• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

tady máte zase pár inspirací jen tak.. :wink: :dizzy_face:
25. apr 2012 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@gagarinka andelička , ja malujem hocičím :sweat_smile: malovala som aj s alkoholom -uschlo v pohode, ale ted malujem iba s vodou +gelovka , abo prášková, abo lacina z drogeriek je to jedno aku potravinarsku farbu pouzijes , malujem len s vodou bo alkohol doma nemávame a kvoli tomu nebudem kupovat, s vodou mi to i tak vypada uuuplne tak isto ako s alkoholom a uschne to tiez rovnako. Malujem aj z neriedenymi gelovkami, to ti uschne ale straaasne pomalyyyy -cize to nikdy nestihne uschnut :sweat_smile:
26. apr 2012 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ked uz sa tu bavite o malovani, ked som skusala malovat, tak sa mi to na mmf bud rozpijalo alebo na k2 "scvrkavalo" do bodiek... :unamused: nechapem to... :unamused:
26. apr 2012 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha ja robim vsetko z mmf a maluje sa mi na nu v pohode , ak sa rozpijalo asi si nemala mmf poriadne oprasenu od cukru a vlastne ti tie zrniecka cukru chytali farbu a posielali si ju dalej :sweat_smile: , alebo si mala zbytocne vela vody/alkoholu na stetci- ono je to ako s vodovkami na papiery, treba si ten stetec otriet na papiery aby nemal v sebe zbytocne vela vody a ked sa zcvrkáva je mastná poťahovka, to chce trpezlivost a viac "nánosou " farby , aalebo lepšie :sweat_smile: poprasit potahovku škrobom abo cukrom vyhladiť žehličkou/rukami a pak oprasit zbytkový cukor /skrob preč s čistym suchým stetcom a mozes zacat malovat :wink:
26. apr 2012 o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela jej dakujem... :dizzy_face: no az na to dojde, som zvedava, ako si s tym zasa raz "poradim"... :grinning:
26. apr 2012 o 00:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adka_praha neboj , poradíš , si šikula :dizzy_face: :wink: :wink:
26. apr 2012 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas zdraví je přednější a dortíky si nechej jako koníček, úplně skončit by byla škoda - ale stejně bude léto a to se špatně peče, tak si vem volno a choďte s dětma hodně ven a snad ti bude líp :wink:
26. apr 2012 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikula2 díky, skúsim tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. apr 2012 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 jé, zrovna včera jsem si donesla domů knížku od Debbie Brownové - 50 tipů na dětský dort, ta fotka je z té knihy - ta dýně - takže jsou to dva půlkulaté dorty pečené v miskách o objemu 2 litry - dáš je na sebe, asi jako na kopačák a nožem vyřízneš 8 rýh - tady je foto - a taky je tam ta myška rozdělená na části
26. apr 2012 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@reruna jééééééjda nenky díky díky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tie myšky robiť nebudem, len tú dyňu chcú, ale veľmi si mi pomohla :slight_smile:
26. apr 2012 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna ešte že máš takúto knižku - perfektný postup :wink: :wink: :wink:
26. apr 2012 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby ďakujem za podporu - no fakt je, že musím pustiť torty z hlavy a robiť niečo aj pre zdravie, mám 3 deti a nech odpadnem niekde na križovatke, tak o mňa ani pes nezakopne, bo si bude myslieť, že som ožratá - ked sa tak motám :grinning: :grinning: :grinning:
26. apr 2012 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna pekne tekvicky:slight_smile:).a to v akych miskach sa pecie? ze normalne kovova, ci su na to nejake speci misky?? nad tym sa zamyslam uz dlho:slight_smile:
26. apr 2012 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt v miskách z nerezu, kupuju je v Ikea.
26. apr 2012 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dala jsem bílou Orion, ale podle mě je to úplně jedno jakou dáš, podle chuti.
26. apr 2012 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina dakujem:slight_smile: takze mozem pouzit hocijake nerezove misky, ktore pouzivam bezne v kuchyni:slight_smile: super
26. apr 2012 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malamargaretka daj na par sekund do mikrovlnky. ale naozaj len po chvilke, nech sa ti to neprehreje. vzdy 5-10 sekund a skus. potom po pripade znovu.
26. apr 2012 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ano, můžeš. :wink:
26. apr 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas co to čtu, to je strašně velká škoda, ale jak píšeš - ZDRAVÍ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Prostě si jednou za čas uděláš dortičku pro radost a budeš se víc věnovat sobě a myslet na svoje zdraví. :wink:
26. apr 2012 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no uzasne zistenie:slight_smile:)) vrela vdaka:slight_smile:
26. apr 2012 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gagarinka ja maľujem s práškovými farbami buď nasucho alebo si farbu rozrobím v troške alkoholu :sweat_smile:
26. apr 2012 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt můžeš nerez misky nebo skleněné misky z varného skla - ta dýně je pečená v miskách o objemu 2 litry - ale to záleží na tobě, jak to chceš mít velké, nebo jaké misky máš doma...
26. apr 2012 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Berunky, myslíte, že je to vhodný/hezký/přijatelný dort pro pana faráře ke svatému přijímání od jeho třídy? :slight_smile:

Andílka bych udělala jen bílého nebo bílozlatého a napsala bych tam datum toho sv. přijímání... Co? :slight_smile:
26. apr 2012 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@reruna no jasne:slight_smile:) mna len nenapadlo davat misky do rury:slight_smile:
26. apr 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka mne osobne sa to paci:slight_smile:
26. apr 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ještě jsem našla tohle, to by snad taky šlo..:slight_smile:
26. apr 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka mě se líbí ten s biblí
26. apr 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna Já právě nejsem věřící, nikdy jsem se o to nezajímala, tak nevím, co se hodí... chci, aby to bylo decentní, jednoduché (jak vzhledově, tak na práci), neutrální..
26. apr 2012 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A kdybyste někdo měl nějakou hezkou inspiraci, sem s ní..:slight_smile: Děkuji..:slight_smile:
26. apr 2012 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 jejda, já na tebe zapomněla :frowning2: lepím piping gelem, jde to tím super, ale když jsem ho neměla, tak kapkou vody ono se ti to přilepí i tak :wink: hmota je normální, ale jestli ti změkla, tak dej na chvíli do lednice nebo přidej trošku cukru
26. apr 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok