• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@vecernicci posli mail poslem ti vzorec + nakresy pre rozne velkossti z dortomanie. staci zadat obvod, vyjde ti dlzka strany a vytlacis prislusny 5-6 uholnik
19. apr 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jestli je to na dortománii, tak si to stáhnu, mám tam registraci a v jakém oddělení to je?
tak už jsem to našla, díky moc za nakopnutí, mi to nedošlo, že to tam bude :wink:
19. apr 2012 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci já mám formu jen 20 nebo 26 cm, ve které myslíš bude lepší dělat ten harlekýn? chtěla bych ho vyzkoušet na neděli asi
19. apr 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 hmmm, tak mě to tam nechce pustit, že nemám 10 smysluplných příspěvků, to je síla :angry: tak můj mail je m.vecernikova@seznam.cz, tak prosím prosím, smutně koukám :wink:
19. apr 2012 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dakovala,dakovala, krasny postup.Este raz velka vdaka :dizzy_face:
19. apr 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babenky, mozem do MMF hmoty miesto cery pouzit uplne obycajne maslo?
19. apr 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1ono je to asi i o tom, že ty většinou neděláš stejné dorty, ale každý zákazník si vymyslí něco jiného...jiný korpus, jiný krém, jiné ovoce, jinou velikost, tvar i zdobení, tak proto by asi to vypočítávání ceny bylo tak složité - tam v té cukrárně prostě mají vyfocené dorty - mají tam napsané složení, přibližnou váhu a orientační cenu a lidi si vybírají podle těch fotek, že chtějí udělat přesně ten a ten dort ... vy děláte originály a o polovinu levnější - lidi by vám za to měli utrhat ruce a ne si stěžovat, že jste drahé, když chcete příplatek za figurku...
@aduskatt do mmf nemusíš dávat žádný tuk, já ho tam nedávám
@vecernicci male, velke, aj vypocet......... rovnica :wink:
je to o nieco nizsie na stranke :slight_smile:

http://zuzaa.wgz.cz/zdobici-techniky
19. apr 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna dakujem:slight_smile: zatial som citala len receptiky, kde tuk ide:slight_smile: preto som sa pytala
19. apr 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt já dělám podle receptu od alionusky tady v diskuzi na 1.straně, ale nedávám ani tolik cukru - jen cukříky, citronka a cukr
19. apr 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna uz som precitala:slight_smile:))tak tam ma pre istotu ceru na ruky:slight_smile: tak to mozem aj olej, to je jedno:slight_smile:
19. apr 2012 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt to je aby to nelepilo, já jsem si potírala ruce třeba herou, myslím, že je to jedno...
19. apr 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no ved preto pisem, ze na rukach je to jedno:slight_smile:
19. apr 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzik24 já to teda nezkoušela, ale kdysi jsem to hledala a myslím, že by to mělo jít, přilepit gelem a okolo dát třeba marcipánové perličky, kytičky.... místo krému. Pro jistotu by tam šlo asi dát i krém pod potahovku a až na to přilepit, jako u klasika dortu s krémem, ale to nevím. A určitě bych to tam aplikovala až těsně před předáním, máš-li tu možnost :slight_smile:
19. apr 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna do 26 dělám ze čtyř vajec
19. apr 2012 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mates22 Moc děkuji za odpověď :slight_smile: Na tom papíru píšou, že se to tam má dávat minimálně tři hodiny dopředu, aby papír změknul, tak teď jsem z toho lehce zmatená :grinning:
19. apr 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci a nemáš rozpis i na ty ostatní suroviny kt ěm 4 vajíčkám?
19. apr 2012 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 díky, ty máš taky odpověď na všechno :wink: :sweat_smile:
19. apr 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dakujem vam baby vecer vas mozno precitam teraz nestiham a pridavam dnesnu slanu
19. apr 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
kočeny, s čím môžem prevlhčiť korpus pri nugátovom kréme?
19. apr 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas no to aj moj....:slight_smile: preto sa pytam ako sa to robi :slight_smile: a kde je to stretnutie? alebo najdem niekde blizsie info? dakujem
19. apr 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna se ti nechce počítat? :grinning: beru zpět, na 25 formu dávám 5 vajec, jsem se překoukla :slight_smile:
na jedno vejce je to 3,33 dkkg cukru, takže na 5 je to 16,65 dkg
1,33 dkg mouky, takže je to 6,65 dkg
1,33 PL vody, takže 6,65 PL
dávám 1/2 prdopeče
a 3 PL kakaa
19. apr 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzik24 tak v tom případě 3 hodiny předem :grinning: , fakt nemám osobní zkušenost s tím papírem žádnou, tenkrát jsem to hledala, ale pak to pořešila celé jinak - dort byl krémový a obrázek jsem dělala čokoládový :slight_smile:. Držím palce
19. apr 2012 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22 Děkuji, děkuji, snad se povede :slight_smile:
19. apr 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence moje, potrebujem vedieť váš názor na túto moju potvoru vo fotelke :stuck_out_tongue_closed_eyes:, normálne mám z nej nervy dať ju na tortu, mm ju okomentoval, že má kypré tvary a syn, že vyzerá ako pripitá :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Normálne ma zneistili a som rozpakoch, či ju vôbec dám na tortu.
19. apr 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@zuzik24 tak jsem ještě zapátrala a našla tento postup : Jak připravit dort s jedlým papírem

Dort upečeme, promažeme obvyklým způsobem. Povrch dortu pomažeme tenkou vrstvou máslového krému nebo nugetou nebo i džemem a na to položíme jedlý papír. Opatrně uhladíme a nejlépe ještě potřeme speciálním dortovým gelem, který mívají v prodeji tam, kde prodávají obrázky na jedlém papíře. Potření gelem obrázek zvýrazní. Nakonec lze okraj dortu ozdobit krémovými pusinkami. Jedlý papírový obrázek není průsvitný a tak jej lze položit i na dort politý čokoládovou polevou. Je však třeba obrázek položit do ještě neztuhlé polevy, aby se přilepil. Stejně tak lze obrázek položit i na dort potažený potahovací hmotou, ale tu je třeba ještě potřít slabou vrstvou krému, aby obrázek na potahovací hmotě neklouzal. Podle některých zkušeností lze obrázek potřít gelem i zespoda a tím přilepit na dort. Na obrázek potřený speciálním gelem už nesaháme, abychom jej nepoškodili.
19. apr 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps kéž bych takovou dokázala :slight_smile:
19. apr 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps podla mna je super :slight_smile:
19. apr 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok