Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sse
25. apr 2010

Ahojte dievčence

toto je môj víkendový výtvor

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/z-hora-0
http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...

a tie vaše sú úžasné 🙂

misa1982
25. apr 2010

Ahoj holky ,mam dotaz jak se dela ta fondanova potahovka?A chci taky vyzkouset to s tech bonbonu jak se s tim pracuje?a s ceho delate tak nadherne ruzicky?

anibas
25. apr 2010

ahojte
lenka - už chápem, spomenula som si, že bývaš v rakúsku
ali - perfektné ferari - tie farby - ja také asi nikdy neurobím 😲 , nie som kamarátka s červenou a čiernou a ten lesk - a ako pečieš pri Sašenke ? môj Filip je rovnako starý a ked raz začne mrnčať - tak som dorobila 😒

pekne sa rozrastá naša marcipánová rodina 😵 😵 😵 😵

sse - pekná torta - akú máš farbu ružičiek

misa - na prvej strane je recept, prečítaj si aj 2-3 strany na vychytávky chýb 😉

boldy
25. apr 2010

ahojte, ja som dnes len babovecku ku kave 🙂
krasne torty vsetke, stale na tom pozeram prave tie, ktore tu potom najdem 😀
misa> z bonbonu mmf hmota je napisany recept na prvej strane najdi si a pracuje sa s nou super, aj ruzicky sa z nej robia a ine kvety a figurky

sse
25. apr 2010

anibas boli zlaté 🙂

anibas
25. apr 2010

Ale prášková a aká - značku môžeš ? 😉

llumka
25. apr 2010

Ahojte,tak tu je moj vikendovy vytvor

llumka
25. apr 2010

ale poviem vam bol to najhorsi vikend.lebo doteraz robim mliecny marcipan bez problemov.a zrazu strasne lepil robil bublinky ,neviem preco.na poslednu chvilu som musela zohnat WI.ale pri poschodovej spodok ruzovy potah robil bublinky nechala som tak nemala som inu moznost.este sa mi neozvala zakaznicka ci je spokojna.normalne som poplakala.

zdenalicka - viem ze robis mliecny marcipan,nevies preco mi bublinkovalo?

ako vidim ze vraj K2 sa oplati,skusim kolko stoji za kilo? ja som kupila WI za 6€/kg,ale mne viac chuti mliecny marcipan.
ako by ste porovnali chut K2 a WI?

vinka
25. apr 2010

IIumka krásny vankúšik fakt.Aj tie dve dalšie su krásne no jak to stíhate to neviem. 😕 😀

sse
25. apr 2010
anibas
25. apr 2010

ilumka: skvelé tortičky a každá iná a vôbec nevyzerá, že sa ti nedarilo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
vankúčik si orezávala ? asi akú má veľkosť ?

henikav1
25. apr 2010

baby ja vas len obzeram, ja sama som zvladla na dnes az cokoladovy puding, mam ho odfotit?? 😀 😀 😀 😀

llumka
25. apr 2010

anibas ano orezavala som boky do obluka asi 25-30x25-30cm

boze, zabudla som vam pochvali ,mate nadherne torticky

vinka
25. apr 2010

Heni hej ja si pomlsám cez monitor.Milujem čoko pudingy ešte šlahačku a jahody a koniec.Mám nebíčko v papuli. 😀 😀

henikav1
25. apr 2010

vinka 😀 😀 😀 len si daj, este nam jeden zostal
to som totiz mala taku narychlo prepadovku navstevu, co mi zavolali, ze za polhodinu su u mna a ci ich nechcem pozvat na obed 😀 😀 😀 takze cely obed rychlovka a teda som obedovala dvakrat, raz s mojim manzelom predtym ako odisiel a potom zas s nimi, aby nejedli sami, takto sa ja obetujem 😀 a onedlho budem sirsia ako vyzsia 😀 😀

bibi1711
25. apr 2010

anibas,
dakujem krasne.torta bola nadherna, krajsia ako na obrazku. a nielen to. chuti fantasticky a dokonca aj krasne vonia. \skutocne uzasna. dakujem🙂

nikanika28
25. apr 2010

Cafte, dnes sa mi ozvala kamoska a bola hotova z tej mojej torty vcielkovej 😵 , ze sa vsetkym velmi pacila a vyborne chutila....jooj, taka som rada 😵 😵 😵 Velmi ma to potesilo, tak ta makacka stala za to, je to teda pre mna adrenalin, ked som robila druhu tortu na objednavku a teda podla mna dost zlozitu...oplatilo sa 🙂
Krasne torticky ste popridavali 😵
Heni a kde je ten puding?? 😀 😀 😀 😀

sylvia75
25. apr 2010

ahojte...nestíham vás čítať,tak som prešla len tortičky sú krásne...mám jednu otázku,akú používate farbu na farbenie napr.cicin,myslím telovú,máte nejakú už hotovú tohto odtieňa alebo si miešate?ďakujem...

dm1
25. apr 2010

nika si ma navnadila s tou vcielkou majou sa mi to pacilo tak som sa rozhodla ze ju vyskusam urcite v maji ked budem piect a som brazdila TOMa a nasla som aj torticku co si sa nou asi inspirovala 😉

ja mam dotaz - na tych tortach co su ako bonboniera otvorene je ako robeny ten vrchnak? to je len hruby potah alebo aj korpus potiahnuty??? neviete poradit?

henikav1
25. apr 2010

nika zajtra teda odfotim ten jeden co zostal v chladnicke 😀 teraz som uz v posteli a uz sa mi nechce do kuchyne, ta je strasne daleko 😀
dm, ten vrchnak robia baby z medovnikoveho cesta, ktory potiahnu

nikanika28
25. apr 2010

Dani, ja dufam, ze tak skoro Maju robit nebudem 😝 😝 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 , bola to moja nocna mora 😀 😀 . Urcite to je ta, co som sa nou inspirovala, moja je teda uplne ina, ale ten zaklad tam je 😀
A co sa tej bonboniery tyka, tak pokial viem, robieva sa to bud z pernika alebo dve tortove oplatky spojene sa potiahnu 😉 ...aspon som to tak niekde vycitala 😀 . Ale aj mne sa to velmi paci a asi budem v blizkej dobe robit pre kamosku na 30-tku

sisa.b
25. apr 2010

nika, to je najlepsie ocenenie 😵 😵 😵
mne tu svadobnu tiez vychvalili a to som mala aky strach, ci sa bude pacit 😅 ja som samozrejme z nej nebola taka nadsena, ako z kazdej torty, ktoru vytvorim 😝

llumka
25. apr 2010

uz mi pisala zakaznicka,ze je spokojna a chutilo im ufff 😀

dm1
25. apr 2010

juuuj tak to ste ma nepotesili pernik vobec neviem robit tak sa asi do tho nepustim... jedine zeby som to s tej oplatky skusila... ma to byt taka malicka torticka len pre muza na vyrocie tak spravit tak asi

dm1
25. apr 2010

neviete ci sa aj na na cokohmote daju pouzit kliestiky na marcipan? Uz som sa rozhodla urobim malu bonbonierku z cokohmoty! A pod cokohmotu moze ist slahackova plnka? tam sa nema co topit ako MMF ze?

sisa.b
25. apr 2010

dm, ak bude mala, tak by mohlo drzat aj samotne stvrdnute MMF, nie? ci som velmi naivna? 😀 ale na srdiecku mi drzalo, no neviem, ako by dopadol vacsi priemer 😕

vinka
26. apr 2010

Sylvia je aj gelovka telová na ciciny ale používajú aj cukríky ktoré sú ružovo žlté. 😉

zdenallicka
26. apr 2010

Dm, ja jsem se na to ptala na jednom dortarskem foru a moc to nedoporucovaly, tak jsem to naplnila slehackou se ztuzovacem a boky a vrch potrela maslem vyslehanym s mouckovym cukrem a rumem - uplne tenka vrstva, tak 1-2mm, aby to zakrylo tu slehajdu...🙂 Kleste urcite pouzit jdou, ale mozna se ti to bude lepit...
a ja teda s potahovanim s cokohmotou dobrou zkusenost nemam - je to porovite, trha se to, navic je to hodne mastne (pousti to hodne tuku), takze se to lepi na vsechno.. A ten tuk mam za usima snad jeste ted...😀

Llumka, delaly se ti bublinky? To mne taky, ale vetsinou je tim valeckem zase vytlacim ven, ony puknou a je po problemu... Prisuzuju to velkemu mnozstvi vzduchu (mlecny marcipan se prece jen hnete dost dlouho a nazenes tam toho vzduchu hodne)..

DM, pernikove platy koupis v Tescu..😉

Sylvio, telovku mam koupenou gelovou, je to IVORY.. 😉 Ale kdyz jsem jeste nemela, pouzila jsem malinko oranzove a zlute a trosinku hnede... Ale uplne malounko...😉

nikanika28
26. apr 2010

cafte baby, viete niektora po rusky??? 😅 😅

sylvia75
26. apr 2010

ďakujem,...

vinka a tie cukríky(ružovo-žlté) už ničím nedofarbuješ?