Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
29. apr 2012

@alinka871 dakujem

dajna11
29. apr 2012

@zdenallicka dakujem,ste zalté,túto mám aj ja uloženú 😀

jakelina
29. apr 2012

@zuzana124 moc držíme malé palečky, ať brzo běhá a užívá si léta. 😉 😉

jakelina
29. apr 2012

@vlada111 děkuju za receptík. S tou čokoládou jsme to ještě nezkoušela, tak někdy použiju. Já jsem tam dala teda tu bílou a pražené ořechy a taky to bylo úplně super. 😉 Podle mě se tam dá dát cokoliv, čokolády jaké kdo má rád, já miluju ledové kaštany. Nebo i kofila, trocha kávy nebo kokos a tak různě a pokaždé vznikne nový krém. Budu zkoušet

lokalistin
29. apr 2012

@dadka212 to si vsetko stihla za jeden vikend? ako to robis?kedy zacinas piect cesto?

aduskatt
29. apr 2012

bry den krasavice😨)) idem si skromne po radu k vam🙂) zafarbim smartflex flower kakaovym praskom na svetlucku hnedu?.............ci kakao hmotu nezafarbi?

jakelina
29. apr 2012

@aduskatt ano zabarvíš

aduskatt
29. apr 2012

@jakelina supeeeeeeeer🙂) a staci prasok, ci ho mam v niecom rozpustit najprv?

jakelina
29. apr 2012

@aduskatt já jsem barvila tak, že jsem si v hmotě udělala důlek, nasypala trochu osetého kakaa, kápla kapičku vody a propracovala.

aduskatt
29. apr 2012

@jakelina supis, diky🙂)urcite vyskusam🙂..............takze alkohol zatial necham v chladnicke🙂)aj ked, zajtra asi vytiahnem, sa mi mari, ze ktosi pisal, ze alkoholom lepi ozdoby🙂

79zuzana
29. apr 2012

@aduskatt kakaom hmotu zafarbis,,, ja som si ho najprv pomiesala s kvapkou oleja a tak pridala k hmote 🙂

jakelina
29. apr 2012

@aduskatt můžeš i do alkoholu nebo si dej štamprli na kuráž a do hmoty přijdej vodu 😀 😀 😀 a co budeš dělat s hnědým SF, nějaké hnědé kytičky???

lokalistin
29. apr 2012

@dajna11 ja mam ulozene taketo nieco

lussy23
29. apr 2012

@miciatko krásna.

florentina
29. apr 2012

@zuzana124 ahoj, tak to je skvělé, jen tak dál, přeji plné brzské uzdravení. Moje dcerka /15m/ měla teď také streptokoka, neznám celý tvůj příběh, ale my naštěstí neměly žádné velké komplikace /snad už se nic neprojeví ťuk ťuk/, ale měla přes měsíc a půl teploty, nic hrozného, ale mě se to nelíbilo a doktorka to pořád odbývala tím, že to tak některé děti mají, chtěla mi malou i naočkovat, to jsem odmítla a nakonec se mi podařilo obhájit si různá vyšetření /když brala mudr malé krev a ona plakala, tak jí říkala, že to není její výmysl, ale maminky....to jsem byla pěkně naštvaná 🙄 / no a nakonec se ukázal ten streptokok. Dostala ATB a teď už je v poho, tak doufám, že se to nevrátí....držím vám moc palečky, ať se vše už jen lepší...

aduskatt
29. apr 2012

@jakelina chcem svetlucku hnedu🙂) na to pojdu dve salocky akoze naplnene kavou a ruzicka🙂mame dnes vyrocie a sme kavovi zavislaci🙂

florentina
29. apr 2012

@jakelina jo jo, já dělala tento krém s ledovými kaštany a milenou a bylo to moc dobré.

aduskatt
29. apr 2012

@jakelina na kuraz a neupeciem uz vooobec nic🙂

dajna11
29. apr 2012

@lokalistin wau tá teda je krásna

aduskatt
29. apr 2012

@lokalistin prekrasna🙂

jakelina
29. apr 2012

@aduskatt tak ať se ti daří, já z té SF dělám jenom kytičky, ještě jsem nezkoušela nic jiného. Mám zbyteček, spotřebovala jsem ten kýblíček na dva svatební dorty co jsem dělala s kytičkama.

lokalistin
29. apr 2012

@dajna11
@aduskatt to som ja nerobila to som dala len pre dajnu ako inspiraciu ja som len zaciatocnicka taketo nieco by som nezvladla ☹

lifinka
29. apr 2012

@zuzana124 tyjo 6 dortů za víkend, šikulka jsi 😵 😕

dajna11
29. apr 2012

@lokalistin 😀 😀 ved ja viem🙂

aduskatt
29. apr 2012

@lokalistin aj tak je krasna🙂

aduskatt
29. apr 2012

@jakelina ja tie salocky uz mam vytvrdnute, len musim zlepit tanieriky a salocky...len neviem, ci vodou, alebo alkoholom.....

dadka212
29. apr 2012

@miciatko ďakujem 🙂 ja už ich ani nerátam 😅

dadka212
29. apr 2012

@lokalistin hej stihla 😀 ja pečiem cesto ak mám tortu na piatok tak v stredu, štvrtok a ak na sobotu tak vo štvrtok a v piatok 😀

reruna
29. apr 2012

@florentina motýlky si skladuj ničím nepřikryté, jen tak normálně v místnosti - aby se na ně nenaprášilo, tak třeba jen přikryj ubrouskem...nedávej je do folie, asi by ti změkly

makinka2
29. apr 2012

Ahoj holky 🙂 Tak dávám fotečky svýho 2 dortíčku. jsem zase nevěděla kterou vybrat tak jich je víc 😀 😀 Jako není dokonalej, jako ty vaše krásný dortíčky, ale mě se líbí a hlavně mamince se líbil byla úplně nadšená a hlavně překvapená 😵 😵 Děkuji všem za rady 🙂 🙂
Jako na ty růžičky se moc nedívejte měla jsem blbej marcipána pořád se to trhalo 😝 , stonky mohly být tenší, ale já jsem ve21 hod, zjistila, že mi ten marcipán vůbec nebude stačit tak jsem dělala novej, a už jsem se s tím moc nesrala, ale stejně jsem skončila přesně o půlnoci 😀 jsem pomalá 😅 máte můj obdiv fakt velkej kolik těch dortů stíháte. 😉
Jo a holky nemáte někdo nějaký video na potahování, mě to vůbec nejde ☹ mám ty boky skrčený a i sem tam díra, ted tam byly ty stonky tak to bylo jedno, ale až to nepůjde skrýt tak to bude mazec, děkuji mooooc 🙂 🙂 🙂
Tak v červnu zase přindu pro rady, jinak se sem chodím dívat každý den na ty vaše dortíčky 😵 😵 😵