Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
3. máj 2012

@anibas třeba něco takovýho?
některý sice nejsou vyloženě krabice, ale ty jsou spíš jen pro barevnou inspiraci.. 😉 nebo na inspiraci "vzoru" 😉 barvu si můžeš změnit.. nebo trochu přibarvit.. třeba ta s tím B nahoře (ta poslední) by byla hezčí kdyby byla ta modrá trochu jasnější..

reruna
3. máj 2012

@dajna11 na bílou čokopolevu jsem tranfser zkoušela, jde to super, ale jak to budeš dávat na ty boky, tak oprvdu si to pohlídej, aby ta čokoláda byla ještě tvárná, ale přitom aby se ti to neslilo dolů, já když jsem to dělala poprvé, tak jsem to dala na ty boky dříve a někdy mi ta čokoláda trochu sjela dolů

lamps
3. máj 2012

ahojte, pridávam moju v noci dokončenú tortičku, tento víkend ma čakajú ešte dve 😅

dajna11
3. máj 2012

@reruna ved toho sa bojím,tie boky nešťastné...vrch by som urobila hravo,ale toto...no nejako sa popasujem,díky za rady 😀

dajna11
3. máj 2012

@lamps strašne krásna,farebná,hravá,detská,krásne detaily....

mia114
3. máj 2012

@lawli kraasna torticka, mozem sa opytat tu aku farbu si pouzila na tu tortu, mam totiz robit tortu s levim kralom a chcela by som prave taku farbu aku mas ty pouzit 🙂

mia114
3. máj 2012

@mamina1978 paradna a postavicky uzastne, inac ja tiez robim dost postavicky velike a cele z hmoty, vzdy sa snazim spravi mensie a vzdy ich spravim velike 😅

mia114
3. máj 2012

@lamps kraaaasna 🙂 😵

zuzkat1
3. máj 2012

baby a prosim vas... ten coko potah... to ked sa urobi je taky tvarny ako marcipan? chcela by som potiahnut tortu cokoladou ale este som to nikdy nerobila... a vanilkovy krem mozem urobit aj klasika zo zlatych klasov plus maslo?

zuzkat1
3. máj 2012

a este otazocka🙂 ako robite tu coko hmotu? ja som na nete nasla recepty na hmotu na kvety a figurky a neviem ci je pouzitelna taka hmota aj na potahovanie... konkretne tam ide skrob, cokolada a med...

lamps
3. máj 2012

@zuzkat1 čoko poťah som ešte neskúšala, tak ti neporadím. A vanilkový krém robím takto: 3 dcl mlieka, 2 vanil. cukre, 4 žĺtky, 2 PL hladkej múky - poriadne vymiešať, aby neboli hrudky a uvariť krém. Po vychladnutí vmiešať do 360 g masla vymiešaného s 200 g práš. cukru 😅

pristela
3. máj 2012

@dajna11 ja vas moc necitala 😕 ale ides robit torticku s bielou coko ? ak ano uprimnu sustrast ☹ ja som vcul robila to velke srdce s jahodami a teda pevne nervy treba mat s bielou, ta tuhne oooovela dlhsie , takze treba odhadnut ten spravny cas kedy sa moze papier zdvihnúť na tortu 😠 to som robila narocky pre mna s bielej bo mam objednavku o 2tyzdne na velku poschodacku z bielou coko ☹ ☹ ☹ ☹ som sa najskor nebala , ze vsak pohoda s coko uz viem ,a le prdlacku s bielou je to tazsie ☹

zuzkat1
3. máj 2012

@pristela ahoj citam tu ze mas skusenosti s coko? prosim ta ako ju robis? tmavu? je to horsie ako marcipan? som myslela ze to iste ak nie lahsie... 😒

zuzkat1
3. máj 2012

@lamps nieco podobne som robila ale uz nechcem... nechcem tam dat vajcia... preto rozmyslam nad klasikou zo zlatych klasov....

lamps
3. máj 2012

@zuzkat1 aha, no ja robievam len tento u nás viac chutí tento ako zo Zlatých klasov, znovu sa potvrdzuje, že koľko ľudí, toľko chutí 😉 😉

anibas
3. máj 2012

@lamps jéééj - tá je milučká 😵 😵 😵 😵

pristela
3. máj 2012

@zuzkat1 jasne , ze robit z coko je ťažsie nez marcipanom, pri coko musi byt vsetko super na prvy krat, vsetko na nej vidiet a nejde to uz opravit ☹ baby tu ted pisali ako s nou na tortu, tak presne tak isto to robim aj ja.
A ak by si robila coko MMf alebo coko plastelinu robi sa s nimi tazsie preto lebo coko ked "narazi" na studene /vychladenu torticku pre potahovanim/ bleskovo tuhne a teda sa tazsie s nimi vyhladza , ale tá chut je bombova 😎 len s nimi treba expresne rychlopracovat a potahovat 😉

zuzkat1
3. máj 2012

@pristela aha... no ja ani neviem poriadne recept... nasla som taky ze med, skrob a coko...je to tak v pohode? a ked nevychladim uplne aby nebola ta plnka taka studena, tak sa to neda? moj manzel nema rad marcipan tak som myslela ze urobim coko a teraz si ma dost odradila....

vecernicci
3. máj 2012

@zdenallicka mrkni tady, teda jestli to zase nehodí jiný odkaz, jako obvykle 😝 http://www.google.cz/search?q=butterfly+barbie+...

zuzkat1
3. máj 2012

@pristela no tak nasla som co pisali a kedze som uplny amater tak som to samozrejme nepochopila... navyse tam pisali nieco o tom ze nalej tu cokoladu... ako nalejes? ja som myslela ze sa urobi nejaka hmota ako marcipanova hmota len z plasteliny a ze sa tiez tak vyvalka a prenesie na tortu...

vecernicci
3. máj 2012

@anibas tady jsou docela pěkné krabice s botkama 😉 http://www.flickr.com/search/?q=shoe box cake

pristela
3. máj 2012

@zuzkat1 mrk toto je cista cokolada+cera nalievana tak ako pisali holky na papier- čiže torta oblievana cokoladou : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3374439...
a toto je torta potahovaná čoko mmf , čo je čokolada roztopena s penovymi cukrikmi : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2919670...
este je coko plastelina , to je cokolada z kukuricnym sirupom : http://www.tortyodmamy.sk/content/cokoladova-pl... , s tym som este nepotahovala bo som to skusala len raz 😀 zarobit a nepodarilo sa , ale @dm1 ju robieva na ruzicky a aj tie srciecka hore na tortickach potahuje s nou-tusin 😅 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2300923...

florentina
3. máj 2012

@zuzkat1 ahoj, já nemám zkušenosti ani s jedním, ale teď si pleteš dvě věci dohromady....buď je možné mít nějakou potahovací hmotu (třeba čoko MMF), kterou pak potahuješ. A nebo se dělá povrch z čokolády jako takové, nejde o potah....proto ta zmínka o tom, že naliješ čokoládu....o tom se tu bavily holky teď výše, jak postupovat. To jsou dvě různé věci. A dort před potahováním či poléváním čokoládou musí být vždy dobře vychlazený.

florentina
3. máj 2012

@reruna opět moc děkuji za odpověď.
No to co píšeš je rozhodně problém, taky se toho pribiňáčkového krému na tu svatbu bojím. Zkusím to ještě probrat s nevěstou. Navíc krém budu muset dělat ve čtvrtek večer, abych mohla nechat dort vychladit. V pátek dopo nejsem doma, odpo potáhnout a nazdobit a večer odvézt do té restaurace. No ale zase večer by už nemuselo být vedro /zkusím to domluvit na co nejpozději/ a vezu to jen cca 20min od domu. Tam to budou mít v lednici určitě, to už je domluvené /jinak bych ho tam vezla až před hostinou, ale není to třeba/. Navíc ta svatba bude taková netypická v tom, že obřad je až odpoledne ve tři a přímo tam je nějaké malé pohoštění a pak se jede na hostinu, kde podle mne nebudeme dřív jak v pět či v šest. A jedeme tam jen na večeři a pak se bude přesouvat k nevěstě domů a tam už venku dort nebude. Takže v lednici bude co nejdéle, na stole bude asi jen chvíli, no nevím, teď si vlastně říkám, zda je dort na stole od začátku, ši se nese až k konzumaci....No a pak převoz a šup zase dolednice. ALe taky se teda bojím těch převozů, navíc v sobotu večer už to vlastně bude dva dny starý krém....no nemám s ním žádnou zkušenost, ale taky mi rozum říká, že to asi není nejvhodnější....co si o tom takhle myslíš?

Nebo i kdokoli jiný, prosím......

simasa
3. máj 2012

@zuzkat1 ja som robila s cokoladovou hmotou - len som zmiesala rozpustenu cokoladu s kukuricnym sirupom. Akoze da sa, ale lahsie to rozhodne nie je (ako s marcipanom). Treba si to vyskusat... Ak sa nemylim, recept bol na 100 g cokolady 2 polievkove lyzice sirupu.

dajna11
3. máj 2012

@pristela ved toto moja,toto je moja mora..kamoška...ešte šťastie že je to kamoškinej malej...doniesla čokotransfer s červenými srdiečkami,takže jasné krásne to bude na bielom.....ale moje nervy,presne taký som robila s bielou ale iba ako ozdobky a aj to mi nervy žralo,tá biela je akoby samý tuk,presne horšie tuhne,takže sa teším ako budem nadávať.asi pošlem celu rodinku vtedy von a budem hromžiť sama......

mamina1978
3. máj 2012

@vlada111 tu je moja najoblubenejsia dievcenska stranka, ktoru mam pripravenu ako inspiraciu pre moju neterku ,ktora sa mojej sestre tento rok narodila, lebo ja mam len muzikov doma.Tak si aspon ocka pasiem na dievcenskych tortickach. 🙂 😉
http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/sets/...

vecernicci
3. máj 2012

@mamina1978 úplně přesně vím, o čem mluvíš, proto já si ty holčičí tak užívám 😵 😀

pristela
3. máj 2012

@dajna11 joj , drzim palcoky, ale zas ak sa ti niekde nepodari nalepis tam cervene srdicko z potahovky, take 3D a mas zachranene 😉 to mne kamoska objednava, ze "polievané čokoladou , aby som to vraj mala lahsie nez z potahovkou 😀 😀 😀 😀 😀