• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
@jakelina jo a ten korpus máčíš něčím, nebo dáš jen ten krém. Ted jsem si všimla, že jsi region opava, já region olomouc :slight_smile:
25. apr 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 LUSIIIL dakujeme ti:slight_smile: uz som robila paniku, lebo ja s tym len zacínam a est esom aj s pani z predajne volala, ze co odporuca a potom to nakoniec takto popletiem- to som si ale naozaj nevsimla pri objednavani ...az teraz som sa blizsie pozrela:slight_smile::slight_smile:dakujem ti...a uz ked ta mam takto na linke...ako si mam rozdelit ten marcipán- chcela by som tortu potiahnut farebnou- kolko hmoty mam zafarbit- je na to nejaka mierka? a co s marcipánom zafarbeným, ktorý nespotrebujem pri modelovaní, kam s ním??dakujem ti:slight_smile:
25. apr 2012 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malamargaretka netusim......v krabicke bol jeden navyse:slight_smile:
25. apr 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 su vanilkovy, cokoladovy a kokosovy
25. apr 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt děkuji tak do toho tvarohovýho krému asi vanilkový, že :wink:
25. apr 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina a punčovinu z toho krému asi dělat nemám, že? :slight_smile: To je otázek :grinning: :grinning: poslední :grinning: :grinning:
25. apr 2012 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 ja davam vanilkovy:slight_smile:v podstate keby som potrebovala kakaovy, tak dam vanilkovy a kakao:slight_smile:))takze aSI TAK:slight_smile:
25. apr 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt vdaka a este nam odporuc stranku odkial si objednvala::slight_smile::slight_smile:
25. apr 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@malamargaretka jasne v pohode ti to ztvrdne nemusis sa bat :wink:
25. apr 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 pokapu šťávou z kompotu, když dávám kompotované ovoce. Tuhý je ten krém hodně.
25. apr 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 punčovinu jsem z něj nedělala, tak nevím :angry:
babulky diky za odkazy na ten lukopren ja som uz tu diskusiu na dortomanii citala len som este skusila nenajdem aj niekoho odtialto kto s tym robil :slight_smile: . Chcela by som presne nejake gombiky, brosne, tvar vlacika tomasa, nejaky ksicht a nieco take porobit uvidime ci mi to dodavatel doruci v ramci dobrych obchodnych vztahov :grinning:
25. apr 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, dakujem vam vsetkym za laiky :slight_smile: ...... joj to potesi, ze aspon trosku z teorie som dala do praxe. Na tie konvalinky som sa chystalaaaaaa vecnost :confounded: . No konecne som sa odhodlala a som rada. :wink:
No to naradie je hruza :rolling_eyes: to som si dala a maly chce mat vsetkych naradia na torticke :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Zatial mam len 4 hotove a aj to im este chybaju oci :sweat_smile: :grinning:
25. apr 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci Prosiiiiiiim potrebujem tvoju radu :frowning2: ako lepis jednotlive casti z marcosa??? :confused: A ked hmotu zafarbis, je taka mäkksia?
25. apr 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malamargaretka zalezi od toho aku velku tortu ides potahovat, a na ako hrubo rozvalkas. ja spotrebujem na 26 cm tortu tak cca 0,75 kila. ale to je fakt len hruby odhad, nevazila som to. a z toho mi este ostava ked orezem spodok, ale radsej mat viac ako menej. nespotrebovanu hmotu (zafarbenu, aj nezafarbenu) daj do mikrotenoveho sacku alebo strecovej folie, a spät do toho kyblika v ktorom si to kupila. tak ti to vydrzi aj tyzdne. :wink:
25. apr 2012 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcence, stane sa nieco, ked miesto mlieko muka cukor na kasu a maslo vymiesam pod potah len maslo s cukrom?
25. apr 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, prosím o radu - když udělám krém ze salka + 1,5 másla a přidám puding z 250 ml mlíka, můžu ho dát po potah? Nebo jaký je ten poměr másla a pudingu, aby potahovka netekla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? Díky :slight_smile:
25. apr 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt potahovce se nestane nic, taky dávám jen máslo s cukrem, můžeš přidat i trochu mouky, nebude to tolik sladké :slight_smile:
25. apr 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22 no, len to uz s tou mukou musim varit:slight_smile:a tomu som sa chcela vyhnut:slight_smile:
25. apr 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt já jsem mouku nikdy nedávala, to do toho másla raději přidám trochu drobečků.
@artepf já raději nic s pudinkem nedávám, tak neporadím. Já mám hrůzu z toho, že mi z dortu začne něco vytékat, jak už se někomu tady stalo a raději neriskuju. Máslo se salkem můžeš dát, to už jsem vyzkoušela, tak si to třeba odeber a až pak tam zašlehej pudink.
25. apr 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina takze maslo, cukor a omrviky?:slight_smile: super napad............kolko cukru asi davas?
25. apr 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt moc ne, ten potah je sladký. Na jedno máslo tak dvě velké lžíce a drobečky co mi zůstanou nebo malinké odřezky.
25. apr 2012 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a @jaja555 tu je ten recept na rafaelo creme...... :wink:
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka, a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu. :wink: :slight_smile:
25. apr 2012 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mamina1978 kujeeeeeeem:slight_smile:)
25. apr 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
25. apr 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 nič - ked nemám - nedávam :grinning: :grinning:
25. apr 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ja som pred týždňom odmietla jednu tortu auto, pretože som mala už veľa objednávok a pani mi hovorí, že len malé autíčko chce :grinning: :grinning: :grinning:
25. apr 2012 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 eliska urob to na sposob lopty upiect korpusy z dvoch pologuli a spoj potom vytvaruj a povyrezavaj
25. apr 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas mne dnes volala teta ze na pondelok jej mam urobit tortu. a ja ze nestiham, lebo cez vikend som na vychode odceestovana. a ona ze VED LEN TAKU DVOJKILOVU STIHNEM! :angry:
do tesca posielat tych ludi na tie dvojkilove...
25. apr 2012 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok