Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
19. apr 2012

@lamps úžasný macko 😵 😵 ,aj celá tortička

dada2007
19. apr 2012

@bzucinka2 4,2kg 😉

lusil2005
19. apr 2012

@peroli dakujem ti kraaaasne, urcite vyskusam.

inac zienky, uz druhy recept s tym vanilkovym extraktom. idem si ho urobit! je to lahucke a vydrzi to dlho. keby ste niekto chceli, tu je navod: http://www.gurman.caj-kava-cokolada.sk/?p=190

peroli
19. apr 2012

@reruna tak co jsem tak slyšela o amerických dortách tak chuťově jsou nic moc takže bych tipla že někteří to kakao vážně vynechávají i když jak říká @vecernicci že s ním to má lepší chuť.. na to oni asi moc nehrajou..
a jestli si dobře vybavuju tak myslím že hned v prvním díle říkali jak dělají ten krém a mám pocit že to byl snad jen nějakej cukernej rozvar vyšlehanej s máslem, nebo něco podobnýho.. sice jsem to moc nezaregistrovala ale mám pocit že jsem si v tu chvíli řekla "fuj.." 😒 😝

@vecernicci tak takový hodnocení vážně potěší co? 😵 😵 já mám v plánu tady do toho red velvet dát ten mascarpone krém a na něj ovoce - lesní směs a už teď mi to zní dost luxusně.. teď ještě aby se to povedlo 😅

heni79
19. apr 2012

@peroli
@vecernicci
Ak môžem moje postrehy. Robila som velvet 3x. Prvé dva dopadli na jednotku s hviezdičkou. Farbu som dávala práškovú, takže korpus bol zafarebný podľa toho, ako sa mi ruka zatriasla. 😀 Nedávala som cmar, ale kefír, ten nízkotučný z Lidla.

Tretí pokus - všetky ingrediencie boli rovnaké, aj som ho piekla rovnako, v tej istej forme.
Zostal zbuchnutý, taká placka a tvrdý, že ak by som ho niekomu plesla o hlavu, tak ho minimálne omráčim. 😕 😅 Dôvod zatiaľ nepoznám, analyzovala som to zo všetkých strán, no na nič som neprišla. 😕

Ale ja som optimista, skúsim ho zas. Hoci posledný šiel do koša. 😒

heni79
19. apr 2012

@peroli
Ja som do druhého pokusu dávala mascarpone krém s čokoládou, ale tou 74% a ovocie. Mm frflal, že málo sladké (on preferuje krém zo salka, tak to je jasné 😀 ), ale ostatní chválili. 😵

lusil2005
19. apr 2012

@heni79 to sa niekedy moze stat s kazdym korpusom. je to zahada 😅 ale stava sa.

dm1
19. apr 2012

baby a naco do toho korpusu ide akoze ta farba? myslim ze naco je to dobre tam dalsie e-cka davat ked je ich dost v potahovke 😝 . Len ma to tak zaujma ze ci to ma aj nejaky vyznam 😕

heni79
19. apr 2012

@viera6 Ten nápis kelt, je jedlý, tebou vyrobený, alebo je to etiketa? Lebo vyzerá tak autenticky, že ak to je vyrobené, tak už vôbec nechápem. 😅

mizulienka
19. apr 2012

@lamps ta medvedikova je neskutocne krasna, take nadhery robite, ze ja tu iba vzdycham 😉

peroli
19. apr 2012

@heni79 to mohlo být třeba moukou nebo tím kefírem... bude to znít možná blbě ale záleží třeba i na směně která to zrovna vyrábí, zpracovává.. ten kefír byl od jiné krávy s jiným apetitem.. 😀
určitě jsi sama někdy zaregistrovala u nějaké buchty že jednou to těsto máš tekutější a jindy hustší a to i přesto že dáváš naprosto stejnej poměr surovin.. každá mouka jinak "saje" a to i když je to od stejné firmy..
do čtveřice držím pěsti.. 😉

reruna
19. apr 2012

@peroli já jsem ten red velvet měla s pribináčkovým krémem a super chuťově, takže s mascarpone krémem to bude luxus!

kvojtanikova
19. apr 2012

@mamina1978 to co som ja dala je kanoe, tvoje obrazky su kajaky. Ale ved to nie je podstatne, hlavne ze sme sa dopracovali k tomu, co som chcela. Dakujem.
Aj tebe dakujem @dm1 dobry napad, len to nebude drevena lodka, ale laminatove kanoe, kazdopadne tie spoje sa daju nejako zamaskovat vpredu a vzadu.

heni79
19. apr 2012

@lusil2005
Mramorový ma zatiaľ takto nezradil. Ale, musím rýchlo poklepať na drevo. 😀 😀 😀

Jáj a ešte na margo mojej opravovanej torty! Mala veľký úspech! Všetci chválili najmä chuť a vyzerá na potenciálne objednávky. 😵

peroli
19. apr 2012

@heni79 kdo bude frflat tak pude... 😀 😀

reruna
19. apr 2012

@dm1 ta barva je tam zbytečná a přemýšlím stejně jako ty - že ji příště prostě nedám, stejně to nebylo nějak moc červené a zbytečná éčka...

lusil2005
19. apr 2012

@heni79 ani mna zatial, klop klop klop! 😀

lusil2005
19. apr 2012

@reruna to bude brown velvet 😀

reruna
19. apr 2012

@heni79 mě už takto mramorový zradil mockrát.....a taky nevím příčinu....red velvet jsem zatím dělala jen jednou a povedl se

peroli
19. apr 2012

a poradíte mi ještě s tím ovocem? mám ho nechat rozmrazit? někdo ho prý dává do toho krému i zmrzlý.. jen ho prý nějak poválí v cukru nebo co..??? 😕 😕 😕

reruna
19. apr 2012

@lusil2005 myslím,že pak to bude prostě kakaový korpus 😀

vecernicci
19. apr 2012

@peroli ten krém jsem se taky divila, že jim chutná, měli to vyšlehaný sníh z bílků, do toho cukernej rozvar a hromadu másla, a všichni se tvářili, jak je to výborný 😝 😝 😝
a to víš, že se ti povede 😉 já tam dávala i pařížák do toho bez barviva a super
a jasně, že mě to potěšilo, když mi říkala, jak jí to chutná a dmula jsem se pýchou 😀 😀

vecernicci
19. apr 2012

@heni79 tohle se mi právě jednou taky stalo, ale fakt nevím taky čím to bylo 😝

heni79
19. apr 2012

@peroli 😀 Skvele som sa pobavila, že krava s iným apetítom. 😀 Ale máš pravdu, nemusí byť všetko rovnaké, hoci je to od toho istého výrobcu. Ale ozaj som sa zasmiala. Ďakujem. 😵

kvojtanikova
19. apr 2012

@lussy23 jooj omyl baby, ak som to tam nenapisala, tie foto boli stiahnute inspiracie z webu, na take nieco by som si ja netrufla ani za 100rokov, ospravedlnujem sa ak som niekoho uviedla do omylu, nie je to moja praca. Ja len kukam ze kto mi co lajkuje... 😅

vecernicci
19. apr 2012

@peroli s těma směnama je tostejný jako u aut, nejmíň poruchový auta jsou vyrobený ve středu, nejporuchovější v pondělí a v pátek 😀 😀 😀 ale to je fakt vědecky dokázaný 😉

dm1
19. apr 2012

@peroli podla mna aj zalezi ake mrazene ovocie mas - myslim znacku. lebo uz som mala aj take ze tam bolo dost ladu a ked som ho nechala rozmrazit tak mi tam vzniklo velmi vela stavy z toho. TO co kupujem v kauflande lesna zmes tak to necham trosku rozmrazit ale aj ked uplne tak ziadna stava nic je to bez ladu krasne

perelandra
19. apr 2012

kocky, ja len k tej farbe red velvet - v povodnom recepte sa umele farbivo nepridavalo. ale prave holandske kakao, ktore bolo prirodzene viac alkalicke. a tak v kombinacii s cmarom (buttermilk) a lyzickou bieleho octu sa cesto sfarbilo na hnedocerveno 😉

peroli
19. apr 2012

@heni79 já jsem vyučená cukrářka, ale jen vyučená, bez praxe (hned po škole jsem šla na mateřskou) navíc ze školy jsem 15 let takže to už se skoro nepočítá 😅 😀 ale vybavuju si že třeba když jsme dělávali máslový krémy (klasika pudink + máslo) tak někdy byl pudink řidší jindy tužší (samozřejmě při dodržení stejných norem.. váhových..) a někdy jsme dali 2 kila másla a někdy třeba 2,5... každej ten pudink, i přesto že se bral pořád ten stejnej, se choval "jinak".. to stejný i to máslo.. i to se někdy chovalo "jinak"...

reruna
19. apr 2012

@perelandra takže je tam ta barva jen navíc na zvýraznění té barvy červené.... tak to ji příště nedám