Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
26. apr 2010

Sylvia ja som s nimi nerobila takže neviem ale čo tu minule jedna písala tak tam ešte dva čisté cukríky pridala lebo,že bola dosť tmavá farba.

vinka
26. apr 2010

Nikuš a čo potrebuješ?Moja mama niečo si ešte pamätá možno pomôže 😀

daniz
26. apr 2010

Ahojte už som aj ja prijme. 😀 😀 😀 Babule nááááádherné tortičky, ja vás nestíham čítať, mala som veľmi náročný týždeň aj víkend. 😝 😝 😝 .Ale už sa dostávam do reálu. Kedy spíte, varíte ,upratujete, atď ....? A ešte aj také umelecké diela pripravujete?
No je pravda, že keby to človeka nebavilo tak by "hodil flintu do žita" že?

anibas
26. apr 2010

daniz - upratujeme v pondelok a utorok 😉 😀
veruže tie torty sú riadna závislosť 😅 😅 😅 😅 😅

neurologia
26. apr 2010

Ahojte baby,

neprispievam-nemam komu piect... ale citam-teda snazim sa... 😉

velmi karsne torticky ste upiekli

anibas
tvoju svadobnu torticku som dokonca videla aj v jednom albume ma mojasvadba.sk....hned som ju spoznala...ale pre istotu porovnala a bola to ona...

mam na vas jednu otazku ked farbite MMF gelovkami tak farbu pridavate do uz hotovej hmoty alebo farbu davate hned na zaciatku ked ju zacinate robit....aaale radsej farbite na povrchu...

nikanika28
26. apr 2010

Vinka, no chcela som na tej ruskej stranke mrknut, ci tam nie je Tom a Jerry a nechce sa mi to preklikavat 😅

vinka
26. apr 2010

No mne sa zdá,že som ho tam videla.

anibas
26. apr 2010

neu: tak to nebola moja - škoda ☹ - ja som svadobnú ešte nepiekla ☹

vinka
26. apr 2010

Neurologia ja som dala gelovku ked som to išla miesiť.Ale už to bolo roztopené.No ale či to bolo správne tak neviem. 😀

anibas
26. apr 2010

nebola to Sisa ?

vinka
26. apr 2010

Nika hod mi tu link tej ruskej stránky. 😉

anibas
26. apr 2010

nika : hľadáš Tom a jerry ked nájdem pošlem link

neurologia
26. apr 2010

anibas
myslela som tuto...
ja som myslela ze ty si piekla....asi som to nejak poplietla

anibas
26. apr 2010

to nič - taký profík nie som 😨

dm1
26. apr 2010

zdenalicka diky moc za typ asi kupim ten hotovy plat ked to ma byt malicka torta. ja sa tiez bojim tej cokohmoty ale chcem vyskusat. ak sa nepodari potiahnem MMF mam este dost v ladnicke uz hotovej tak to aspon spotrebujem

neurologia to piekla sisa.b

neurologia
26. apr 2010

aha....tak tak je to...

milocka29
26. apr 2010

tu tortu piekla sisa.b 🙂 Ale je krasna ako aj vsetke ostatne nas ktorymi sa ja len rozplyvam 🙂

lenka.pav
26. apr 2010

ahojte. ako sa mate? ja sa esyte stale dostavam do normalu po tom pekarskom maratone 😝 . a kuchyna este stale vyzera.............kocky, vedeli vy ste mi poradit nejaky dobry krem-plnku? mam pocit, ze robim to iste dokola:falosny parizsky, vajecny, karamelovy. nejaky orechovy by bodol, ale na taky nemam recept. este rozmyslam, ze idem narychlo spravit nejaku dobrotu do roboty, zostal mi v mraziaku mandlovy krem, asi spravim len obycajnu piskotu, natriem ten krem a posypem struhanou bielou cokoladou. nech ten mraziak vyprazdnim 🙂 . a veru ta torta od sisy je velmi pekna, taka decentna, ako sa na svadobnu parti. a sperkovnica nema chybu 😉

boldy
26. apr 2010

lenka_ to si viem predstavit tu kuchynu 😀 ja robim casto tuto plnku a je super skus
Orechova plnka

250g hery alebo masla, 4 lyzice pras. cukru, 2 bal. vanilk. cukru, 150g mletych orechov, 6 lyzic mlieka. Heru vymiesame s prask. a vanilk cukrom, orechy sparime horucim mliekom a po vychladnuti primiesame do hery s cukrom.

sisa.b
26. apr 2010

dakujem za nove pochvaly 😵 na MS ju mam v albume, lebo za dva tyzdne do toho prastim aj ja 😀 tak sa budem trapit aj s tortou pre nas 😝 😅

lenka, ja mam tiez pocit, ze robim plnky stale tie iste. ale mne velmi chuti kombinacia - falosny parizsky + karamelovy krem. ja by som rada vyskusala s bielou cokoladou a takisto aj nugatovy s nutelou. na cokoplastelinu a chocotransfer sa tiez chystam, ale az po svadbe 🙂

sisa.b
26. apr 2010

anibas, ja tiez nie som profik, to bola moja prva svadobna a 9. potahovana 😝
inak z tej nasej svadobnej uz som chora, cele noci len svadobne torty obzeram na vsetkych strankach a neviem sa rozhodnut 😅 to, co sa mi pacilo vcera, uz sa mi nepaci dnes .... 😝

vinka
26. apr 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=cirkevne-sviatky/n...
Baby toto na vrchu je šlahačka? 😕 Nebude sa mmf topiť ked po vrchu bude ozdobená šlahačkou? 😕

sisa.b
26. apr 2010

vinka, netusim, ako je to, ked das slahacku na vrch 😕 pod potah urcite nesmie ist, to sa robia mantinely z masloveho kremu, ak chces slahackou plnit.

baby, nemate niektora skusenost so zeesanom? rada by som to vyskusala, ochutnala, vsade citam velke chvaly na ten krem

neurologia
26. apr 2010

vinka
a mozno su to bielka vyslahane s cukrom... 😉

vinka
26. apr 2010

No ja nechcem šlahačkou plniť.Len je to dosť biele tak si myslím,že krém to nieje.A čO MA NAPADLO BOLA šLAHAčKA. 😕 No ale bielko s cukrom by mohlo byť tiež.Len nepôjde to asi tak zdobiť.No nešlo mi to pri baranovi.Som mala asi zlú konzistenciu. 😒

dm1
26. apr 2010

vinka moze to byt aj bielkovy krem normalne do tort na plnenie uz ho mam opisany len som to este neskusala ale vraj je velmi jemny a trvanlivy

petusko
26. apr 2010

ahojte cukrarky 🙂 dlhsie som nepisala, ale sledujem vas a chvalim vase krasne diela 🙂
pridavam foto mojej druhej potahovanej torty, stale sa mam co ucit, ale uz to bolo o kusok lepsie ako ta prva 😅
pouzila som inak cukriky z Lidlu penovych smolkov, takze ani farbit nebolo teba, co bolo super 🙂

lenka.pav
26. apr 2010

petusko, super! len tie maslicky si nechaj najskor ususit na nejakej palicke a potom krasne dzria tvar! ale inak krasne potiahnute a farebne zladene 😉
ja som nakoniec tu rychlovku pre kolegyne potiahla....neodolala som. spravila som taky jarny gyc 😀 😀 😀