Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
27. apr 2012

@dm1 to vyzera totalne smazene 😀 😵 dakujem dakujem... 😵

lusil2005
27. apr 2012

inac - pridavam sa k nadsencom burizonovej hmoty!!!! robilo sa s nou nenormalne, a musela som urobit este jednu davku lebo to co ostalo z flase, nam nestacilo 😀 skusala som aj tu s cokoladou, ale ta sa mi akosi mrvila, a ani nam tak velmi nechutila. ta s marschmallow bola prekvapivo menej sladka 😕

lusil2005
27. apr 2012

@dm1 nie nie, to je robene kralovskou glazurou zafarbenou 😅 juj ale sa mi ruky triasli, ked som si ich nikde opriet nemohla 🤐

mia114
27. apr 2012

ahojte
akurat som dokoncila moje dve torticky. Minuly rok som piekla torticku pre tu Hanku a tento rok chcela mala znova taku istu torticku, nakoniec som ju aspon trosku zmenila nech nema to iste znova 😅sranda ze deti chcu aj tie iste torticky 🙂

dm1
27. apr 2012

@adka_praha neni zac mne to tiez poradili na dortomanii 😵

mamina1978
27. apr 2012

@aduskatt Tak ta lentilkova je krasna, taka jemna 😉 🙂 Super sa ti podarila. 🙂

dm1
27. apr 2012

@lusil2005 tak to mas moj obdiv je to krasne rovnomerne a pri glazure sa neda opravit - posunut linka ak sa pomylis! A veru pravdu mas pisanie polevou, glazurou na tortu je iny level nie ako pernik tiez ma brutalne boli ruka ked zdobim na torte vobec nie je kde si ju opriet....

lusil2005
27. apr 2012

@dm1 no a hlavne ked je nafarbena na cierno. kde sa dotknes, tam uz ostane cierne na potahu 😀 som si raz lizla ked som skoncila a musela som sa ist poumyvat lebo som bola ako keby som uhlie vecerala 😝
mne ani nevadi ze ma boli, ale strasne sa mi trasie ked ju nemam opretu 😅

aduskatt
27. apr 2012

@mamina1978 dakujem🙂) mne akurat moj sibnuty brat napisal, ze dufa, ze lepsie chuti ako vyzera.a ta, ktora si to berie je na FB tiez.proste blb............mne sa celkom paci, na to, ze som vobec nevedela, ako to s tymi lentilkami vymyslim, lebo to bola poziadavka...........a sviecka tiez nechcela drzat len tak v torte, som je musela postielku vymysliet🙂)

anibas
27. apr 2012

@dm1 krásna svadobná tortička !!!! 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
27. apr 2012

@lusil2005 perfektná fľaška 😅 😅 😅 🙂 🙂 🙂

dm1
27. apr 2012

@anibas dakujem 😉

emka34
27. apr 2012

Dobrý večer, chcela by som niektorú z vás poprosiť o recept na plnku z gastanoveho pyre. Ďakujem a prajem pekny večer.

aduskatt
27. apr 2012

@emka34 nastruhas gastanove pyre a zmiesas s vyslahanou slahackou so stuzovacom.ja by som este dala Creme Ole vanilkovy, aby to bolo tuhsie

zdenallicka
27. apr 2012

@bzucinka2 Ona to byla spíš taková šampaň, ale je to trocha Ivory od Wiltonu a trocha Caramel od Sugarfair..

http://www.google.cz/imgres?q=sugarflair+carame...

emka34
27. apr 2012

@aduskatt ďakujem, mne sa niečo marilo s pochutkovou smotanou 😉

aduskatt
27. apr 2012

@emka34 moze byt, ale to nepoznam🙂)ale skusit mozes, len potom musis dat nieco, aby ti to netieklo🙂ale kysla ku gastanovemu mi popravde velmi nepasuje🙂

alenv
27. apr 2012

Ahoj děvčata můj dnešní ovečka Timme.. a dneska přijela tchýně a prý ahoj jsem ti koupila pár drobností.. a tohhle vybalila.. no nemám já super tchýni 😀

daducha
27. apr 2012

@lusil2005 ze vraj ci sa bude pacit, je nadherna 😵 😵 ,to sa musi pacit aj slepemu 😉

daducha
27. apr 2012

ahojte babulky.ak este nespite,prosim skuste mi napisat ako urobit piktogram aby bolo jasne ze je to dedko a babka.Robim totiz tu najzvlastnejsiu tortu v mojom zivote - ze ako kresba 3 rocneho dietata 😨 A za pana mi nejde dedko a babka,vlestne len ich hlavy ☹ .Dakujem moooc

pristela
27. apr 2012

@mia1111 joj ale ano podarilo by sa ti aj krajsie a ovela fakt som to len rychlo rychlo 😕 ano dnu je ako"prave" tiramisu , piskoty a napln , to poschodie drzi na slamkach 🙂 a jasne ma svoju vlastnu ukrytu podlozku, davam tak kazdu poschodacku , aj ted som vrchne poschodie zlozila dole a odlozila na kostovku na nedelu 😉 to spodne sa cele zjedlo

@daducha dedko brada a okuliare , babka okuliare a hore na hlave drdol 😀

mia1111
27. apr 2012

@pristela - ďakujem za odpoveď 🙂 . Tá Tvoja vyzerá super, normálne mám na ňu chuť, tak asi bude na nedeľu aj tiramisu, nie len klasická torta 😀 (mm má narodky...) 😉

pristela
27. apr 2012

@mia1111 😀 no ja robila toto neplanovane, vlastne len kvoli kamoske ktora mi prisla vinsovat 😀 a v nedelu mam oslavu s rodinkou a to budem robit len smotanovu s piskotami 😝 ja som total prejedena pecenych tort a hlavne plniek ☹ ☹ ☹ uz neviem aku plnku by som dala ☹ ☹ ☹

mia1111
27. apr 2012

@pristela - no ja robím tortu pre mm - berie ju pre futbalový mančaft 😀 , takže mne sa neujde, ale to sa vôbec nesťažujem, práve naopak, aspoň mám dôvod, prečo urobiť tiramisu akože pre nás doma 😀

mia1111
27. apr 2012

@pristela - a samozrejme, som dúfala, že vyskúšam pribináčikovú, ale on chce mascarpone s malinami, tak dúfam, že to nepokašlem, lebo už korpus mi vyšiel nejaký nižší, tak som nešťastná, ale tak chalanom to bude po zápase asi jedno, oni aj tak nevedia, že korpus môže byť aj vyšší 😀 😀 😀

lusil2005
27. apr 2012

inac baby, ta pribinacikova je podla mna top plnka na leto!!!! je svieza, slahackova, a drzi jak hluchy dvere. nesada ani ked je dlho v teple...

pristela
27. apr 2012

@mia1111 prosim ta to vidim na mojom chlapovi , tomu aj vravim a jemu je to jeeeedno 😀 on by zedol aj splasnuty nepodarok 😀 😀 😀 chlapi su ina rasa 😀 neboj, dobre bude a po zapase aj klince by pojedli 😀 mne ten kazdy objednaval pribinacikovu, ako som ju milovala tak sa mi ted hnusí 😝 ja teda keby mam piect ako holky tu 5torticiek tyzdenne asi si to hodím 😕 ako klubuk dole holky!

pristela
27. apr 2012

@lusil2005 no ja som vdacna za vymysel tvaroh a krem ole 😀 uz som robila aj kokosovu na tento styl a vraj bombovaaaaaaaaaaaaa 😀 a aj tu s gastanovym pyre som robila +tvaroh 😀

lusil2005
27. apr 2012

@pristela ja robim gastanovu stale tu s maslom a kyslou smotanou, a ta je uplne nenormalna, takze nemenim 😅

lusil2005
27. apr 2012

@pristela co tyzdenne? za vikend! 😀