Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sandrus2
1. máj 2012

@abriela
@dadka212
baby ďakujem krásne , dnes som to vyskúšala ale iba z trocha tých cukríkov len som to asi slabo zohriala/ako naschvál nám odišlo svetlo na mikrovlnke / lebo keď som to vyhnietila tak to bolo fajn ale ako náhle som to rozvaľkala tak tam boli ešte hlavy panáčikov 🙂 🙂 ale aspoň viem že to ide super som štastná že to teda nemusím ísť kúpiť ale si to viem urobiť aj sama 🙂 Ďakujem ešte raz krásne a ešte jedna mini otázočka keď urobím dáku ozdobu tak ju mám nechať vysušiť a potom prilepiť na tortičku , a ako prosím vás? A koľko do predu si môžem urobiť ozdoby a ako ich skladovať?

katmi
1. máj 2012

dievcata prosim Vas nemate tu niektora postup na cumlik??? dakujem

abriela
1. máj 2012

@sandrus2 to ma tesi. Prvy uspech nakopne.
Ja topim tak ako sa pise v recepte cca 1,5-2 minuty. Dadka pecie viac ako ja. Ked robis ozdoby, ide o to ake, lebo nie vsetky musia schnut. Ak budes len vykrajovat kvietky, rozne tvary - schnut to nemusi. Cerstve sa lepsie lepia. Lepidlo je voda.
Ked modelujes zvieratka, postavicky, tam musia trosku preschnut, aby sa nedeformovali. Ked som robila kavovu salku schla mi asi 2 dni, ale plnila som ju. Modelovaneho medveda sme zjedli asi po mesiaci a nic mu nebolo a nebol ani ako skala aj ked hmotu aj postavicky skladujem v sacku v chladnicke.
Drzim palce. Modelovanie a pecenie ked zacinas je ako droga 😉

abriela
1. máj 2012

@katmi a aky chces robit? Ja som robila z potahovky, len tak z pamete 😉

aduskatt
1. máj 2012

@abriela mne salka schla asi pol dna🙂a potom vyschnutu som naplnila.-).s tou drogou suhlasim🙂

sandrus2
1. máj 2012

@abriela no to ešte netuším čo budem robiť ale asi iba niečo jednoduché keď že to idem robiť prvý krát 🙂 a ešte som sa chcela opýtať že som to nemala dáke lesklé to nevadí alebo ako to docielim aby sa to lesklo ? Tak to je super že sa to lepí iba vodou 😀 No ja som zvedavá že čo vytvorím 🙂 A ďakujem ti krásne za rady

abriela
1. máj 2012

@sandrus2 ja som zatial upekla asi len 5-6 tort. Neviem na aku prilezitost pecies, ale jednoducha a pekna je torta v tvare syra s myskami. Na googli najdes kopu obrazkov. Niektorým babam vadi, ze sa torta leskne. Ja povrch natieram olejom. Natieram kusko odstrihnutej hubky na riad. Ked to natries, leskne sa to az velmi, ale ked torta postoji, je to take akurat. Ten olej asi do potahovej hmoty vsiakne.

abriela
1. máj 2012

@aduskatt no ja som ju robila na 2x a prva sa mi rozpadla. Puncovina bola velmi mokra a salka velmi tenka.

aduskatt
1. máj 2012

@abriela aspon mas skusenost🙂.ja som salku susila od tesneho poobedia a rano som ju plnila kremom z bielej cokolady, kakaoveho prasku a Nescu som pre vonu primiesala.teda dve salky

abriela
1. máj 2012

@aduskatt no ja som tam pchala puncovinu, na vrch naliala cokoladu a posypala skoricou. Tvoj napad bol lepsi.

mia1111
1. máj 2012

@dm1 - Danka moja zlatá, ďakujem 🙂

aduskatt
1. máj 2012

@abriela ja som do spodu salocky napchala este potahovku, aby mi spodom ten krem nevytiekol a potom som dala toto....a prve z torty mlady pan zlupol jednu salku a krem vyjedol a potom este o pol jedenastej mal oci ako sova🙂)

sandrus2
1. máj 2012

@abriela tak super , ja to chcem upiecť synčekovi na rok celkom mám predstavu aj obrázok som sem dala , ja chcem iba jednoduchú okrúhlu a tam také kocky chcem urobiť a tam napísať jeho meno niečo takéto , teraz som síce dala iný obrázok ako pred tým ale predstavujem si niečo takéto

sandrus2
1. máj 2012

@abriela no ale bez tých postavičiek to by som asi nezvládla 😀

mizulienka
1. máj 2012

@katy1979 Kati ty si robila gitaru, ako si prosim ta robila to "drzadlo" neviem, presne, ci sa to vola hmatnik ci ako 😕
dakujem

mizulienka
1. máj 2012

dievcata vobec som vas nestihla precitat, ale torty som si vsetky prehliadla,no nadherne veci ste porobili, ozaj 😉
a dakujem vam velmi pekne za vseky lajky, tolko som ani necakala, uprimne dakujem 😉

aduskatt
1. máj 2012

@mizulienka na hmatnik by som poradila upiect srnci chrbat, rozkrajat a ponatierat kremom🙂teda ak si mozem dovolit moj skromny navrh, viem, ze mna si sa nepytala🙂

mizulienka
1. máj 2012

@aduskatt dakujem, ale nemam formu na srnci chrbat a nechce sa mi kupovat dalsiu formu, uz am zapratanu celu spajzu 😕 nemas nejaky iny napad? 😉

abriela
1. máj 2012

@sandrus2 spominam si. Pisala som ti o kockach, ze mam take s pismenkami na lad. Je plno navodou podla kt. modelujes.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/macko-me-you
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50625
Moj prvy macko-prve modelovanie a jedna z ulozenych. Urcite to zvladnes.

aduskatt
1. máj 2012

@mizulienka este ma napadlo, ale to nemam odskusane, upiect stvorec a rozrezat no na tri pasy🙂a tie rozrezat a naplnit a pripadne kremom dotvorit ten poloobluk na spodu hmatnika.........

dm1
1. máj 2012

@mizulienka ja by som upiekla klasika na plechu a prerezala na 3 pasy a naplnila kremom. ak by to bolo vysoke tak len 2 a zbytok na dotvarovanie gitary

sandrus2
1. máj 2012

@abriela krásne 🙂 skúsim to urobiť takto to až tak ťažko nevyzerá 😀 😀

moncicatko19
1. máj 2012

@katmi ahoj aka je tam v tej torte plnka a cesto klasicke?mozem aj receptiky?vdaka 🙂

katmi
1. máj 2012

@abriela neviem.. nejaky obycajny asi len..
@moncicatko19 cesto nieje klasicke... je to Red Velvet, plnka mascarpone+slahacka 🙂

mariann2
1. máj 2012

@mizulienka ja som robila gitaru a spájala som dva pásy korpusu upečené na plechu, ale ešte som to podkladala podložkou, aby to bolo vo "vzduchu" http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

mizulienka
1. máj 2012

dakujem babulky 😉

@mariann2 a ako si to spajala? a aka dlha bola cela gitara?
lebo idem pre jednych robit 2 torty, jedna gitara a jeden pocitac, bude to pre 90 ludi, tu gitaru chcu mensiu a pocitac vacsi, neviem si to celkom predstavit, ze ake velke by mali byt, kolko kg mala ta tvoja gitara? dakujem 😉

mariann2
1. máj 2012

@mizulienka spájala som to špajlou, robila som to z korpusu pečeného na jednom plechu a vážila 3,5 kg

mizulienka
1. máj 2012

@mariann2 Marianka, telo gitary si piekla na jednom plechu a potom aj ten hmatnik na jednom plechu, hej?
dobre som to pochopila...ach jaja mne nejako nekapce 😀 dakujem 😉

mariann2
1. máj 2012

@mizulienka nie moja, plech - korpus som si rozkrojila na dve časti pozdĺžne /čiže som urobila dve poschodia/ a potom som si vykrojila telo gitary, bolo dlhé ako plech na šírku, takže som mala dve poschodia tela a zo zvyšku som urobila tretie poschodie tela / nebolo vkuse/ a hmatník dvojposchodový, mám to tak oskúšané, že keď robím tortu z korpusu pečeného na jednom plechu mramorový korpus, z 8 vajec, tak mi výjde torta cca 3-3,5 kg

mizulienka
1. máj 2012

@mariann2 aha uz chapem, dakujem ti velmi pekne 😉