Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
24. apr 2012

@mamina1978 waaaaaw to si ukladám že aké super ďakujeeeem

mizulienka
24. apr 2012

@malamargaretka ak mas cas, tak kludne mozes naplnit sobotu rano,nechas 2-3 hodky zachladit, potom potries maslom s cukrom, neviem, aku plnku robis, ak nejaku maslovu, to moze ist aj pod potah. nechas znova troska schladit a tak mozes potahovat...

marci2305
24. apr 2012

@pristela Každopádne ti ďakujem za takýto super postup. Pochopila som ho, len neviem či budem taká šikovnica šikovná ako ty..😀

dm1
24. apr 2012

kocky dnes som si kupila 5kg PDT a 5kg specialky na modelovanie lebo mam velku svadobku a aj drobcovi mojmu tak nech sa nebabrem s MMF este aj popri praci. Zase penazi oplieskanych v obchode. Aj toto som si kupila sa mi to paci na pernicky ku krstu do kazety ale aj z hmoty to moze byt pekne na boky torticky http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/silikomar...

jakelina
24. apr 2012

@dm1 ty vykrajovátka jsou kouzelné 😉

moncicatko19
24. apr 2012

je v trnave kamenny obchod z pomockami na zdobenie a pod.marcipanovych tort?dakujem

dm1
24. apr 2012

@jakelina ze? moc sa mi pacili a vlastne ma vysli skoro zadarmo ked som mala 10% zlavu a brala vela hmoty 😵

hladam prave nejaku peknu torticku s vlacikom. Ale nechcem robit tomasa zase malemu je jedno aky vlacik tak som rozmyslala ten vlacik s krtka spolu s celou zverinou aj myskou, zajacom, zabou a tak nech ma drobcul radost 😵 . Nemate nejaku peknu inspiraciu na nieco take? chcem asi nejaku krajinku mam novu silikonku na stromceky + mozno jazierko tam zabu. len sa neviem rozhodnut ci to tahat na poschodie alebo skor velky obdlznik ci ako

pipka
24. apr 2012

@dm1 dani mi hovor..ja som dnes bola u nas pre hmoty a okrem toho som tam oplieskala dalsich 45€ 😅
takze dokopy cez 80€ som tam nechala 😅 🙄
ja neviem kolko si mam vypytat za tie torty aby som aj zarobila..sak ja furt som v minuse este 😝 😀

asi by som si mala jak v cukrarni Ludvik 😅 ty koki, to mi skoro oci vypadli...ze za klasicku tortu 30 porcii, ze 180€ 😅 😅 😅 no asi zacnem ceny zvysovat 😠 😀 😀 😀 😀 😀

gagarinka
24. apr 2012

Baby, ďakujem za všetky rady, ale nakoniec mi asi budú nanič, lebo chce napokon takúto nejakú.
A ja mám teraz zasa dilemu, ako spraviť tú stojacu gitaru. To asi nie je celé z hmoty, že? Rozmýšľala som, či neurobiť nejakú oplatkovú tortu, vyrezať ju potom v tvare gitary a potiahnuť.
Blbosť? 😅

aduskatt
24. apr 2012

@gagarinka a ja som bola zvedava ako sa s tym popasujes🙂

aduskatt
24. apr 2012

@moncicatko19 nie je☹

eliska22
24. apr 2012

kočky prosím help......@lamps mi dala recept na kávovú plnku a tam je že suroviny rozmixovať a dať variť...nemá tam byť náhodu vymiešať??? a potom tú kašu mám nechať vychladnúť a až potom zmiešať s maslom?

pristela
24. apr 2012

@marci2305 aale co by si nebola !!! treba to len skusit ja som sa toho tiez hodne bala , ale slo to v pohode a hoodne rychlo, si dostatocna šikulka, neboj 😵 😵

marci2305
24. apr 2012

@pristela Ďakujem... 😉

zdenallicka
24. apr 2012

Má, prosím, někdo postup na housličky nebo cimbál? Mám dělat dort pro 35 lidí ke 40. narozeninám folkloristovi..🙂 Napadlo mě udělat obdelníkový dort s cimbálem nebo houslemi nahoře, k tomu noty oblíbené písničky a nápis od manzelky..🙂

dm1
24. apr 2012

@zdenallicka presne nieco take s tymi huslami som obdivovala na FB u niekoho len si teraz nespomeniem kde to bolo 🤐

vecernicci
24. apr 2012

@eliska22 zamíchat nebo rozmixovat, ono je to asi jedno, hlavně že se to spojí 😀

mamina1978
24. apr 2012

@zdenallicka tu sablonku som davala par stranok dozadu ...su tam aj husle 😉
o nieco nizsie 😉
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...
a dve inspiracie z internetu 🙂

lusil2005
24. apr 2012

@dm1 tento je zlaty

lusil2005
24. apr 2012

@dm1 ehm... 😅

dm1
24. apr 2012

@lusil2005 to je od kamosky Niky co spolu na stretkach modelujeme 🙂

vecernicci
24. apr 2012

tak pro dnešek mám hotovo 45 kusů světlé rolády s čokoládovým krémem a 45 kusů kakaové s vanilkovým krémem a padám na hubu a ještě zbyla jedna roládka pro děcka, ale myslím, že ke snídani už nebude 😀 😀 😝

aduskatt
24. apr 2012

@mamina1978 a sup s tym do oblubenych🙂

mamina1978
24. apr 2012

Tak uz som konecne zas doma, ta tortomania je ako droga. Uz sa taaaaaak tesiiiiiiiim na zajtra 😉 😵 😀

vlada111
24. apr 2012

@lusil2005 Luci tu je http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... Robila som s ňou bruško ovečky. Bolo to super, len ja som ju robila na rýchlo a nebolo to hladké, ale bolo mi to jedno, lebo to bola tá ovečka polepená slimáčikmi. Ale inak super ľahučké, tvarovateľné. Ovca bola skoro 10 cm a vôbec nebola ťažká 😉

abriela
24. apr 2012

@dm1 Robim to nejaka kocka z tejto temy a spominam si,ze niekto tam doplnil aj krtka.

malamargaretka
24. apr 2012

@mizulienka ...a ak by som to chcela robit vsetko v piatok? tak tak ako si pisala? urobim si krem naplnim...dam vychladit...potom "obalim" do kremu aj tortu, zniva zchladit a potom zdobim? krem- kedze som ziadnu tortu est nerobila- nemam oblubene...budem robit asi čokokrem- idu doň 2maslá...mozem don obalit aj celu tortu? dakujm,,...a kde skladovat tortu- v chladnicke,alebo v spajzke? dakujem

bzucinka2
24. apr 2012

@katulkaaaaaa dakujem, ta tvoja je tiez krasna a to su dve podobne torty? 😉