Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
24. apr 2012

@mates22 pismena sú z čoko mmf , ta ti isto stuhne aj keby nechces, všetko kde je čokoláda ti stuhne stačí to strčiť do chladnicky- je tam coko a ta je ako kamen ked je v chlade , tie pismenka neboli tvrde, bo toto musela byt rychlovka ale kedze tam bola coko v pohode drzali 😉

@dm1
@yamahafazer holky dík , idem kupit tie druhe šparadla, este ze ma to napadlo 🙄

marci2305
24. apr 2012

@bambula1307 Ďakujem...Tortu niečim povrchu potieraš? Alebo ju iba naplníš a leješ čokoládu po korpuse?

marci2305
24. apr 2012

@pristela Tie písmenka by mohli byť aj z tej čokohmoty čo robíš z marschmalow?

mia114
24. apr 2012

akurat som dorobila postavicky na torty, este ma bude cakat daka, len neviem co este, cakam na mail. nejak s ami nakopili torty snad to stihnem popri praci 😅
princezna este nieje na nohach, neviem ci udrzia nohy to telo tak uvidim ked trocha ztvrdnu 😕

mates22
24. apr 2012

@dm1tak super, mně právě přišlo, že úplně nezatuhne, třeba teď mi manža postavil v lednici na kalu kastrol, docela jí pochroumal, tak sem se málem rozbrečela, že mi to zničil a pak sem zjistila, že normálně to venku zase trochu změklo a tak sem ten květ přemodelovala a dobrý............. tak sem se bála, aby mi pak to číslo nějak v teple nedělalo neplechu, ale jestli s tím normálně děláš i postavičky, tak to risknu 😀 , no vlastně to tím pádem žádnej risk nebude, moc děkuju

b.janka
24. apr 2012

@jakelina @mariann2 @pristela ďakujem za info

pristela
24. apr 2012

@marci2305 ano tie pismena su z coko mmf cize cukriky a cokolada, a postup ..joj , no vystrihnem si pas siroky a dlhy aky potrebujem okolo torty , polozim to na dasli papier na pecenie, nalejem cokoladu , rozotrem nozikom , chvilku pockam aby nebola extrem tekuta a nestiekla ked to zdvihnem , pak prilepim na tortu a strcim do chladnicky aj s papierom , pockam 5minut to uplne staci , vyberiem nalejem na vrch torty cokoladu/ten papier na pecenie mas stale prilepeny na bokoch/ , chytim podlozku na ktorej je torticka a naklanam ju aby sa coko rovnomerne rozliala, pak zas strcim do chladnicky- za 5minut to mas hotove a mozes dat kludne ten bocny papier dole, pak ak chces zrezes nozikom horny kraj/kedze ten pas papiera na boky si si vystrihla o 1-2cm vacsi na šírku/
a pomer , fuha, ja davam do cokolady len ceru nic ine a pomer neviem , zial vela veci robim len tak od oka 🤐

dm1
24. apr 2012

@mates22 to by si musela neviem ako v rukach magat aby ti to opat zmaklo. Cokolada v rukach makne ale akonahle stoji tak tuhne velmi rychlo. Ja len spravim tvar krtka supnem na 5 min. do ladnicky a mozem veselo robit cokolada drzi tvar nie ako hmota ked bola cierna stale mi to sadalo...

baby aj ja chcem robit tu burizonovu hmotu teraz na vikend moj bubak ma 3 rocky a chce vlacikovu tak by som urobila vlacik z toho a nech si ho necha na pamiatku 🙂 . Ak ho teda hned nezdemoluje 😀

anibas
24. apr 2012

@lusil2005 burizony - nemám čas hľadať na Slovensku ryžové vločky 😝 😝 😝

anibas
24. apr 2012

@emily_666 väčšie veci, ktoré musia byť pevné - napr. vaňu jakuzzi, podvozok vláčika, teraz sa chystám na vyššieho medveďa ku Máši 😉 😉

lusil2005
24. apr 2012

baby to fakt mate problem s ryzovymi vlockami? ved to bezne mavaju v bille aj v terne. no a jasne - v kazdom bio obchode... je pravda ze to viem len preto ze som ich kupovala alergickej natalke, inac by som tiez asi hladala... ale je fakt ze burizony mi chutia viac ako vlocky 😅 tak teraz mam dilemu ze co pouzit 🤐

anibas
24. apr 2012

@lusil2005 ja bývam na dedine, kde je obchod otvorený každý druhý deň cca do 15:00 😀 😀

jakelina
24. apr 2012

@mia114 máš to krásně vymodelované 😉

katulkaaaaaa
24. apr 2012

baby mam robit puncovu tortu....fuha ako ju potiahnem?normalne potrem maslom a potiahnem?neroztopi sa mi to?a robi sa to ako klasika puncovy rez?
@dadka212 dani ti su tusim taku robila?

anibas
24. apr 2012

@katulkaaaaaa klasické punové rezy, poriadne omaslované a potiahnuté

akme
24. apr 2012

čaute babulky keď tu spomínate burizonovú hmotu tak ma napadlo teraz idem robiť notebook na tortu čo keby som ho urobila z tej hmoty a potom potiahla bude mi to držať? a ešte otázka tu vanilku čo do toho ide kúpim kde? dakovala za rady

zdenallicka
24. apr 2012

Zkouším citronový korpus.. udělala jsem klasický mramorák bez mramorování a přidala do toho kůru z celého velkého citrónu a skoro 1dl citronové šťávy.. tak mi držte pěsti, aby to bylo dobré..😀

zdenallicka
24. apr 2012

@akme V drogerii nebo potravinách.. ;) V Kauflandu určitě, u nás mají i v sámošce.. a taky v klasické drogerii..

karaa
24. apr 2012

@katulkaaaaaa kati, ano ako klasicky rez, ja ho robim casto ako tortu a je to super jednoduche, nic ti nebude tiect. ja dokonca aby mal skutocne puncovu chut so vsetkym, co k tomu patri, tak davam aj tu cukrovu polevu navrch /ked je vytuhnuta/, potom opat dam vytuhnut s tou polevou a potom obtriem 250g masla, 100g praskoveho cukru a 1-2hrste odrobin. ked som to robila bez tej polevy, nebolo to ono 😉

mizulienka
24. apr 2012

@akme ja idem tiez buduci tyzdne roibt maly notebook na tortu, mysis, zeby sa dalo z tej hmoty? hmm nie je zly napad...ja som prave rozmyslala, ako by sa to dalo?

akme
24. apr 2012

@mizulienka ja som už raz NB robila ale schlo to týždeň bolo to len z hmoty tak chcem niečo iné vyskúšať 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1347444..., myslím že by sa to dalo ale neviem na ako tuho tá hmota zatuhne

jakelina
24. apr 2012

@mizulienka
@akme dá se to udělat i z dortových oplatek, tak část co je na stojato, potáhnout hmotou a dát tam špejle, které se zapíchnou do dortu pod tím NB

mizulienka
24. apr 2012

@akme perfektne to vyzera....to si mala z jedneho kusu alebo ako si to spojala ten spodok a vrch

aduskatt
24. apr 2012

no, kamoska si vymyslela, ze chce lentilkove kvetinky na marcipán....to sa ale asi rozpije ta farba, nie?reps ak to budem davat na potahovku Smartflex a lepit tym, to nemoze ostat nezamazane☹poradite mi s tym?

jakelina
24. apr 2012

@aduskatt bílkovou polevou, ta by to neměla rozpustit. 😉

aduskatt
24. apr 2012

@jakelina vdaka za tip🙂) len sa bojim salmonelozy trosku,bude to pre rocne dievcatko........ale ked nevymyslim nic ine, tak asi skusim toto

aduskatt
24. apr 2012

predchvilou som dostala tip na cokoladu, kvapnut pod to, tak asi kupim bielu a tak to skusim polepit........Pripadne, ak mate niektora este lepsi napad, tak poprosim sem s nim🙂

malamargaretka
24. apr 2012

ahoj, mám doma teraz dve hmoty - smartFlexflover a PastaDama TOp special- z ktorej by som mala modelovať vláčik na tortu? dakujem za radu

mizulienka
24. apr 2012

@malamargaretka ja robim iba z smartflexu, je super, s pdt nemam skusenosti ale tu dievcata modeluju aj z toho.

malamargaretka
24. apr 2012

@mizulienka dakujem ti🙂mizulienka a ked budeme torticku jest v nedelu - keby by som ju mala robiť, aby bol marcipan a vlacik dostatocne stuhnuty🙂 a vsetko aby bolo tip top- (robim uplne prvy raz taku otrticku)dakujem ti