Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maja22
27. apr 2010

Dievčatá, ja vás sem chodím obdivovať, aké krásne veci dokážete, fotky hltám očami 😵 😀 Ja rada pečiem pre našu rodinu, ale nemám cit na zdobenie, to bude tým, že už na základke mi dávali z výtvarnej trojky, aj to asi z milosti 😀 Tak ale my spraceme všetko, keď aj lyžicou z plechu, hlavne nech chutí 😀 No vy také krásne tortičky robíte, neviem sa vynadívať 😵 A stále čakám, kedy pribudne nejaká ďalšia fotka 🙂 Šikovné ste všetky 🙂

zdenallicka
28. apr 2010

Anibas, ja jsem Moravacka jak poleno!!! 😲 😀 Zadna mezinarodni... 😀

Hejdi, mmch - jsem ze Straznice, puvodne z Kyjova... Ahoj, krajanko... 😵

hejdita
28. apr 2010

ahoj zdenallicko 😵 😵 😵 😀 😀

daniz
28. apr 2010

ahojte, zdeni, ako tá varná??? 😕 Som zvedavá lebo ju vôbec nepoznám, ale keď bude dobrá vyskúšam aj ja. A dochucovala si ju?Ako sa s ňou pracuje?- nemôžem sa dočkať 😅 😅 😅 😅

lucula73
28. apr 2010

ahojte šikulky,
pečiem tortu pre kolegyne a chcela by som spraviť takú s tými kolieskami ako ste tu robili aj vy niektoré....neviete mi povedať,či by sa dali spraviť tie farebné kolieska z tých farebných kockových cukríkov Jojo vexta?a tiež tie kolieska prilepím na poťah vodou?ak sa mi to nbáhodou podarí,tak odfotím,ale na vás teda nemám,také krásne torty,ja tiež keď zapnem PC,tak prvé idem kuknúť,či tu niečo nepribudlo 🙂 ..

jonatanka
28. apr 2010

ahojte ja vas tu tiez tak potajme spizujem 😉 😉 😉 😉 , urobila som mame na 50tku tortu a potiahla som ju tou hmotou z cukrikou, nebola doonala ale zozala som obrovsky uspech, vas talent na krasne torticky vam uprimne zavidim, ste sikovne a peciete hotove skvosty 😉 😉 😉 😉

nikanika28
28. apr 2010

cafteee...no tak neviem, ci idem robit tu tortu Tom a Jerry...Klarka schytala sopel riadny, tak neviem, ako bude do piatku 😒 😒 Tak ale rozmyslam, ze spravim aspon postavicky ----resp. sa pokuuuuuusim spravit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ---- a pak se uvidi 😀 .
No a pokial hladate dovod na pecenie torty....tak den matiek sa bliiiizi 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ....HEJDI 😀 😀 😀

hejdita
28. apr 2010

co co co ja 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
28. apr 2010

Daniz, varna trosku jeste ztuhnula.. Je tam cukr a ja jem pridala asi lzici mandloveho aroma.. Chutna dobre..🙂 Pracovat s ni zkusim zitra, dne sjsem v praci...

Lucul, klidne si udelelj jedno MMF a dobarvi ho sypkymi barvami..😉 Kolecka prilepis troskou vody..🙂 At se dilo podari!!!

nikanika28
28. apr 2010

baby, prosim poradte mi, ktora velkost srdiecka je taka optimalna, ja nemam vobec sajnu 😅 😅
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
...alebo uplne nejaka ina??? 😕 😅

beruska2x
28. apr 2010

Cauky holky, budu zita delat kavovo- mascarpone dortik mamce k narozkam, na ozdobeni potrebuju hoblinky z cokolady, mate figl jak na to aby se urco povedly? diky 😉

nika.. vzala bych to srdce stredni, tech 24cm, ja mam velike a je to dost neprakticke... 😅

anibas
28. apr 2010

nika - ja mám stredné, ale ešte som nepiekla,
malé a veľké asi využiješ ak poschodová, no a stredné aj samostatne je akurát

dm1
28. apr 2010

nika ja teraz zhanam take male srdiecko uz som bola v peceni hrou a mam vyhladnute co robili na zakazku. To chcem len na take male torticky prilezitostne. Ale inak sa asi najviac vyuzije to stredne si myslim

nikanika28
28. apr 2010

Diky baby..no dnes som bola v jednom obchode a mali tam bud to malinkate srdieck, alebo potom take hebedo velke...to sa mi teda moc nezda...zlata stredna cesta 🙂
Dani a na tie prsia pouzijes to malinke srdiecko?

dm1
28. apr 2010

nika nie na tie prsa mam take stredne pozicane od kamosky

alex21
28. apr 2010

nika nechce sa mi ist do komory lebo uz som osprchovana a ozmyvana, ze by som ti premerala moje srdce ale podla mna mam to stredné. A mensiu tortu z nej spravis do cca 2 kil a posledne prsia co som robila boli z nej dala som 7 vajicok na korpus + puncovinu a complet prsia vazili 2,8 kg. Myslim, ze ta stredna je v pohode.
Inak ja tiez momentalne nemam komu piect a jediny dovod som si nasla ako napisala nika 😀 ku dnu matiek. Chcem vyskusat cokohmotu. Dnes som si kupila psenicny sirup, kukuricny nemali. Tie co ste robili tu cokohmotu aj ste nou potahovali tortu. Kolko si mam toho urobit aby mi vyslo na cely potah 22 cm okruhlej torty? Trosku mam z toho strah. A neviem si predstavit ako sa to rozgula. 😅 No co uz prinajhorsom zjeme cokohmotu a tortu potiahnem MMF. 😀
Inak pekne torticky ste popridavali.

lucula73
28. apr 2010

ahojte šikulky
tak som dnes urobila svoju prvú tortu z tých cukríkov,ďakujem za rady,určite si to ešte niekedy vyskúšam,celkom dobre sa mi s tým robilo,hoci som nemala ani ten modrý považský cukor,ale našťastie sa mi nič netrhalo..
idem pozrieť zajtra kolegyne aj s malým,tak hádam sa im bude páčiť 🙂

zdenallicka
28. apr 2010

Alex, ja jsem si udelala ze dvou cokolad.. Tzn. 200g cokolady.. 😉 A neco mi zbylo... Z jedne cokolady je to malo... 😉

Mne se to valelo dost blbe..☹ Jako nebyl problem s mekosti, ale se strukturou...

zdenallicka
28. apr 2010

Lucul, nezny jemy dortik.. 😵

dm1
28. apr 2010

Alex ja som prave roztopila dve cokolady a idem skusit cokohmotu. chcem skusit spravit ruzicky a ako sa s tym vlastne robi ci sa do toho pustit pri tej bonboniere alebo nie

dm1
28. apr 2010

tak ja mam hotovo a ako pise zdenalicka je to take divne strukturou 😕 . krasne sa to hned spojilo ak by to fungovalo tak je to super rychla potahova hmota ale je to take porovite ci co.... no uvidime ked to vychladne

ale kazdopadne neviem ci to podsypavat pras.cukrom aby sa nelepilo a ked tak ako potom ten cukor z toho dat dolu?

anibas
28. apr 2010

dm - musí deň postáť, lepšei aj niekoľko dní, vraj čím staršia - tým lepšia - mne sa vidí dosť mastná, krásne ruže, ale či by som potiahla tortu neviem - asi nie - určite nepodsypať cukrom - skôr vaľkať na nejakom plaste a tak preniesť na tortu, ja mám aj čiernu aj bielu čoko, ale ešte som nemala príležitoeť použiť

beruska2x
28. apr 2010

a mate nkdo odkaz na recept na tu cokohmotu?? to u nas docela frci coko veci 🙂

dm1
28. apr 2010

beruska http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=61080. ja som chcela tiez skusit cokohmotu lebo MMF nelubim tak uvidime ako to dopadne ked to postoji chvilu. ale robila som z mliecnej cokolady a dala som menej sirupu

beruska2x
28. apr 2010

diky. to nevypada spatne ani to neni slozite na suroviny 😉 zkusim to ...

henikav1
28. apr 2010

dm1, ja som na zaciatok nedala dost sirupu a mala cudnu konzistenciu, tak som este pridala a bola fantasticka, ako plastelina, trosku mastna na dotyk, ale dobre sa mi s nou robilo a bola ozaj chutna, mnam, cely zvysok co zostal v chladnicke sme vyjedli. Chuti to ako karamelka, ale cokoladovej chuti

dm1
28. apr 2010

henikav a kolko si davala sirupu na 100g cokolady? ja som robila z mliecnej a podla receptu co mam na mliecnu tak tam bolo na 200g 2 a pol az 3 lyzice je pravda ze som dala zatial len dve.... teraz som to pozerala a bolo to strasne mastne na povrchu a ked som to zmackla sa mi to normalne rozpadlo v rukach.... teraz neviem ci tam bolo toho sirupu vela alebo malo

henikav1
28. apr 2010

povodne som dala len 2 polievkove lyzice na 200gramov cokolady, ale to bolo malo, tak som pridala asi este dve a bola dobra. Ale ja robim casto vela veci odhadom, ked sa mi nepozdava, este pridam

dm1
28. apr 2010

heni diky skusim aj ja pridat aspon lyzicu zajtra a uvidime ci bude lepsia. A aj si s nou potahovala?

lenka.pav
29. apr 2010

uz som zvedava, dm, ako sa ti to podari. normalne ma provokujete, ze to asi aj ja vyskusam 😅