Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
zuzkaprofant
30. apr 2010
dievcata som robila falosny parizky krem to trebalo varit ci nechat len aby ta slahacka a vajicka zovreli a tak pridat ostatnme veci
vinka
30. apr 2010
Zuzka ja som to nechala len zovrieť a vsypala som kakao a hned odtiahla zo šporáka.A vliala tam rozpustený stužený tuk a miešala a miešala kým sa nespojilo celkom 😉
vinka
30. apr 2010
Ali to si robila punčovinou? =-) a čo je z punčoviny.
mukky
30. apr 2010
aktualizujem svoju otázku ak možem 😃 😃 😃
alebo jej napísem ip 😃

inak krásne torticky kazdej jednej z Vás ste obdivuhodnéééé :-N x-)
anibas
30. apr 2010
mukky - cessy písala dnes na torty od mamy
sisa.b
30. apr 2010
dakujem dievcata 🙂 pohlavie slonika netusim 😃 ma to byt slonie babo :-N
lenka.pav
30. apr 2010
ahojte
do puncovej torty by som urcite ziadnu plnku nedavala. ved uz potom nebude puncova. krem len pod potah.
ali, vy mate civavu v chladnicke? len nech si to nevsimnu greenpeaceaci (grinpisaci) 😃
ja do parizskeho vajcia nedavam =-) =-) =-)
petusko
30. apr 2010
prave som nakukla, lenka, dakujem za radu, skusim teda tak urobit 😉
ali, ta torta je prekrasna, skoda aj zjest :-N
sisa, slonik nema chybu, ja sa na modelovanie este zdaleka nechytam.
vinka
30. apr 2010
Lenka to je falošný parížsky krém.Ale je fakt super. 😃
vinka
30. apr 2010
Ale tam ide len žltko 😉
lenka.pav
30. apr 2010
ja ani do toho falosneho zltko nedavam a je super. aspon neminiem vajce a aj tak je dobry 😉
sisa.b
30. apr 2010
ja som tiez zltko do falosneho parizskeho nedavala a je super. ta holka, co ho davala na TOM, sama pisala neskor, ze uz zltko nedava
cessy
30. apr 2010
mukky idem uz aj k vam.....obcas sem nahliadnem.....ale inak :-|
uz idem aj prispievat 😉
anibas
30. apr 2010
ani ja nedávam žltko a je super - teraz som robila kombináciu falošný a nutelový a bola to mňamka

a sloníka som sa pýtala, lebo sa mi videlo, že má na hlavičke kvietky - takže dievča ?
anibas
30. apr 2010
cessy - no šak na čase 😉
opakovanie /receptov/ matka múdrosti
anibas
30. apr 2010
Ja viem, že tu veľa vecí už bolo preberaných, ale nedá sa hľadať na 300 stranách dozadu 😞 😞
a niekedy preberáme aj nové veci ...
dm1
30. apr 2010
baby potrebujem surne radu. ako urobim so zltej nejaky odtien modrej? nevysla mi hmota a v zbytkoch mam len zltu.... akosi sa mi nedari na spodok som dala moc tenky potah je to kostrbate 😞
anibas
30. apr 2010
dm - no zo žltej modrú neurobíš 😢 😢 😢 😢 😢 😢
anibas
30. apr 2010
akú robíš tortu ? - nedá sa iná farba ?
dm1
30. apr 2010
anibas spodok modry, vrch zeleny a chcela som na tom zelenom vrchu len pruhy cez tortu nieco taketo
dm1
30. apr 2010
a neviem ci nebude moc 3 farby...
anibas
30. apr 2010
Podľa mňa tam žltá bude dobrá, celé to oživí ... vlastne modrá+žltá - zelená ... kľudne daj žltú, nič nepokazíš ...
sisa.b
30. apr 2010
anibas, na hlave mal taku sedu sticu 😃 to neboli kvetinky, tie mal v ruke. je to zle vidiet, lebo uz mi tu sesternica podupkavala, co sa ponahlala, tak aj gulicky som rychlo sulala, aby mohla ist domov :-N fotky boli len tak z rychlika, ze su tmave, som videla, az ked som ich dala do pc :-| inak bola cela torta jemne ruzova, celkovo tie farby boli svetle
sisa.b
30. apr 2010
danka, mam aj bielu, nechces prist? 🙂 aj cukriky mam este cele 😉
martinex
30. apr 2010
ahojte...
moje dnesne vytvory 😃
lenka.pav
30. apr 2010
martinex, krasne 😉
martinex
30. apr 2010
lenka dakujem.... ta vacsia s kvietkami je puncova, taka mramorova....s nou som sa trosku natrapila
petaba
30. apr 2010
baby tiež toho stíhate, každú chvíľku tu pribudne niečo nové - krásne

aj ja pridávam moje 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/konec...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/kuzelni...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/zabi-ve...
mrka2
30. apr 2010
babulky, chcem sa opytat... ako vam drzia tie gulky dole po obvode torticky? ja som to dnes lepila len cukrovou vodou,ale vobec mi to nedrzi. :-p
sisa.b
30. apr 2010
martinex, petaba, torticky krasne x-) x-) x-)

mrka, ja to lepim zvycajne obycajnou vodou, ale drzia mi nou len male ozdoby. sperkovnicku na svadobnej som lepila bielkovou polevou (klasika na medovnicky) a drzala ako sekundakom. mozno aj potah potrhali, ked ju chceli dat prec :-N dnes som slonika prilepila pastou z potahovky - len som do nej cvrkla trochu vody a vymiesala na kasu 😉