Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
20. apr 2012

ahojte, dokoncila som torticku pre syna k zajtrajsim narodeninam, je dobosova, tomas je daky cierny 😀 nabuduce spravim svetlejsieho 😉 inak myslela som ze to bude jednoduchsie ale potrapil ma kotuha...nakoniec som musela podvozok vymenit za horalku lebo mi sadal, takze nabuduce bude cely z horaliek. Inspiracia je z netu, ale na fotke bol tomas taaak premakany, ze som sa nepriblizila ani nahodou 😎

peroli
20. apr 2012
jaja555
20. apr 2012

@mamina1978 Vdaka mamina1978 za napady, postupy a tvoju ochotu sa s nami podelit.

anibas
20. apr 2012

@mates22 skús viacej v rukách rozpracovať - najprv nahrej krátko v mikro a mies rukami 😉 😉

aduskatt
20. apr 2012

HELP.......mam smartfelx flower, je to tvrde jak svinal......staci to miesit v rukach a povoli? a ked to budem valkat, treba podsypat? dakujem

hviezda22
20. apr 2012

baby profíčky, idem po taku malu radu
ja som uplny antitalent na torty, davam piecť mojim dvojičkam tortu, poťahovanu. Cukrarka sa ma pytala (tu mi odporúčali a komunikujeme len mailom), že čo dovnutra. Ja neviem... Poradte, čo je chutné a vhodné aj pre deti? My uvažujeme nad kakaovou s parižskym kremom, len ja by som si asi niečo aj s ovocím predstavovala. Asi to sem nepatrí, no snad mi poradíte 🙂 , dakujem

pristela
20. apr 2012

aa uz sa k vam mozem aj pripojit, ale teda ponahlala som s tymto tu 🙄 bo som dnes musela ist opatrovat mimo plan, ale stihnut sa stihol len sa mi tráááásol ako huspenina pri potahovaní co nebol ztuhnuty, ale i tak slahackova plnka 🙄 - zlate dobre maslove plnky na 3D torty néé toto 🙄

larah
20. apr 2012

@dm1 a ja som ako piekla......čakám pol hodinu, pozerám do rury čo sa mi tá hmota nezdvíha?......a rura nezapnutá

aduskatt
20. apr 2012

@larah dobreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee🙂

aduskatt
20. apr 2012

este jedna otazka, ak mozem....tortu som potiahla MMF a dala do chladnicky....treba to aj prikryt, aby nejak neoschla?

lucula73
20. apr 2012

ahojte
moja dnešna na želanie pre malého futbalistu 😉
@mizulienka Luci,prosím ťa,ty ako dlho šľaháš tú šľahačku s bielou čokinou do toho mascarpone kremu?a to mascarpone ide už do vyšľahanej hmoty?totálne mi to tieklo,neviem kde som urobila chybu 😒

@aduskatt v rukách by to malo povoliť,po kúskoch rozpracovať.........a ak sa lepí na doske,podsyp solamylom 😉

aduskatt
20. apr 2012

@lucula73 vdaka, uz povolil, svina jedna🙂)

mates22
20. apr 2012

@lucula73 super hřiště, s dovolením si uložím, na konci měsíce mě taky čeká, ale asi to dám bez branek 😀

lucula73
20. apr 2012

@mates22 ja som to mala bez bránok,mám aj foto bez bránok,len som to sem nedala,aj mne sa to tak viac páčilo,ale bránky boli hotové,tak že ich tam chcú,tak som ich tam natlačila 😀

79zuzana
20. apr 2012

@hviezda22 ku parizskemu kremu sa mi velmi hodia banany. Inak moje deti (aj ja s muzom 😀 ) miluju plnku so slahackou, bielou cokoladou, mascarpone a malinami... toto je fantasticka mnamka 🙂 Takze uz zalezi len na vasej chuti, co mate radi 🙂

lucula73
20. apr 2012

@hviezda22 už ma Zuzka predbehla....ja som ju robila teraz do tej futbalovej,pre deti je super......akurát mi písala kamoška,že mali 7 detí na oslave a všetky popapali 🙂

lucula73
20. apr 2012

@79zuzana Zuzi a ty to ako dlho šľaháš,na nízkych či vysokých otáčkach?akože im to vraj netieklo,ale čo mi ostalo v miske v chladničke,teda moc husté nebolo

hviezda22
20. apr 2012

jooj, baby dakujem 🙂

hviezda22
20. apr 2012

@79zuzana to znie fantasticky, mnam

79zuzana
20. apr 2012

@lucula73 slahacku slaham na vysokych otackach az kym nie je husta a potom uz len pomaly prislaham mascarpone. Inak aj mne to co zostalo v miske, tak trosku to zredlo, ale co sme mali v torte aj po troch dnoch bolo stale huste. Ale zase tu misku som nechala vylozenu na linke v kuchyni, tak som si myslela, ze to zredlo kvoli teplote.

aduskatt
20. apr 2012

@79zuzana neveim, ci by to bolo riesenie aj na tento krem, ale mne ked sa zda riedky, zaslazam creme ole vanilkovy🙂

mizulienka
20. apr 2012

@lucula73 Luci ja hned na zaciatku davam do slahacky 2 stuzovace a slaham pokym nie je slahacka tuha, dam 2 mascarpone a znova slaham, kym nemam slahacku pevnu, skusam tak, ze prevratim misu hore dnom a ked drzi je ok 😉
niekedy ked pridas mascarpone, tak zredne ta hmota, ale treba len dalej slahat
inac mne sa teraz stalo, ze som mala tu 30% smotanu a mala som to stale take redsie, dala som dokonca 3 stuzovace ale nepomohlo, pridala som nakoniec creme ole az tak to bolo ok...a chutovo tiez super s tym creme ole

lucula73
20. apr 2012

@mizulienka ty kokso,tak ja keby som to bola otočila,tak nemám v miske nič 😠 😀 ,ja som to fakt málo šľahala,ale dúfam,že im to ešte vydrží.......
a na nízkych či vysokých otáčkach?musím si to všetko zapísať 🙂

79zuzana
20. apr 2012

@aduskatt creme ole som este neskusala, lebo take nieco tu nedostat, ale pouzivam 38% slahacku, takze je to vlastne dost huste. Na buduci mesiac mi sem prileti mama, tak jej nakazem nech mi tie ole nakupi a prinesie... vyskusame.. uvidime... dakujem za tip 🙂

aduskatt
20. apr 2012

@79zuzana prepac, nepostrehla som, ze nie si na SVK🙂

aduskatt
20. apr 2012

neviete co s tou MMF? treba tu tortu niecim zakryt, alebo to v chladnicke prezije?

mizulienka
20. apr 2012

@lucula73 ja ako kedy, zacinam na malych otackach, ked je uz slahacka troska tuhsia, pridavam otacky a potom idem na plne pecky 😉

lucula73
20. apr 2012

@aduskatt ja tortu neprykrývam ničím....ono to stvrdne trochu,ale neviem teda,či niekto prikrýva torty,podla mňa nie 😕

lamps
20. apr 2012

a tu je moja torta s dievčinou vo fotelke. Unavená som riadne, tak idem asi spať 😅

aduskatt
20. apr 2012

@lucula73 super, dakujem🙂