Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
23. apr 2012

@pristela Kočičko moje, to bude hrůza.. průjem mám už teď...😀 😀 😀

jakelina
23. apr 2012

@zdenallicka dej si na to topinku, to tě přejde 😀 😀 😀

pristela
23. apr 2012

@mariann2 si ma normal potesila, cim lahsie tym lepsie

@zdenallicka užívaj si ho naplno!!!! Vies kolko schudnes??? ty robis tusin tu smotanovu, ze? ta bude nadherna neboj , tam sa nema co pokazit 😵 😵 😵 a ty si šikofnááá ženská !!!!

mishulle
23. apr 2012

Holky všechny jste moc šikovný, moc tu obdivuju vaše dortíky

jakelina
23. apr 2012

@pristela tak já taky potřebuju zchudnout, honem si u mě někdo nechte upéct pětipatrový dort a dolní patro se šlehačkovou náplní 😀 😀 😀

zdenallicka
23. apr 2012

@pristela Beruno, no... akorát že nevěsta k tmou ještě přidala bleďunkomodrou... bude mít v kytici pomněnky.. 😕

@jakelina Pošli máslo, bude topinka... 😀 😀 😀

pristela
23. apr 2012

@jakelina 😨 😨 😨 😨 😨 akoze ty si zabudla na moju objednavku??????????? ako žena tak toto neviem ako stíhaš dodať !!!!!! štvrtok mám narodky !!! a zda sa mi že som si u teba objednala 5poschodačku dodanu kurierom 😝 a jasne, ze lubim len slahackovéééééé !!!! 😀

@zdenallicka jé to bude pekne , neboj , das medzi ruzicky male modre kvietky ako jazmín 😉 a je jasne , ze prve dieta budu mat chlapca 😀

jakelina
23. apr 2012

@pristela to mě tak mrzííííííííííííííí, že jsem tak chudá, že nemám na kurýra. Jinak bych ti ji poslala, ikdybych ji z recese měla udělat z polystyrenu nebo obalit špalky marcipánem. Ale neni peněz, hodně dětí a drahé školy 😝 😀 😝

pristela
23. apr 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

malamargaretka
23. apr 2012

ahojte...ja som uplne zaciatocnik- len som videla ako sa take uchvatne veci robia a chcela by som skusit spravit marcipánovu tortu drobcovi na prvy rocik spravit (tuto nedelu) - prosím Vás- maminky- ktorú tortu urcite nepokazím? a ktoré farby na marcipán by som si mala ako začiatocník kupit, ked chcem farbiť marcipán (kupený)dakujem🙂:🙂

lucik...
23. apr 2012

Ahoj holky,
chodím jsem často se inspirovat a pro rady, tak Vám jdu taky jednou něco ukázat 😀 můj dort pro naše zlatíčko 🙂 Není tak nádherný jako ty vaše, ale myslím, že se povedl 😀

zdenallicka
23. apr 2012

@pristela Tam žádné kytky nebudou..😀

aduskatt
23. apr 2012

dobre ranko🙂)baby, kamoska chce po mne tortu, po tom, co videla tu moju druhotinku🙂)posnazim sa, ale chcem to brat stale ako ze bude "ako pokusny kralik" xixi......cize by som jej nechcela uctovat za to klasicku cenu. Co myslite, neprerobim, ak by som to uctovala nejakych 6 eur/kg?.teda ak to mate niektora preratane🙂))

malamargaretka
23. apr 2012

@lucik... toto je krásne🙂 ja som tu len teraz prisla po rady a inspiráciu - možem sa spýtat na pár veci ohladne vasej torty(my budeme mat teraz v nedleu tiez prvé narodeniny) a rada by som skusila takuto torticku...

lucik...
23. apr 2012

@malamargaretka My měli už druhé narozeniny 😉 Barvy používám gelové, mě se s nim pracuje nejlíp 🙂

malamargaretka
23. apr 2012

@lucik... dakujem a kolko asi gramov marcipánu ide na takú obycajnu okrúhlu torticku- teda napríklad na ten spodok...🙂 a est eotázka- dajú sa farby miesat? teda- ak zafarbím marcipán na zltou a potom cervenou - bude z neho oranzový ak pouzijem gelove farby🙂?

malamargaretka
23. apr 2012

- nehnevajte sa, ze som teraz Vás pprepadla otázkami, ale aká torta sa vám osvedčila najviac - teda to vnútro?🙂

lucik...
23. apr 2012

@malamargaretka Kolik gramů to nevím, možná poradí ostatní. Já dělám doma mléčnou potahovací hmotu a nikdy jsem ji nevážila a neřešila, buď zbyde a nebo přidělám 🙂
Jestli se barvy dají míchat taky nevím 😀 Tipuju že ano, ale já osobně nezkoušela 😀

b.janka
23. apr 2012

baby potrebujem poradiť... chcem si objednať nejaké vykrajovačky na kvety... zatiaľ mám len tieto http://cukrarske-pomucky.cz/kytka-kulata-sada-4... ... sú tam rôzne len neviem ktoré z nich by som najviac využila... ja som zatiaľ robila len ruže... ale chcela by som vyskúšať spraviť aj iné kvety (len neviem ešte aké ) ... nechcem toho naraz veľa objednávať... lebo už tam mám vybraté aj iné veci... prosím poraďte mi čo by som najviac využila... máte 100x viacej skúsenosti ako ja... ďakujem

jakelina
23. apr 2012

@b.janka já mám ještě takové pěticípé hvězdičky, kterýma dělám spodek, ten zelený růžím, pak listy růží a břečťanu a to je snad vše, ostatní stříhám nůžkami ze slziček a nebo to nějak vyřežu odhadem. Taky se dají použít obyčejné kovové vykrajovačky.

mariann2
23. apr 2012

@pristela čím ľahšie, tým viac roboty za menej peňazí 😝

yamahafazer
23. apr 2012

@salonka1981 jaj tak to uz viem ktora asi si .Ja davam pomazanky aj kupovane aj doma robene no musis vyskusat co vam bude chuti a to uz ako chces prestriedas aj viacej pomazanok nie len jednu a viacej salam vidis ja napriklad som este nerobila do vnutr vlazsky salat to som neskusala kazdy si skusi a dava nieco ine a co som bola na cukrarskom stretnuti tam robila slanu tortu a davala tam na kocky pokrajanu salamu a ja davam zasa normalne kolecka ukladam takze fakt si kazdy robi ako co ho napadne a ako co komu chuti vyskusaj uvidis mozes aj do vnutra podavat zeleninu aj varane vajcia som videla davat tam sa fakt da vsetko mozne skombinovat u tychto slanych nemusis sa bat ved ako ked robis chlebicky ozdobene tiez je tam vela chuti a je to dobre a niekto si aj pecie doma chleba to som este nerobila.

mariann2
23. apr 2012

@b.janka ja používam často tieto http://cukrarske-pomucky.cz/calyx-sada-3-ks-163/ , http://cukrarske-pomucky.cz/gerbera-sada-3-ks-119/, takéto mám podobné http://cukrarske-pomucky.cz/kvetina-daisy-188/ , aj tieto používam často http://cukrarske-pomucky.cz/ruze-sada-4-ks-159/ , mám samozrejme aj koopu iných, ale tieto používam najčastejšie, netreba ich drôtikovať 🙂

larah
23. apr 2012

@malamargaretka ja som upiekla tiež len pár tortičiek,najviac nám chutí mramorový korpus aj kočky ho tu chvália a plnka šlahačková,tvarohová , mascarpone, a pod. maslové nie. Poťah si robím z cukríkov, farby mám z drogérie

pristela
23. apr 2012

@mariann2 ☹ ☹ och to ja viem ☹ tu ide o to, ze to robim kamoske a pre kamosku ☹ takze tu sa o zarobku vobec neda vraviet ☹ preto pre mna cim lahsie tym lepsie , bo to znamena ze budem menej casu travit pri vyrobe ruziciek , kedze tu pracu ani cas nebudem mat zaplatene

@b.janka ja to mam ako jakelinka -tiez robim zvacsa vsetko noznickami abo obycaj plechovymi vykrajovackami takze zial tiez moc neporadim ☹ naj kvety co sa robia na torty su ruze- na tie staci obycajny plech. kruzok , lalie, tie sa tiez daju v pohode vyrezat nozikom -ale su na ne aj origos vykrajovacky aj zilkovace 😉 , pak gerbery/sedmokrasky - na tie mam vypichovacku aj vykrajovacku -ale teda u mna si ich nik este nepýtal ☹ take male kvietky-jazmín ja robim bez vykrajovacky, pak este mozno frezia sa pouziva na to su tiez vykrajovacky aa este by som zabudla baby davaju na torticky aj orchideu, na ňu je najlepsie kupit formicku 😉

malamargaretka
23. apr 2012

@larah jej larah dakujem ti za rady...možem ta poprosit o recepr na ten korpus a tvarohovu a slahackovu plnku? dakujem a tie farby mas z drogerie to su praskove?dakujem....

jakelina
23. apr 2012

@malamargaretka barvy z drogerie jsou práškové

mariann2
23. apr 2012

@pristela aha ☹

malamargaretka
23. apr 2012

@jakelina dakujem....

larah
23. apr 2012

@malamargaretka rada 🙂
mramorový-250g hladká muka, 1 necelý PDP, 4 vajcia, 240g práš. cukor,150ml olej,100ml vriaca voda kakao ,ja dávam cukru menej ,
šľah. plnka-2šľahačky,2lyžice cukru ,vanilkový,2tvarohy,puding Olé - miesto tvarohu možeš jogurt
mascarpone-v šlahačke rozpustť bielu čoko, vychladnuť,na 2 den vyšlahať so stužovačom a pridať mascarpone
do obidvoch možeš aj ovocie