• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@mamina1978 waaaaaw to si ukladám že aké super ďakujeeeem
24. apr 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@malamargaretka ak mas cas, tak kludne mozes naplnit sobotu rano,nechas 2-3 hodky zachladit, potom potries maslom s cukrom, neviem, aku plnku robis, ak nejaku maslovu, to moze ist aj pod potah. nechas znova troska schladit a tak mozes potahovat...
24. apr 2012 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Každopádne ti ďakujem za takýto super postup. Pochopila som ho, len neviem či budem taká šikovnica šikovná ako ty..:grinning:
24. apr 2012 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kocky dnes som si kupila 5kg PDT a 5kg specialky na modelovanie lebo mam velku svadobku a aj drobcovi mojmu tak nech sa nebabrem s MMF este aj popri praci. Zase penazi oplieskanych v obchode. Aj toto som si kupila sa mi to paci na pernicky ku krstu do kazety ale aj z hmoty to moze byt pekne na boky torticky http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/silikomart-vykrajovacka-detsky-set/
24. apr 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@dm1 ty vykrajovátka jsou kouzelné :wink:
24. apr 2012 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je v trnave kamenny obchod z pomockami na zdobenie a pod.marcipanovych tort?dakujem
24. apr 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ze? moc sa mi pacili a vlastne ma vysli skoro zadarmo ked som mala 10% zlavu a brala vela hmoty :dizzy_face:

hladam prave nejaku peknu torticku s vlacikom. Ale nechcem robit tomasa zase malemu je jedno aky vlacik tak som rozmyslala ten vlacik s krtka spolu s celou zverinou aj myskou, zajacom, zabou a tak nech ma drobcul radost :dizzy_face: . Nemate nejaku peknu inspiraciu na nieco take? chcem asi nejaku krajinku mam novu silikonku na stromceky + mozno jazierko tam zabu. len sa neviem rozhodnut ci to tahat na poschodie alebo skor velky obdlznik ci ako
24. apr 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dani mi hovor..ja som dnes bola u nas pre hmoty a okrem toho som tam oplieskala dalsich 45€ :sweat_smile:
takze dokopy cez 80€ som tam nechala :sweat_smile: :rolling_eyes:
ja neviem kolko si mam vypytat za tie torty aby som aj zarobila..sak ja furt som v minuse este :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

asi by som si mala jak v cukrarni Ludvik :sweat_smile: ty koki, to mi skoro oci vypadli...ze za klasicku tortu 30 porcii, ze 180€ :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no asi zacnem ceny zvysovat :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. apr 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, ďakujem za všetky rady, ale nakoniec mi asi budú nanič, lebo chce napokon takúto nejakú.
A ja mám teraz zasa dilemu, ako spraviť tú stojacu gitaru. To asi nie je celé z hmoty, že? Rozmýšľala som, či neurobiť nejakú oplatkovú tortu, vyrezať ju potom v tvare gitary a potiahnuť.
Blbosť? :sweat_smile:
24. apr 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@gagarinka a ja som bola zvedava ako sa s tym popasujes:slight_smile:
24. apr 2012 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. apr 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky prosím help......@lamps mi dala recept na kávovú plnku a tam je že suroviny rozmixovať a dať variť...nemá tam byť náhodu vymiešať??? a potom tú kašu mám nechať vychladnúť a až potom zmiešať s maslom?
24. apr 2012 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 aale co by si nebola !!! treba to len skusit ja som sa toho tiez hodne bala , ale slo to v pohode a hoodne rychlo, si dostatocna šikulka, neboj :dizzy_face: :dizzy_face:
24. apr 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ďakujem... :wink:
24. apr 2012 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Má, prosím, někdo postup na housličky nebo cimbál? Mám dělat dort pro 35 lidí ke 40. narozeninám folkloristovi..:slight_smile: Napadlo mě udělat obdelníkový dort s cimbálem nebo houslemi nahoře, k tomu noty oblíbené písničky a nápis od manzelky..:slight_smile:
24. apr 2012 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka presne nieco take s tymi huslami som obdivovala na FB u niekoho len si teraz nespomeniem kde to bolo :zipper_mouth:
24. apr 2012 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 zamíchat nebo rozmixovat, ono je to asi jedno, hlavně že se to spojí :grinning:
24. apr 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka tu sablonku som davala par stranok dozadu ...su tam aj husle :wink:
o nieco nizsie :wink:
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2308
a dve inspiracie z internetu :slight_smile:
24. apr 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@dm1 tento je zlaty
24. apr 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ehm... :sweat_smile:
24. apr 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@lusil2005 to je od kamosky Niky co spolu na stretkach modelujeme :slight_smile:
24. apr 2012 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak pro dnešek mám hotovo 45 kusů světlé rolády s čokoládovým krémem a 45 kusů kakaové s vanilkovým krémem a padám na hubu a ještě zbyla jedna roládka pro děcka, ale myslím, že ke snídani už nebude :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. apr 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mamina1978 a sup s tym do oblubenych:slight_smile:
24. apr 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak uz som konecne zas doma, ta tortomania je ako droga. Uz sa taaaaaak tesiiiiiiiim na zajtra :wink: :dizzy_face: :grinning:
24. apr 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 Luci tu je http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=40096&p=677465&hilit=burizony#p677465 Robila som s ňou bruško ovečky. Bolo to super, len ja som ju robila na rýchlo a nebolo to hladké, ale bolo mi to jedno, lebo to bola tá ovečka polepená slimáčikmi. Ale inak super ľahučké, tvarovateľné. Ovca bola skoro 10 cm a vôbec nebola ťažká :wink:
24. apr 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Robim to nejaka kocka z tejto temy a spominam si,ze niekto tam doplnil aj krtka.
24. apr 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ...a ak by som to chcela robit vsetko v piatok? tak tak ako si pisala? urobim si krem naplnim...dam vychladit...potom "obalim" do kremu aj tortu, zniva zchladit a potom zdobim? krem- kedze som ziadnu tortu est nerobila- nemam oblubene...budem robit asi čokokrem- idu doň 2maslá...mozem don obalit aj celu tortu? dakujm,,...a kde skladovat tortu- v chladnicke,alebo v spajzke? dakujem
24. apr 2012 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa dakujem, ta tvoja je tiez krasna a to su dve podobne torty? :wink:
24. apr 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok