Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
2. máj 2012

ahojte
ja dnes znova po nocnej pracujem na tortach 😅
tu je moja dnesna na promocie sesterke

mia114
2. máj 2012

@dajna11 kraaaasne ruzicky 😵 😵

dajna11
2. máj 2012

@mia114 krásnučká

mia114
2. máj 2012

akurat sa este hram s dinosaurami na tortu, ale nejak sa mi nedari, su nejak doist velike 😠
snad sa aspon trocha podobaju

mia114
2. máj 2012

este jedna foto

florentina
2. máj 2012

@irriss prosím tě, to s tím mascarpone myslíš vážně? Teda, že má při špatném skladování smrtelné účinky? Jako, že v žloutcích může být salmonea i když jsou skladovány dobře....co dělá to mascarpone? Jako všechny zkažené potraviny určitě škodí, ale až takový závěr mě překvapuje..

irriss
2. máj 2012

@florentina
v mascarpone jsou kyseliny...zkusim ti neco k tomu najit..ale vazne to myslene bylo..stava se tu rocne nejake nestesti...

zvlaste je to chutne i samotne...vetsinou mladi pod stanem si to neuvedomuji..
v CZ na etikete je napsano, ze jde o druh syru, ale kdepak.. 😉
nechova se ani jako syr.. 😉

mrka2
2. máj 2012

@mia114 jeej, krasna! 😵

eliska22
2. máj 2012

no fakt to je radosť piecť pre rodinu 😠 švagrová mi volala pred 2 dňami, že potrebuje tortu súrne, keď som jej povedala, že toho mám veľa, tak že jej ju musím urobiť..tak čo by človek neurobil pre rodinu, že áno..... no a mala mi dať včera vedieť aká torta to má byť a ako má vyzerať a nič...ja jej volám, nedvíha mi 😠 😠 😠 fakt si asi myslia, že ja tú tortu urobím za hodinu, alebo čo?????????

florentina
2. máj 2012

@mia114 rozhodně jsou si podobní 😉

dm1
2. máj 2012

@mia114 tie su genialne 😵

florentina
2. máj 2012

@irriss fíha, tak to děkuji že jsi nám to prozradila, to by mne fakt nenapadlo.....

florentina
2. máj 2012

Holky moje zlatý a zkušený, mám zase prosbičku.....nakonec ten třípatrový svatební dort bude čokokorpus, marmeláda, pribiňáčkový krém a na tom jahody a banány....no snad se to k sobě hodí-tak si to přejí, ale mám dotaz k tomu pribiňáčkovému krému....recept od vás mám uložený, ale chápu to dobře, že se to dělá celé za studena? Já doteď dělala jen krém nastavovaný kaší a ten se vlastně částečně vařil....ty šlehačky mají být před šleháním vychlazené? Nepřevařuji se nějak? A ještě jedna věc mi k tomu vrtá hlavou - jakou to má konzistenci? Někdo tu psal, že je to samo o sobě dost tuhé, tak to je rovnou a když se to vychladí, tak to ještě nějak "ztvrdne"? No doufám, že nebudou taková tepla a že to tedy vydrží.

A ještě jeden technický dotaz k uskladnění dortu....do té restaurace kde bude svatba máme přivézt dort večer předem, ale požadují ho nějak zabalený....předpokládám, že to mají kvůli nějakým hygienickým normám....já jsem ale doposud dort měla v lednici i v autě při transportu jen na nějaké podložce, tak si neumím představit ho nějak balit. Jako když už se mi podaří sehnat nějakou krabici a dát ho do ní, tak se bojím, že v té krabici bude zase nějaké jiné klima, když bude v lednici, nevím zda se tam nebude nějak držet vlhkost či co já vím co, no prostě se bojím, aby se ten dort předtím nějak nerozpadl, za tu noc co tam bude. Máte někdo nějakou zkušenost?

Předem moc a moc děkuji za každou odpověď....

irriss
2. máj 2012

@florentina
Clostridium botulinum...toto je ta potvora, co to zapricini..
posledni smrt na nasledky "mascarpone" jsem ale nasla v r. 1996 a 1998 😉
Ostatni se vztahuje na silne poskozeni a prevoz do nemocnice..

Mascarpone je velmi nachylny a narocny na zkazeni. Musi byt okamzite spotrebovan,...nesmi zustat v chladnicce otevreny nebo v nakupni tasce dlouho..

Jsou v nem kyseliny, ktere jsou pri spatnem skladovani opravdu zakerne..

Ja vim o chlapci na letnim tabore vloni, ale nemuzu to najit ☹

larah
2. máj 2012

@irriss to ako naozaj? tak aby sme sa báli,ked čosi jeme,aby sme to v pohode prežili ☹

dm1
2. máj 2012

@irriss a aka je potom trvanlivost kremu kde je mascarpone v torte? pripadne trvanlivost tiramisu? ja robim to "prave" so surovymi vajickami a mascarpone lebo tak mi to chuti najviac veru ziadne nahrazky 🙂

florentina
2. máj 2012

@irriss to je smutné a hlavně je to tedy důležité vedět....děkuji

yokralovnayo
2. máj 2012

@dm1 kočky prosím vás ako prenášate dorty na dlhšiu zdialenost?? my máme cestu 2 hodiny, chcem dat dort asi do kufra auta do krabice a ešte do bedničky nech mi neuteká... ale bojím sa že sa roztopí.... ☹
čo myslíte?? dakujem 😉

irriss
2. máj 2012

@larah ale ja nechci delat alarm 🙂 🙂 🙂 🙂 ..to ne!!!..jen davat pozor na uskladneni...ja se osobne dost bojim, taham mascarpone z posledni rady a kontroluju datum..od chvile, kdy ho EU nechala ztahnout z trhu..ale to bude uz tech 10 let.. 😉
ale osobne - kdyz konsumujeme mascarpone, opravdu opatrne😉

irriss
2. máj 2012

@dm1
ja take delam prave...syrove vejce i prave mascarpone.. 😉
je to neco jako Nutella, je jen "jedna"..

Ja nejdriv mascarpone necham zmrazit...(to mi nekdo poradil) 😉
a pak ho snizim do lednice a tam nam po pravde dlouho nevydrzi..mam doma mlsaky..ale tak 3-4 dny se nebojim..5. den uz vyhazuju..ale to jsem "ja" 😉 a jsem ovlivnena.. ☹

dm1
2. máj 2012

@yokralovnayo ja klasika v krabici v zadu v kufri a zabezpecim este tu krabicu aby mi to nebehalo po kufri 😅 . Zatial vzdy vydrzalo. Najlepsie je ked je klima to je pohodicka ale aj bez toho sa da

daducha
2. máj 2012

@irriss jeminkote, si ma fakt vystrasila 😨 ,ja som ho jedla aj po 3 dnoch v torte a bol v poho.Dufam, ze kym sa torta prevezie z jedneho miesta na druhe a stoji na stole pocas oslavy, tak sa nemôze nic stat? alebo ano?

irriss
2. máj 2012

@daducha
jezis, to jsem nechtela..i kdyz ve mne mascarpone vyvolava respekt, ..
a navic, chutove bys to poznala...
kdyz ochutnate mascarpone, ma chut smetany..
pokud by to nebylo vporadku ma to chut kyselou😉 a to same v dortu.. 😉

larah
2. máj 2012

@eliska22 tiež mám s tým skusenost,jedna najprv vymýšla stále mení výzor torty a ked jej urobím-doteraz som peniaze ani za material nevidela a druhá neviem čo-dobre vie že pečiem-dala si urobit cudzej ale podla mna bola tá torta ozaj škaredá a pre ročné dievčatko sa absolutne nehodila 😒

simasa
2. máj 2012

@dm1
@mia1111
Dakujem, ja som prikladala vselijako k sebe a nic - nepasovalo 😀

katy1979
2. máj 2012

@mizulienka ja som robila hmatnik iba z hmoty nie z torty. kedze len ta samotna gitara bez hmatnika bola akurat do chladnicky do policky. rozmyslala som upiect to z korpusu vyrezat a poskladat a uz oni by si to museli nadpojit.Ale mne sa to z korpusu velmi nepaci. takto som obalila karton ciernou potahovkou struny urobila z drotikov.

larah
2. máj 2012

@irriss ja si teda na skladovanie všetkého dávam bacha, ale viem čo kupim? ked v niektorých obchodoch je to lážo-plážo a asi aj vo výrobniach, kupila som napr.jogurt a bol plesnivý , obal bol v poriadku aj záruka a v margaríne boli mravce 😒

marci2305
2. máj 2012

@dajna11 Tie sú krásne...Ako ich robíš? Tie lupienky sú také tenučké..

peroli
2. máj 2012

@eliska22 koupit hotovej korpus, na to naházet plechovku mandarinek, zastříkat jednou šlehačkou ve spreji a za 15 minut nemáš co dělat 😀 😀 😀

marci2305
2. máj 2012

@mia114 Veľmi pekná tortička.. 😉