Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
19. apr 2012

@vecernicci posli mail poslem ti vzorec + nakresy pre rozne velkossti z dortomanie. staci zadat obvod, vyjde ti dlzka strany a vytlacis prislusny 5-6 uholnik

vecernicci
19. apr 2012

@dm1 jestli je to na dortománii, tak si to stáhnu, mám tam registraci a v jakém oddělení to je?
tak už jsem to našla, díky moc za nakopnutí, mi to nedošlo, že to tam bude 😉

reruna
19. apr 2012

@vecernicci já mám formu jen 20 nebo 26 cm, ve které myslíš bude lepší dělat ten harlekýn? chtěla bych ho vyzkoušet na neděli asi

vecernicci
19. apr 2012

@dm1 hmmm, tak mě to tam nechce pustit, že nemám 10 smysluplných příspěvků, to je síla 😠 tak můj mail je m.vecernikova@seznam.cz, tak prosím prosím, smutně koukám 😉

daducha
19. apr 2012

@mamina1978 dakovala,dakovala, krasny postup.Este raz velka vdaka 😵

aduskatt
19. apr 2012

babenky, mozem do MMF hmoty miesto cery pouzit uplne obycajne maslo?

reruna
19. apr 2012

@dm1ono je to asi i o tom, že ty většinou neděláš stejné dorty, ale každý zákazník si vymyslí něco jiného...jiný korpus, jiný krém, jiné ovoce, jinou velikost, tvar i zdobení, tak proto by asi to vypočítávání ceny bylo tak složité - tam v té cukrárně prostě mají vyfocené dorty - mají tam napsané složení, přibližnou váhu a orientační cenu a lidi si vybírají podle těch fotek, že chtějí udělat přesně ten a ten dort ... vy děláte originály a o polovinu levnější - lidi by vám za to měli utrhat ruce a ne si stěžovat, že jste drahé, když chcete příplatek za figurku...

reruna
19. apr 2012

@aduskatt do mmf nemusíš dávat žádný tuk, já ho tam nedávám

mamina1978
19. apr 2012

@vecernicci male, velke, aj vypocet......... rovnica 😉
je to o nieco nizsie na stranke 🙂

http://zuzaa.wgz.cz/zdobici-techniky

aduskatt
19. apr 2012

@reruna dakujem🙂 zatial som citala len receptiky, kde tuk ide🙂 preto som sa pytala

reruna
19. apr 2012

@aduskatt já dělám podle receptu od alionusky tady v diskuzi na 1.straně, ale nedávám ani tolik cukru - jen cukříky, citronka a cukr

aduskatt
19. apr 2012

@reruna uz som precitala🙂))tak tam ma pre istotu ceru na ruky🙂 tak to mozem aj olej, to je jedno🙂

reruna
19. apr 2012

@aduskatt to je aby to nelepilo, já jsem si potírala ruce třeba herou, myslím, že je to jedno...

aduskatt
19. apr 2012

@reruna no ved preto pisem, ze na rukach je to jedno🙂

mates22
19. apr 2012

@zuzik24 já to teda nezkoušela, ale kdysi jsem to hledala a myslím, že by to mělo jít, přilepit gelem a okolo dát třeba marcipánové perličky, kytičky.... místo krému. Pro jistotu by tam šlo asi dát i krém pod potahovku a až na to přilepit, jako u klasika dortu s krémem, ale to nevím. A určitě bych to tam aplikovala až těsně před předáním, máš-li tu možnost 🙂

vecernicci
19. apr 2012

@reruna do 26 dělám ze čtyř vajec

zuzik24
19. apr 2012

@mates22 Moc děkuji za odpověď 🙂 Na tom papíru píšou, že se to tam má dávat minimálně tři hodiny dopředu, aby papír změknul, tak teď jsem z toho lehce zmatená 😀

reruna
19. apr 2012

@vecernicci a nemáš rozpis i na ty ostatní suroviny kt ěm 4 vajíčkám?

vecernicci
19. apr 2012

@mamina1978 díky, ty máš taky odpověď na všechno 😉 😅

yamahafazer
19. apr 2012

dakujem vam baby vecer vas mozno precitam teraz nestiham a pridavam dnesnu slanu

adrianai
19. apr 2012

kočeny, s čím môžem prevlhčiť korpus pri nugátovom kréme?

lucka_o
19. apr 2012

@anibas no to aj moj....🙂 preto sa pytam ako sa to robi 🙂 a kde je to stretnutie? alebo najdem niekde blizsie info? dakujem

vecernicci
19. apr 2012

@reruna se ti nechce počítat? 😀 beru zpět, na 25 formu dávám 5 vajec, jsem se překoukla 🙂
na jedno vejce je to 3,33 dkkg cukru, takže na 5 je to 16,65 dkg
1,33 dkg mouky, takže je to 6,65 dkg
1,33 PL vody, takže 6,65 PL
dávám 1/2 prdopeče
a 3 PL kakaa

mates22
19. apr 2012

@zuzik24 tak v tom případě 3 hodiny předem 😀 , fakt nemám osobní zkušenost s tím papírem žádnou, tenkrát jsem to hledala, ale pak to pořešila celé jinak - dort byl krémový a obrázek jsem dělala čokoládový 🙂. Držím palce

zuzik24
19. apr 2012

@mates22 Děkuji, děkuji, snad se povede 🙂

lamps
19. apr 2012

dievčence moje, potrebujem vedieť váš názor na túto moju potvoru vo fotelke 😝, normálne mám z nej nervy dať ju na tortu, mm ju okomentoval, že má kypré tvary a syn, že vyzerá ako pripitá 😝. Normálne ma zneistili a som rozpakoch, či ju vôbec dám na tortu.

mates22
19. apr 2012

@zuzik24 tak jsem ještě zapátrala a našla tento postup : Jak připravit dort s jedlým papírem

Dort upečeme, promažeme obvyklým způsobem. Povrch dortu pomažeme tenkou vrstvou máslového krému nebo nugetou nebo i džemem a na to položíme jedlý papír. Opatrně uhladíme a nejlépe ještě potřeme speciálním dortovým gelem, který mívají v prodeji tam, kde prodávají obrázky na jedlém papíře. Potření gelem obrázek zvýrazní. Nakonec lze okraj dortu ozdobit krémovými pusinkami. Jedlý papírový obrázek není průsvitný a tak jej lze položit i na dort politý čokoládovou polevou. Je však třeba obrázek položit do ještě neztuhlé polevy, aby se přilepil. Stejně tak lze obrázek položit i na dort potažený potahovací hmotou, ale tu je třeba ještě potřít slabou vrstvou krému, aby obrázek na potahovací hmotě neklouzal. Podle některých zkušeností lze obrázek potřít gelem i zespoda a tím přilepit na dort. Na obrázek potřený speciálním gelem už nesaháme, abychom jej nepoškodili.

mates22
19. apr 2012

@lamps kéž bych takovou dokázala 🙂

lucka_o
19. apr 2012

@lamps podla mna je super 🙂