Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lauricka
4. máj 2012

baby, prosim vas, idem skusit robit marcipanovy potah na tortu z praveho marcipanu, mam formu stvorec 20x20, a 1 kg marcipanu. Vyjde mi to na dva take stvorce alebo len na jeden? A ako mam spravne spracovat ten mracipan na potah? Zmiesat s kolko cukrom atd...? Pod potah mam natriet tortu maslom s cukrom? Diky, fakt to idem skusit prvykrat a nechcem to pokazit 😅 DAKUJEM

yamahafazer
4. máj 2012

@mizulienka ked sa na tu spodnu zahladis ono ho je vidiet,ze to neni rovne len ja som skusala fotit aj vonku aj v nutri aj rozne svetlo,ale mne to proste ten moj fotak nechce odfotit pekne a este aj ten lesk sa odraza to by chcelo kvalitny fotak a potom aj tie torty hned inak vyzeraju krajsie.Ked som robila pre krsniatko detsku tortu farmu rtak svagrina dala pofotit maleho profesionalnej fotografke stou tortou a to vyzeralo tak perfektne a tie zvieratka ako hracky no hned to krajsie ukazalo na tej fotke ta torta

pristela
4. máj 2012

holky ako urobim toto : http://4.bp.blogspot.com/-NzWoFTOLddg/TVVapy2YV...
co len rucne naskor hnedou a pak zaliat bielou?

pipka
4. máj 2012

@pristela no nie som ja nejaky tortovy odbornik ale mne to skor pride opacne..ze do bielej stuhnutej coko urobit otlacok kôry a zaliat hnedou a prejst spachtlickou...ci? 😕 😒

pipka
4. máj 2012

babulky ja potrebujem poradit..... 😅
v com mate poukladane vsetky pomocky na torty...ale vsetky myslim...sablony, spachtlicky, kostice, stetce, folie, vykrajovacky...
ja som to doteraz len v takej taske mala..ale kopííí sa mi toho stale viac a viac a uz v tom mam taky bordel, ze ked tortu robim tak len polhodinu vykladam a skladam, vsetky veci 😝

by som si asi nejaky kufrik na to kupila..ale aky? Normalne ze v Baumaxe..alebo v Hornbachu taky kutilsky... 😕 😅
ci ake mate vy? 😕

lokalistin
4. máj 2012

@yamahafazer ja som na tu svadobnu pozerala este pred tym nez som citala tento prispevok a hned som jej dala 5 bodov podla mna je suprova jednoducha a elegantna stencil je sice len trochu vidiet ,ale aj tak super 😉

lawli
4. máj 2012

moja dnešná...

lokalistin
4. máj 2012

@pipka v kiku mali taky kutilsky som si jeden kupila a hned bol plny tak som kupila este jeden a ten uz je zas plny takze radsej chod do baumaxu a kup taky väcsi 😀 pre majstrov

pipka
4. máj 2012

@lokalistin sak toto...toho sa aj ja bojim...ze asi musim rovno taky mega velky kupit 😅 😀
dakujem 😉

lokalistin
4. máj 2012

@janula.h ak mas doma nejaku krajku tak si ju odtlac na potahovku eventualne cez strojcek na cestoviny a potom tie kvety z krajky povykrajuj skus to este som to nerobila, ale mne sa tie torty s tymi krajkami strasne pacia a mam aj krajku len som to este neskusila, vyskusam cez vikend ak bude cas

lokalistin
4. máj 2012

@pipka my mame v robete taky stol na kolieskach so suflikmi taky pre kutilov to by bolo uplne perfektne ale ten je veeeelmi drahy a nemam ani miesto na to 😠

lucka_o
4. máj 2012

Ahojte baby prosim pomozte, mam rychlu objednavku na torticku pre chlapca na 12 rokov a je to na mne.....neviem aku tortu mu spravit....robili ste uz niektora nieco pre takeho pubertaka 🙂 ?dakujem!!!!

pipka
4. máj 2012

@lokalistin no tak keby som domov dotrepala nejaky stol...tak som na druhy den rozvedena 😅 😅 😀
to by mm nezvladol urcite 😅 😀 bo ja jemu zakazujem mi sem rarohy vlacit stale nejake..takze to by som si netrufla ani ja... 😅
ale tak nastastie tiez to ani nemam kam dat, tak je po probleme 😝 😅 😉

zuzkat1
4. máj 2012

@dm1 ja som dnes skusila len z 50g cokolady aby som vedela co ma zajtra caka... a dala som tu glukozu a des, vobec sa nedalo ale odstranila som papierovym obruskom tuk kolko sa dalo a potom som do toho zapracovala skrob a vznikla uzasna hmota.-) fakt super...da sa snou robit presne ako s marcipanom..

yamahafazer
4. máj 2012

@lokalistin jej dakujem 🙂 na tuto tortu som mala volnu ruku lebo to ide do rodiny takze to bolo dobre,ze som si podla seba spravila a ty tam mas tortu v sutazi?

eliska22
4. máj 2012

moje ďalšie dve a už môžem upratať a víkendovať 😵 tá birmovná je robená podľa foto, čo mi poslala zákazníčka, ale so zmenami, robila som 1x aj vodopád z ruží 😝 len tie červené ruže sa na prd fotia a na nový foťák som ešte nezarobila 😅 a to lietadlo som robila podľa fotky modelu lietadla, čo mi poslali 😝

gumkacka1
4. máj 2012

babulky, mam takyto nakres na topanocky, len ked to vytlacim, tak dlzka tej podrazky je skoro 10 cm a sirka v tej najsirsej casti je 5,7 cm. Nebudu tie topanocky strasne obrovske? by som to aj zmensila, len neviem ako.

nelinka0401
4. máj 2012

@reruna dakujem.bude to večšia torta.tak radšej kúpim viac balíkov cukríkov...ked ostanú,zjeme 😀 ale ak dám napríklad 2 balíky cukríkov,potom mám pridať aj viac cukru alebo stčí kolko je písané..neviznám sa v tom moc..radšej sa spýtam

dm1
4. máj 2012

@zuzkat1 no ono si mala trosku pockat asi ked si to robila dnes. lebo ona zmeni trosku spravanie ked si odpocinie do druheho dna 😉

zuzkat1
4. máj 2012

@dm1 akoze do druheho dna? to mam urobit dnes ked chcem zajtra potahovat? a to sa kde potom skladuje? to sa zmiesa a da do chladnicky? ci ako?

dm1
4. máj 2012

@zuzkat1 no ona by mala najskor vychladnut sup s nou do ladnicky a potom pracovat nie hned. Najlepsie do druheho dna nech zhtuhne ale da sa aj skor len vtedy este je taka co ja viem viac makka a tukovejsia

dadka212
4. máj 2012

bože baby vyfackajte ma !!! ja som neni normálna, sama navrhnem kamoške na tortu vodopád z 50 ruží 😅 😀 bože ako to zo mňa vyletelo a ona že super nápad 😀 no šibe mi fakt...už som prepracovaná 😅
moja včerajšia torta....2 orchidejky sa mi zlomili tak je bohužial len jedna som zvedavá čo mi povedia 😅

mizulienka
4. máj 2012

@gumkacka1 uloz si to na desktop a ked ten obrazok otvoris, tak hore na liste mas taku ikonku ze lupa -+, tak si to tym minuskom zmensi na pozadovanu velkost a bud si to znova uloz a tak vytlac, alebo ja si to zmensim a normane z pocitaca obkreslim na mastny papier, na obkreslenie pouzivam fixku 😉

florentina
4. máj 2012

ahoj holky, asi jsem úplně blbá, ale jak se peče těsto, když je místo formy pouze ráfek beze dna? Snažím se objednat kulatou dortovou formu 17 a 30cm a všude mají ráfky beze dna....

dadka212
4. máj 2012

@florentina pod ráfik dám papier na pečenie...a ja dávam aj alobal pod papier nech to poriadne prichytím, aby nevyšlo vela cesta spod ráfiku

reruna
4. máj 2012

@nelinka0401 když máš 2 balíky bonbonů, tak dáš samozřejmě více cukru, ten recept je na 1 balík, tak to jenom vynásobíš, ale toho cukru fakt přidávej postupně, já taky nedávám tolik, kolik je psané...

zuzkat1
4. máj 2012

@dm1 ja som ju mala v chladnicke ale len chvilu mozno pol hodku ale bola to len taka mala hrudka takze bola dost vychladena a hrozne sa trhala... a ona do druheho dna nestuhne uplne na kamen?

reruna
4. máj 2012

@lauricka 1 kg potahové hmoty ti na dva čtverce 20X20 vyjde asi tak akorát. Pod potah dej máslo vyšlehané s cukrem. ten pravý marcipán budeš nějak vyrábět nebo ho máš koupený - ptáš se na zpracování...já jsem si mandlový marcipán zatím vždy jen kupovala, ale s výrobou neporadím

mailli
4. máj 2012

@florentina
@dadka212
holky, já dávám jen alobal. papír na pečení jsem dávala ze začátku a pak mi tu někdo poradil, že stačí samotný alobal a je to pravda. všechno krásně drží, líp se mi to na ráfek "namotá" a pak se to stejně dobře sloupne pryč 😉