Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. apr 2012
reruna
22. apr 2012

@anibas našla jsem fotku toho červeného mramoráku

vecernicci
22. apr 2012

@dm1 koukám, že jsme se shodly 😀 skoro stejné figurky se nám líbí 😉

peroli
22. apr 2012

@zdenallicka aháá, zrada... 😒 tak tam jen napiš svatební figurka na dort a vyjede ti všechno možný.. 🙂
mě se třeba líbí i tahle: http://www.nejkrasnejsi-svatba.cz/937,svatebni-...

anibas
22. apr 2012

@peroli @vecernicci @dm1 - neskutočné peniaze to stojí 😨 😨 😨 😨 😨 😨

vecernicci
22. apr 2012

@anibas no to mi povídej 😝 🤐 ale jsou krásný, ne jako ty kýče za dvě stovky 😉

mia1111
22. apr 2012

babyyyyyyyyyy, nestíham vás, ale zajtra bude asi pršať, tak budem mať viac času 🙂 . Chcem sa vás opýtať, objednávali ste si niečo od Moniky v poslednej dobe? Ja som objednávala, keď vyhlásila ten výpredaj a teda už dlhšie sa mi neozýva, tak neviem, čo si mám myslieť :(. Aj by som nejaké vecičky súrne potrebovala a 2x sa mi to nechce objednávať, tak neviem...neodpovedá na maily vôbec, tak hádam je OK...

zdenallicka
22. apr 2012

@peroli
@vecernicci
@dm1

Děkuji!!! 🙂 A dávám za pravdu @anibas - drahé je to jak čert... A vzhledem k tomu, že dort bude stát max. 2500,- nebude chtítí dát nevěsta skoro polovinu za figurku.. 😅 😕 🙄 .. a koupí si něco takového http://www.nejkrasnejsi-svatba.cz/2268,svatebni... 😝 😝 😝

dm1
22. apr 2012

@anibas no veru tie ceny su priserne! a navyse nie vsade sa to hodi su dost vysoke od GF ale teraz uz ma aj tei nizsie to je super. Ako mne sa paci aj ta lacnejsia co som dala ale akoze cierny podtavec to total kazi teda nie vsade sa hodi si neviem predstavit krasnu elegantnu cisto bielu tortu a tam svieti ten podstavec 😖

jakelina
22. apr 2012

@zdenallicka a nechce abys jí figurky udělala???

dm1
22. apr 2012

@zdenallicka ono da sa kupit aj za "svoje" a potom davat akesi pozicovne. aj to je moznost. ja som si tak chcela kupit ale ked ju videli tak ju kupili oni ze budu mat mladomanzelia na pamiatku. Pripadne u nas ten eshop na tortu aj poziciva tu figurku GF

b.janka
22. apr 2012

baby potrebujem poradiť... chcem si objednať nejaké vykrajovačky na kvety... zatiaľ mám len tieto http://cukrarske-pomucky.cz/kytka-kulata-sada-4... ... sú tam rôzne len neviem ktoré z nich by som najviac využila... ja som zatiaľ robila len ruže... ale chcela by som vyskúšať spraviť aj iné kvety (len neviem ešte aké 😀) ... nechcem toho naraz veľa objednávať... lebo už tam mám vybraté aj iné veci... prosím poraďte mi čo by som najviac využila... máte 100x viacej skúsenosti ako ja... ďakujem

dm1
22. apr 2012

@zdenallicka ale ta figurka je hrozna 🤐 . Ja co som robila tu svadobnu jednu vysoku s vodopadom dali si svoje postavicky z anglicka a jedna stala 40 dolarov! takze 80 dolacov len za postavicky!

salonka1981
22. apr 2012

Baby vidím že robíte niektoré aj slané torty ja by som to chcela vyskúšať pre kmoškinho chlapa na sviatok.Videla som veľa receptov ale neviem si vybrať ak máte niečo odskúšané že je ozaj dobré?A ako sa to plní?To by som chcela zo 4 kociek sendviču takú menšiu.Moc ďakujem.Videla som že naposledy robila @mailli a @yamahafezer ,inak teba poznám od videnia tu z Turej 🙂 a počúvam samú chválu na teba,máš nádherné tortičky. A jedli ste to už?Ja si to neviem ani predstaviť ako to chutí takáto slaná torta.Ďakujem.

zdenallicka
22. apr 2012

@dm1 No však je hrozná.. ale jí se zdálo 500,- za figurku moc... No a já bych to asi nevyužila.. Mám zatím objednávku jen na tři svatební a tohle je ten třetí.. na těch prvních dvou nic takového nebude..🙂 Naštěstí, bo se mi to nelíbí... 😝

@jakelina No, asi to tak dopadne..🙂 Ale budu mít zas nervy..😀

zuzana124
22. apr 2012

ahojte baby, krásne tortičky ste popridávali. Ja som mala tento víkend len jednu tortu, tak tu je 🙂

jakelina
22. apr 2012

@zdenallicka jý bych udělala jenom nějaké siluety jak se objímají, nedávno tu někdo dával takovou sošku, že ji dělal a vypadalo to rozhodně líp než ta co si vybrali oni.

peroli
22. apr 2012

když jste u těch svatebních tak mě se vždycky hrozně líbily tyhle 2 dorty 😀 😀 😀 😀 😀

alenv
22. apr 2012

@peroli tohle se mi hrozně lbí, ale často lidí nemají na svatbách pochopen pro humor.. mě to čeká v srpnu

pipka
22. apr 2012

@peroli jeeeezisi tie svadobne su perfektneeeeeee 😀 😀 😀 ja sa znova vydavat, tak taku chceeeeeem 😀
my sme aj svadobne oznamko mali v podobnom duchu 😅 😀
som tiez taka lahsia vaha 😝 😀

alenv
22. apr 2012

ahoj děvčata přidávám právě dokončený.. chtěla jsem jsem udělat krtka originálně, ale to mi nevyšlo

mariann2
22. apr 2012

@dm1 ja som si tú figúrku s čiernym podstavcom objednala z korunaplus, objednala som si ju až po uistení zo strany pána Stana, že je to len jemne prilepené a dá sa ten podstavec odobrať, no a prišla 😝 a jednak bola poškodená, akoby zle odliata a totálne sadrová, stojan som neskúšala odbrať, lebo ju chcem vymeniť, volala som mu a povedal, že bude robiť rozvoz a prinesie mi druhú, mám len obavy, že keď ten podstavec odoberiem, neviem ako tam na torte bude tá postavička držať

zdenallicka
22. apr 2012

Koukněte,co jsem našla... 😀 😀 😀

http://geekweddingguide.com/wp-content/uploads/...

jakelina
22. apr 2012

@zdenallicka no to teda je síla

mailli
22. apr 2012

@salonka1981 já to dělala jako rychlovku, takže jsem se s tím moc nepárala, jako kdybych to měla naplánované... koupila jsem toastový chleba, 4 pomazánky, plátkový sýr, šunku a tvrdý salám. pokaždé jsem jeden toast namazala pomazánkou, dala jsem sýr, další plátek namazala a přitiskla... takže kromě prvního a posledního plátku byly namazané všechny toasty pomazánkou (s každou obměnou "náplně" = sýr, šunka... jsem střídala pomazánku). nakonec stejně jako sladký dort namazat kolem dokola celé a na to plátky sýra (kdybych měla víc času, zkusila bych sýr rozpustit v teplé vodě a rozválet jako fondán) a nějak ozdobit. není to tak těžké, jen to chvilku trvá... 😉
jo a krájeli jsme to našikmo, aby bylo vidět ty různé vrstvy najednou (snad víš, jak to myslím). ale sama jsem neochutnala, protože jsem byla přeplácaná už jen tou vůní salámů a pomazánek, když jsem to dělala 😀 jinak si všichni pochvalovali, že to bylo moc dobré. tak to příště naplánuju časově líp a pomazánky i ten chléb si udělám doma... 🙂

marci2305
23. apr 2012

@miciatko Máš byť na čo hrdá..Je fakt krásna!!! Oslávenec padne na nohy.. 😀 😉

yamahafazer
23. apr 2012

@salonka1981 ty si z Turej ?ja teba teda vobec nepoznam podla tej foto co tu mas tak vobec neviem a na slanu som navod nevidela ja som si kedysi prvy krat sebe na narodeniny spravila a akosi sa to ujalo a kupujem toustovy chleba,ale da sa aj z normalneho len musis tu koru poodkrajovat a rozne pomazanky medzi to salamu a syr no co mate radi a aj na vrch ako ma napadne tak ozdobim zelenina salama proste co mas to tam das upravis si ako chces co ma zrovna napadne tak to spravim 🙂 a ja vzdy pre nas na oslavy robim tieto slane lebo je to lepsie ako s chlebikami sa paprat takto vzdy miesto chlebikov to robim a chuti to ako ked si spravis chlebik doma normalne ozdobeny a tiez si dovnutra mozes dat co chces to je na tebe