s hello kitty, budem ju vyrezavat a paci sa mi ked je cely obrazok olemovany ciernou akoby konturou...cim to spravit, aby to nebolo moc hrube ? Len vyvalkat hadika natenko ? Este ma napadlo obtiahnut to ciernou fixkou len neviem ci to nie je blbost, mam na mysli taketo nieco
17. apr 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maya30 holky to dělají injekční stříkačkou nebo tím dávkovačem na sirup pro děti tu hmotu vytlačit.
17. apr 2012 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h uz som si objednala z eshopu nejake veci dnes, medziinym aj potahovku, tak uvidime, ako to pojde s nou:slight_smile:...ale dakujem za pochvalu:slight_smile:
17. apr 2012 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 buď stříkačkou nebo extrudérem
17. apr 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 ja som raz malovala ciernou farbou kraje tenkym stetcom a raz som vytlacala zo striekacky... ja ako laik ti asi neporadim co je lepsie ale viac sa mi pacilo zo striekacky, len nie vzdy sa to hodi si myslim :wink:
17. apr 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ja mam tolko noviniek , co by som vam chcela tiez ukazat,len to ma ta nemecka stranka blokovane. Aj ja som sa tam prihlasila a musela so tam dat 10 prispevkov a az skoro po dvoch mesiacoch som mala vsetky stranky spristupnene :wink: :slight_smile: Tak vam to budem postupne sem davat.
Najnovsia novinocka , neviem ci to uz poznate niektora , ze ak sa klasicky marzipan zmiesa s roztopenymi medvedikmi vytvori sa hmota ,ktora je suuuuper na modelovanie tvare a postaviciek. Je pruzna a da sa vyrobit bez pouzitia dalsich farieb telova hmota. Namiesanim farebnych mackov. Vraj sa s tou hmotou da este dva dni manipulovat, lebo schne dlhsie. Ale , ze super drzi tvar.
17. apr 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@maya30 ako pise jakelina obycajnou striekackou ide to fakt super ja som ani nahrievat nemusela na RDI a PDT islo to samo. Kamoska sestricka ma uz zasobila striekackami tak mozem robit hadiky do dochodku :grinning: . Este mi donesie taku tu veliku ma vacsi otvor aj to sa niekedy isto hodi :wink:
17. apr 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 super nápady a oveľa lacnejšie. Ďakujééém.
17. apr 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lubi22 dakujem, nabuduce vyskusam aj ja ten pomarancovy :wink:
neviete poradit plnku, ze tvarohovo citronovu?
17. apr 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaculka46
@jakelina
@ajka82
@dm1 dakujem :slight_smile: ja som to uz so striekackou skusala, ale robim s mmf a to vobec neslo von :confused: ale striekacku som mala dost malu, tak asi to bolo tym, lebo hmotu som si aj nahriala, tlacim tlacim a nic :grinning:
17. apr 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vsetci, chcela by som vyskusat urobit marcipanovu torticku pre svoje deti, prvy raz...prosim vas, s akym marcipanom mate najlepsie skusenosti? Napr. znacka, kde ho kupit....ci je to jedno?
17. apr 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 mmf som este neskusala aj ked to pouzivam najcastejsie ale nie cierne :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale isto to pojde tazsie ako super makke hmoty tam som zatlacila raz a uz to slo samo :sweat_smile:
17. apr 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 super.......super........to som nevedela, dakujemeeeee :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: šikofnááááá si :dizzy_face:
17. apr 2012 o 19:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@janula.h
@dadka212
Dievčatá, tak som dobojovala moju roztečenú tortu.
Toto je verzia č.2, po natretí maslom a opätovnom potiahnutí.
Zatiaľ nič netečie, všetko drží ako kameň. Klop, klop, klop.....
Tak hádam to vydrží aj naďalej. :sunglasses:
17. apr 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@dm1 ja robím so smartflexom a musel mi to vytláčať zo striekačky chlap....ja som to nevládala....a to sme tú hmotu aj nahriali a aj tak to šlo brutáááál ťažko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. apr 2012 o 19:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 Ja som to skusala s MMF, ale len tak , ze ako to ide s tou striekackou z nurofenu a slo to super. Ked zarabas MMF a este je taky redsi, ale nesmie sa uz lepit , a ked do neho vtlacis palec musi tam zostat odtlacok.
Tak z takej hmoty urobis lahucko hadikov kolko len chces. :wink:
17. apr 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007
@maya30 z WI taky hoooodně špatně, nahřála sem, no kousínek sem dala, ale nakonec vzdala
17. apr 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 ja som dala striekačku aj so smartflexom na chvílku do mikrovlnky a tlačilo sa to samé von :grinning: som musela pozerať do mikrovlnky, keď sa začalo vytláčať vybrala som a rýchlo obťahovala :grinning:
@heni79 už radšej pre istotu stále používaj iba maslo s cukrom prípadne s korpusom :wink: aby sa ti náhodou znova toto nestalo :slight_smile:
17. apr 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 nakonec to dobře dopadlo.
17. apr 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 akože to ohrievaš už v mikrovlinke aj so striekačkou??
17. apr 2012 o 20:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 ano aj so striekačkou :grinning:
17. apr 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1
@mamina1978
@mates22 baby skusim to z cerstvo zarobeneho mmf, predtym som mala mmf z chladnicky :wink:

a este taku blbu otazku - to ten obrazok si cely aj s obtiahnutim pripravite mimo torty a potom prenesiete na hotovu, alebo sa to sklada priamo na torte ? Bojim sa ze mi ta cierna lemovka zababre potah ak s tym budem narabat na hotovej torte
17. apr 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@b.janka ja som si objednala plastove, hned dvoje a nikdy somich nepouzila, nevedela som ako s nimi robit, skusala som aj tak aj tak a zle....kupila somsi radsej poriadne kovove.
17. apr 2012 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 pekna torticka:slight_smile:
17. apr 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 je krásna
@mamina1978 - waw zaujímavé. určite vyskúšam:slight_smile:
@maya30 nádhera
17. apr 2012 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 das mi prosim prosim link na tu stranku? dakujem pekne :dizzy_face:
17. apr 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kleopatris Tu sa musis prihlasit. A musis mat trpezlivost, kym ti vsetky stranky spristupnia. A musis vlozit minimalne 10 prispevkov. Je to sice same musis , ale oplati sa :dizzy_face: :wink:

http://www.torten-talk.de/anmeldung.php
17. apr 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 krásny zámok
@emily_666 krásne tortičky - v jednoduchosti je krása :slight_smile:
@vecernicci krásnučká
17. apr 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok