Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
24. apr 2012

@pristela aj tu ich maju, len o nejake euro drahsie http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

mamina1978
24. apr 2012

@lusil2005 aj @yamahafazer robila z tej hmoty pre dcerenku Tymmiho ovecku.Aj ona ti bude vediet povedat 😉

yamahafazer
24. apr 2012

@lusil2005 ja som znej robila celu ovecku okrem noh a ruk a super sa stym robilo dobre to drzalo tvar

yamahafazer
24. apr 2012

@lusil2005 a flasa sa ti bude dobre ztoho robit a hlavne rozne postavicky co su velike a musia stat tak je to dobre na to

misulenka9
24. apr 2012

Ahojte cukrařinky, jdu za vámi s velkým prosíkem ---pořád "googlím" a nějak nemám štěstí 😒 Hledám dort k výročí 30let svatby- tj.perlová. Měla jsem představu, že udělám mušličku s perličkou...ale co potom? Poradíte mi? Moc vám všem předem děkuji za nápady a inspiraci 😉
A nezlobte se, že vás tu tak přepadám.

malamargaretka
24. apr 2012

@lucik... uz mám potrebné recepty na začatie prvej torty, len ma este zaujala tá tvoja robená- mléčná poťahová hmota- robí sa t i s nou lepsie ako s kupovanou, ci je to lacnejsie? mohla by som ta poprosiť o recept? a poslená otázka- ako si upevnila na tvojej poschodovej torticke tu druhu vrhnu torticku, aby nespadla- má to v sebe nejaké pervné časti?dakujem ti🙂

florentina
24. apr 2012

@reruna jsem ten pribiňáčkový ještě nezkoušela, ale právě si myslím, že (podle toho jak znám nevěstu) by mohl chutnat, tak jsem ráda, že vím, že je hustý....příští týden zkusím nějaký zkušební dortík a ten další týden už to bude naostro...začínám být nervozní 😀

A k tomu creme olé....to je vtipné, nedávno jsem chtěla po manžovi pudink a on koupil ten bez vaření a já ho za to pokárala 😎 a tak jsem se šla podívat a mám ho tedy doma, je to ono a ani to nevím 😀 tak určitě zkusím.
děkuji

florentina
24. apr 2012

@79zuzana no jo, jsem si nevšimla destinace 😉

janula.h
24. apr 2012

dievčatá please ako spravím škoricovú?? potrebujem niečo takéto http://www.google.sk/imgres?q=Zš+Sibírska&hl=sk... bože aký dlhý link 😀 len trochu svetlejšie

mamina1978
24. apr 2012

@misulenka9 Skus tu pozriet, je ich tam vela 😉 🙂
http://www.flickr.com/search/?w=all&q=cake+wedd...

aduskatt
24. apr 2012

baby, ja zacinam mat pocit, ze som nejak zaostala rozumovym zmyslanim....dostala som teraz malu abecedu.......je to na dvoch plastoch, vsetky pismenka vedla seba..........ako to mam pouzit tak, aby sa mi vytlacilo len to, co chcem?..............asi sa mi zapiekol mozog, ale fakt si s tym neviem poradit.........

lusil2005
24. apr 2012

@yamahafazer jeeeej tak parada! nemusim nechat tyzden schnut 😀 a aky si mala recept? robila si s burizonami?
dakujem za pomoc 😅

mamina1978
24. apr 2012

@janula.h skus pozriet
http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont...
namiesaj odtien a ked je silnejsi tak zosvetli bielou 😉

jakelina
24. apr 2012

@aduskatt otlačíš si přes sáček jenom to jedno písmenko, dáš na dort a pak další a další

mamina1978
24. apr 2012

@aduskatt rozvalkas pruzok a vytlacis dane pismenko. Mozno sa ti odtlaci aj vedlajsie ale tomu sa nevyhnes 😉

aduskatt
24. apr 2012

@mamina1978 no, ved prave o to mi islo, ze sa mi tam otlaci vsetko vedlajsie ☹.tak vidim, ze som na tom dobre🙂))vdaka..........ja reku, ze je nejaky zvlastny sposob, ako vytlacit len to jedno🙂)
hmmmmmmm.poslali mi vedierko smartflexu flower navyse, co som ani neobjednala........myslis, ze tym mozem skusit aj potiahnut?.doteraz som modelovala a to mi islo fajn

aduskatt
24. apr 2012

@jakelina no ved ale oni su vedla seba, tak ako otlacim?...aha, proste musim trafit presnu sirku pruzku na jedno pismeno, inak sa mi otlaci aj to vedla

@mamina1978
@jakelina dakujem vam

jakelina
24. apr 2012

@aduskatt já si udělám malé čtverečky a pak otláčím jenom to jedno písmenko

aduskatt
24. apr 2012

@jakelina no, lenze tak neurobis jeden krasny suvisly napis, trebars na stuzku.no jo, nevadi, dakujem aj za tento typ, budem to rozhadzovat po torte a nech si oslavenec cita ako chce, xixi.aha, ked sa tak zamyslim, to neurobim ani tak...........OK, dakujem, uz viem, co som chcela vediet....
baby, este ze ste tu🙂

lucineska1
24. apr 2012

@aduskatt takovou sadu jsme kupovali babičce a měla tam lištičku do které jsi si poskládala to co chceš obtisknout

jakelina
24. apr 2012

@aduskatt tak ty jsi chtěla asi písmena, co se jenom otlačují a ne vykrajují celé. To jsou úplně jiné. ☹

mizulienka
24. apr 2012

@yamahafazer ja tomu asi nerozumiem, teda tej hmote, lebo ved buzinony, ked spojis, akmaju taky nerovny povrch, nie je to vidno, ked to obalis potahovkou? alebo to este natieras maslo, aby si tie nerovnosti zakryla

aduskatt
24. apr 2012

@jakelina ja som si povodne objednala tie, ale volali mi, ze ich nemaju a ja nemozem cakat dva tyzdne, kym ich dodaju, lebo v sobotu by som mala mat hotovu tortu☹

pristela
24. apr 2012

@aduskatt ty si ich chcela len otlacat alebo normalne aby boli vyrezane z hmoty? tie listy totiz sluzia na vyrezavanie pismenok nie na otlacanie ako mam napr. tu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2276188... - za tortu sa ospravedlnujem , moje zaciatky 😝 boli divné 😝

inak kukam na svoje torty a vsak ja som tu listu uz dobre davno nepouzila 😕

aduskatt
24. apr 2012

@pristela ja si uz nejak poradim🙂)chcela som, aby sa dalo otlacat..........ale ved zuzitkujem obidvoje🙂teda ked dokupim to druhe🙂

marci2305
24. apr 2012

Ahojte cukrárky - pekárky... 😉 Potrebovala by som poradiť s tortou. Mám objednávku na čokoládovú tortu/nemajú radi marcipánové-poťahové hmoty/ s čokoládovou plnkou + ešte nejakú druhú plnku. Vôbec neviem aký rozmer - asi guľatý?..... 😒 .No bojím sa tej čokoládovej polevy...Ešte som takú nerobila. No a na vrch tej torty chcú autko buď mcgueena alebo buraka. Nemáte nejaké inšpirácie? Prípadne nejaké stránky ako vymodelovať autka - tie budú zo smartlexu.Ďakujem Vám všetkým.. 😉 😉 😉

zuzana12345
24. apr 2012

ahojte, dakujem vam za radu ako na potah 🙂
prikladam foto mojej 1.torticky k mužovým zajtrajsim meninam

reruna
24. apr 2012

@florentina tak právě ten creme olé se dává do toho pribináčkového krému, tak ho můžeš rovnou vyzkoušet - 1 creme olé, 1 ušlehaná šlehačka a 1 tvaroh - na zkoušku to stačí na malý dortík nebo řezy, ale uvidíš, že bude moc hustý, tak ještě přidáš třeba zakysanku - cukr dle chuti

yamahafazer
24. apr 2012

@lusil2005 robila som ten z dortomanie a hned to je tuhe takze nic nemusi schnut,ale asi su lepsie tie vlocky ryzove co si spominala lebo tie su mensie ako ti burizony ,ale nikde som ich unas nevidela predavat.

adka_praha
24. apr 2012

@yamahafazer ahoj, nemohla by si mi prosim prezradit, ako na tu burizonovu hmotu? som to tu akosi prehliadla... 😒