Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
19. apr 2012

@mizulienka to určitě, ale nevím jestli se ti neodře ten teflonový povrch, on ten cukr i když se nezdá, tak je docela agresivní, ale někdo z holek to v ní myslím dělá, třeba napíšou osobní zkušenosti 🙂

kvojtanikova
19. apr 2012

@vecernicci mozes este raz napisat presny postup na ten mliecny marcipan ako ho robis ty? a kde sa kupuje kukuricny sirup? budu to mat v obchode s cukrarskymi potrebami alebo mam hladat v nejom bio-obchode? dakujem.

alenv
19. apr 2012

@mizulienka http://cukrarske-pomucky.cz/mlecny-marcipan-1-k... je to tato.. prodává ho Kamila z MMB pomposo.. mě teda sladší nepřijde.. ale vlastnosti tvarování jsou skvělé.. a rozhodně dorty s tím vypadají o 100% líp než z domácího marcipánu. Za mě jednička jediné minus, že musím bělit.. a taky mi přijde o dost jemnější než marcipán

zdenallicka
19. apr 2012

@kvojtanikova Nejde fakt o to, jestli to umíme nebo neumíme.. ono to všechno chce svůj čas..🙂 Jak říkám - u mě je jedna postavička v ceně, každá další za 50-100,-. Dělala jsem třeba tuhle motorku a ta mi zabrala 10hodin modelování, sušení, barvení, skládání.. vzala jsem si za ni 100,-. TO je 10,-/hod. Dělala bys za takový peníz?

Jsou to jenom otázky, diskuze..

zdenallicka
19. apr 2012

@alenv Hele a postavičky a kytky v pohodě?

miciatko
19. apr 2012

babeny tak mam konecne tie dukatiky, nemali ich ani v Tesco, lidli, coop, kaufland. . . , kde som ich zohnala je obchodik Delikateso je to obchodik z potravinovymi darcekmi, som si tam zavolala a po obede si idem pone, taaak sa tesikam

alenv
19. apr 2012

@zdenallicka já to můžu srovnávat jen s mléčným marcipánem.. a to je oproti tomu obsolutně svělý já jsem opravdu moc spokojená.. Kamila srovnávala s Velvetem.. ale to já porovnat nemůžu..

janula.h
19. apr 2012

@yamahafazer toto je strašné na tejto dobe ☹ ani maródovať ani upraviť smeny nepozerajú vôbec na matky ☹ celé zlé ☹

jaaaaj a chcela som že u nás v Milk Agro boli vajíčka po 0,14 centov "L" a maslo v Kauflande za 0,99 e

zdenallicka
19. apr 2012

@yamahafazer Chjo ach... hlavně že rodíte děti do tohoto státu, aby vzkvétal a rostl a stát na vs nemyslí.. 🙄 Celé špatně...

TObě přeju, ať si brzy najdeš jinou práci a zase je dobře..🙂

mizulienka
19. apr 2012

@alenv dakujem 😉

@vecernicci prosim ta a kde kupujes to bohemilk? pojdmee na moravu, takby somsi to tam kupila, dakujem 😉

mima595
19. apr 2012

@mizulienka - ja robievam mliecny marcipan v pekarnicke...ma z Tesca....urobi sa v pohode...neodrie to teflon...ale nesmies to nechat miesit dlho....vysvetlim...raz som robila mliecny marcipan pre sestru a stale som mala hrudky, ani farba sa mi nepacila..tak som to mala v tej pekarni dlho...ale asi pol hodiny aj viac..a vtedy sa teflon mierne odrel...

ale predtym, aj potom co stale robiem...miesam to tak maximalne 15 minut...ked sa spoji hmota, vyberiem a domiesim v rukach..aby sa tie hnrudky rozbili a bola taka pekna...konzistentna...ale ten zaklad si stale vymiesam v pekarni....

peroli
19. apr 2012

@alenv dorta super!! a že pro 40-cátníka? asi vzpomínka na dětství.. 😀 😀

"to je vše přátelé"
"t t t to to je, to mám přece přece říct já?"
"tak to řekni"
"tádydádydádádydá.. to je konec"
😀 😀 😀 😀 😀

já tohle milovala 😵 😵

vlada111
19. apr 2012

@kvojtanikova súhlasím s @dm1, kým som nezačala piecť torty sama, nechápala som to a zdalo sa mi to tiež drahé

mizulienka
19. apr 2012

@yamahafazer ano cele zle...aj ja drzim palce, aby si si co najskor nasla nieco, co by sa ti pacilo 😉
alebo zostan doma a venuj sa tortam, nad tym si nejuvazovala?

kvojtanikova
19. apr 2012

@zdenallicka jasne, tato motorka je extra trieda, verim ti ze si sa s nou namakala. Ja som vsak chcela iba 2 postavicky, podobne ako mas vedla tej motorky na torte. A nemuseli byt presna kopia obrazku, ten bol iba ako inspiracia. Dobre, nechajme uz tuto diskusiu, lebo vzdy sa najdu nejaki co suhlasia s nazorom, aj co nesuhlasia, este raz sa ospravedlnujem vsetkym ktorych som sa svojou otazkou dotkla. Ja som prekladatelka, a tiez si uctujem podla poctu normostran a nie podla obtiaznosti textu, su strany, ktore mam hotove za 20minut, nad inymi sa trapim aj 2h nad jednou strankou, ale klientovi vzdy uctujem tu istu sumu. proste to beriem tak, ze z dlhodobeho hladiska sa to vyrovna - ja dostanem rovnaku sumu, aj ked som pri jednej zakazke stravila 20 minut a pri druhej 5 hodin. Takze raz robim za "lacny" peniaz, raz mam peniaze viac-menej "zadarmo". A priplatky si uctujem len ak ide o skutocne mimoriadne narocny text, pripadne o okamzity preklad do 12h. Len tolko som tym chcela povedat. Ze proste ak ma niekto sumu 11E/kg, podla mna by to malo zahrnat vsetko, lebo su ludia, co chcu jednoduchu, hladku tortu s jednym kvetom a napisom, takze cukrarka pri vyzdobe naozaj nestravi vela casu a predsa oni tu sumu zaplatia. A co sa tyka surovin, energii a pod. tak je tato cena podla mna primerana a vie z nej mat cukrarka aj zisk.
No ale fakt uz sa nechcem tuna hadat, ja som rada ze toto forum existuje a velmi som vam vdacna za vase rady a pomoc, nechcem si znepriatelit nikoho.

alenv
19. apr 2012

@peroli 😀 😀 😀 no prej mu říkají od mládi tazy.. jako ten čert.. 😀

alenv
19. apr 2012

@peroli jinak ti chci moc poděkovat.. za inspirace.. opět jsem se od tebe inspirovala a dneska dělám pro tu 14 letou člověče nezlob se 😉 a na sobotu ten princeznovksej.. také od tebe inspirace.. díky za vkládání dortů

mates22
19. apr 2012

@yamahafazer to znám, já takhle dostava výpověď ještě než jsem nastoupila zpátky, měli tam už holčinu bez dětí a závazků - normálně to obešli, vytvořili pro ní místo s jiným názvem, ale stejnou náplní práce a to moje zrušili, tak aspoň jsem dostala odstupný. No a pak přišlo těhotenství, takže se to vyřešilo samo, ale už se mi taky to hledání blíží a dost se toho děsím ☹ . Držím palce!!!!!

zdenallicka
19. apr 2012

@kvojtanikova Ale já se nehádám..🙂 Já jenom diskutuju..🙂 Každý to máme prostě jinak nastavené.. a jsou lidi, co zaplatí rádi a jsou lidi, co se ofrňují.. ale to už jsme my lidi - věčně nespokojení..🙂

alenv
19. apr 2012

@zdenallicka tak ta motorka... to je luxusní záležitost.. máš zlaté ruce

anibas
19. apr 2012

@lucka_o mal by sa dať - musíš skúšať - moj prvý pokus bol otrasný 😝 😝 😝

zdenallicka
19. apr 2012

@alenv Díky..🙂

reruna
19. apr 2012

@kvojtanikova kdybych pekla na zakázku, tak bych to dělala podobně jako zdenalllicka - jednu postavičku bych měla v ceně a ostatní za peníze a květy na drátku bych taky dělala za příplatek, je s tím neskutečná práce - podívej se schválně na ten odkaz na tu cukrárnu ollie, http://www.ollies.cz/svatebni-dorty/detail/svat... - to jsou ceny co? a jen jednoduché potažené dorty bez marcipánových ozdob - květy jsou tam živé, ty taky něco stojí samozřejmě...určitě je to zohledněné v ceně a pokud se díváš na Báječné dorty na prima love, tak tam někdy řeknou cenu - je zhruba 10X větší, než u nás a přitom tam potraviny nejsou tak drahé jako u nás... podobný dort dělala anibas a měla tam vodopád marcipánových květů a vzala si polovinu peněz, co v té cukrárně....
@yamahafazer to mě mrzí s tou prací ☹ já fakt nechápu, proč u nás jsou pořád částečné úvazky pro matky takový strašný problém...ale třeba si nakonec najdeš mnohem lepší práci a do té doby si aspoň něco přivyděláš dortíkama

anibas
19. apr 2012

@yamahafazer to je nepríjemné 😒 😒 😒 😒 😒

anibas
19. apr 2012

@janula.h jani len to maslo už nemali - prázdny regál 😠 😠 😠 😠

anibas
19. apr 2012

@mima595 @janula.h baby 26.5. je v PO cukrárske stretnutie 😉 😉 😉

janula.h
19. apr 2012

@kvojtanikova ono sa to nezdá,ale je to makačka ja som teraz robila Snehulienku a 7 trpasíkov a strávila som pri nich 2 večery do 1 v noci, kým som dala deti spať a potom som začala je to makačka desím sa toho keď niekto príde s rozprávkou o 12 mesiačikoch ale nevzala som príplatok 😠 😀 no a ten bicykel teraz?? no comment

janula.h
19. apr 2012

@anibas ani nevrav na Sekčove kopeeeeec waaaaw išla by sooooom

anibas
19. apr 2012

@lucka_o taktiež pre teba - 26.5. je v PO cukrárske stretnutie 😉 😉

reruna
19. apr 2012

@kvojtanikova ale víš co - myslím, že máš pravdu - holky, co pečou na zakázku a mají nastavenou cenu za kilo, by to měly dodržovat - NEBO - si do podmínek napsat, za co přesně mají příplatky, aby s tím každý, kdo si objednává mohl počítat dopředu... proto si myslím, že je lepší stanovovat cenu až podle toho, co si každý zákazník přeje - spočítat suroviny, a přpočítat práci, tak by to bylo spravedlivější asi, protože máš pravdu - jsou různé korpusy, různé krémy, na každý jsou potřeba jiné suroviny, někdy dražší, někdy levnější, každý krém či korpus je jinak pracný - každá potahovací hmota též je jinak drahá, květy, postavičky různě náročné...