Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
17. apr 2012

@janula.h
Ozaj Jani, na margo tej zlatej Toto je old gold, maľované ňou. No ona je taká skôr akoby do medena. Nie úplne zlatá v pravom slova zmysle. 😉

lussy23
17. apr 2012

@janula.h krásnučká @yamahafazer krásne muffinky @dadka212 krásne @fodorka parádne

jakelina
17. apr 2012

@maya30 já si ten obrázek udělám dopředu a pak ho suchý přenesu v kuse na dort, třeba krtka jsem tak dělala.Ale dá se to i přímo .
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4015828...

jakelina
17. apr 2012

Nebo toho Bárta jsem taky tak dělala
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21740...

kleopatris
17. apr 2012

babulky ja som v sobotu robila pre svokru tortu a davala tam tu jogurtovu plnku (inak uuuuuzzzaaasnaaa, osviezujuca, dakujem za recept aj ked uz neviem od koho som ho okopcila 😵 ), ale nemali rastlinu slahacku, tak som tam dala taku tu na slahanie od ramy, tam je nejaky podiel rastlinnej a potvora torta mi asi o pol cm na jednej strane klesla 😠 ked tam nabuduce pridam zelatinu udrzi to tvar?
A skusala som moje prve kvetinky 😀
a este jedna otazka, mozem dat pod marzipan aj trosku dzemu? teraz som dala, ale teda bala som sa, ze sa mi roztecie 😝
dakujem 😵

mizulienka
17. apr 2012

@kleopatris krasna torticka 😉
napises mi prosim recept na ten jogurtovy krem? ja som jeden robila, ale bud som ho ja zle urobila, alebo nevime, lebo ja som nadsena nebola.dakujem

ikula2
17. apr 2012

@mamina1978 jeeejda no to su super napady 😵 si zlata

evakvaa
17. apr 2012

@vlada111 ahoj chcem sa opýtať či nemáte nejaký postup podľa ktorého sa dá urobiť tá ovečka, ktorá je na tortičke pre dievčatko na 1. rôčik. ďakujem

mizulienka
17. apr 2012

@mamina1978 perfektne napady, ta s tou salkou je super 😉 dakujem.

kleopatris
17. apr 2012

@mizulienka kopirujem skopirovane 🙂
0,5 l rostlinné šlehačky (koupíte ve zdravé výživě)kupujem klasickú 33%
500 g kvalitního bílého jogurtu (já používám Hollandia)ja dávam smotanový a ovocný
panáka ledové vody
3 lžíce moučkového cukru

a ja som davala len vanilkovy jogurt a trosku obycajneho bieleho jogurtu a tu slahacku od ramy na slahanie, co ma len myslim 19% tuku a teda ja slahackove plnky moc nemusim, lebo mi su mastne, ale tato bola fakt osviezujuca, lahka, na leto super. A este som tam dala rozmixnuty ananas. Vsetci si pochvalovali, ze je chutna 🙂

heni79
17. apr 2012

@dadka212
Vidíš, to som sa chcela tiež dávno spýtať. Keď natriem pod poťah maslo so zvyškami korpusu, tie odrobinky nebudú robiť hrbolčeky na poťahovke? 😕 Lebo ja sa snažím ten krém vždy vyhladiť čo najviac, no aj tak mám pocit, že ten poťah nemám tak rovný, ako by som si predstavovala. 😅

lussy23
17. apr 2012

@kleopatris krásna tortička i ružičky

mizulienka
17. apr 2012

@kleopatris super, dakujem vlemi pekne 😉
ta rastlinna slahacka tam nie je citit?

janula.h
17. apr 2012

@dadka212 ozaj Dadi na tej striebornej farbe je,že sa používa iba na dekoračné účely 😖

mizulienka
17. apr 2012

@heni79 Heni, ked pridas ten korpus k tomu maslu tak to riadne preslahaj, mala by ti vzniknut uplne hladka masa...ale inac musim povedat, ja som donedavno robila iba bohusov nastavovany korpus a ked som ten pridala k maslu, nikdy sa mi nepodarilo to vyslahat uplne do hladka, teraz robim mramorovy a ten je krasny jemny.
Natri najprv tortu tym maslom, daj trocha zachladit a znova pretri, ja tak robim na 3x, nedavam hrube vrstvy masla, ale stale vyrovnavam...a potom budes mat torticku uplne hladku 😉
Inac, ked mozem este poradit, mozno aj potah si vyvalkaj na hrubsie, aj to ti troska skryje nerovnosti.
@dadka Dani som odpovedala za teba, snad je to ok 😉 😵

kleopatris
17. apr 2012

@mizulienka ja neviem, ja som tam ziadnu inu chut necitila, chutilo to viac jogurtovo ako slahackovo 🙂 len mi nedrzala pekne tvar, ale asi som malo naslahala ako som sa teraz docitala na nete 🙂

heni79
17. apr 2012

@mizulienka
Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď. 😀 Asi ti budem pripadať blbá, ale možnosť vyšľahať to dovedna mi ani neprišla na um. 😅 Akože najlepšie riešenia bývajú tie najjednoduchšie 😀 .
Ja robím väčšinou tiež mramorový. Ale mne z neho spravidla i tak nič nezostáva. Lebo ak aj niečo odkrojím, veľmi rýchlo sa na to vrhne mm, alebo malá. 🙂

anibas
17. apr 2012

@lauricka môžeš si urobiť doma MMF - úplne prvá strana tejto diskusie recept od Alionusky, ale lecnejšie kupované hmoty K2, PDT, alebo trochu drahšie WI, Smartflex Velvet 😉 😉 môžeš kúpiť v e-shopoch

79zuzana
17. apr 2012

ahojte dievcence. Chcela by som sa vas spytat, potrebujem zafarbit hmotu na hnedo, bude to kosik, ale problem je, ze farba ktoru mam, mi stale zafarbi len na velmi svetlucku hnedu, bez ohladu na to, ze tam pridavam farby stale viac a viac. Myslite, ze mozem zafarbit aj kakaom? Teda ak ano, ako na to...mam kakao zmiesat s troskou vody a tak to zmiesat s hmotou? A nepopraska mi hmota potom od toho kakaa? Velmi velmi dakujem 🙂

mizulienka
17. apr 2012

@heni79 pytat sa nikdy nie je hlupe 😉 len sa pytaj, urcite sa tu vzdy najde niekto, kto ti odpovie, poradi 😉
ked ti neostane korpus, staci vyslahat maslo s cukrom a mysim, ze @jakelina spominala, ze ona do toho prida ja rozpustenu cokoladu, ze ono to ptoom na torte zatuhne a torta je krasne rovna.

jakelina
17. apr 2012

@heni79 tak jak píše Mizulienka, já když dělám světlý korpus, tak do toho vyšlehaného másla přidám bílou rozpuštěnou čokoládu a drobečky a pořádně vyšlehám a na dortu to ztuhne na beton, prostě jako čokoláda v tabulce. Pak je dort krásně hladký a rovný. Taky uhlazuju několikrát. Dám chladit a pak ještě dorovnávám a znova uhlazuju. Tady mám fotku dortu potřenou a pak potaženou, když to hezky zarovnáš hned tím krémem, tak ti to už hrbolky neudělá.

vlada111
17. apr 2012

@evakvaa no veru nie, ja robím všetky postavičky tak, že sa pozerám na internete na nejakú fotku a podľa nej modelujem ☹ .

zdenallicka
17. apr 2012

@yamahafazer KOčenko, jaký máš recept na muffinky? 🙂 Máš je moc hezké..🙂

kleopatris
17. apr 2012

@79zuzana ja som farbila kakaom tohto zajka malemu k narodkam a v troske vody som rozmiesala kakao a nepraskalo mi to 😉

ajka82
17. apr 2012

@maya30 ja som obrazky robila mimo tortu a potom poloziala na nu 😉

desmodka
17. apr 2012

baby ako by ste robili tortu golfovu lopticku??? myslim teraz ten vzhlad lopticky 🙂 dakujem

beruska.zuzanka
17. apr 2012

ahojte kočky, robíte niektorá so smartflexom? Ako sa s ním pracuje, rada by som ho na poťah i modelovanie, vďaka za každú skúsenosť 😉

evakvaa
17. apr 2012

@vlada111 to je teda škoda ☹ . Veľmi sa mi páči ta tortička, je nádherná. Ste veľmi šikovná. 🙂

vlada111
17. apr 2012

@evakvaa ďakujem pekne, ale keď si nájdeš obrázok, zvládneš to. Nie je to ťažké, len guľaté bruško, nožičky a ruky sú ľahké, hlavička podľa obrázka. Treba to vyskúšať 😉

vlada111
17. apr 2012

@dm1 Dani to je neskutočne romantická torta. No neviem veru, či takú niekomu neurobím 😉