Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
4. máj 2012

@irriss ahojky🙂 v utorok sa mame stretnut, tak si vsetko ujasnime🙂to sa nebojim🙂

vecernicci
4. máj 2012

kráásný dortíky jste zase přidaly, fakt nestíhám jmenovat, doma máme boží dopuštění, manža bouá starý krb a zazdívá jedny dveře, takže je to fakt hrůza teď u nás 😝 😝
tady je moje dnešní, dělaná za bojových podmínek 😉

jakelina
4. máj 2012

@vecernicci my malujeme, tak něco podobného, naštěstí nedělám dort 😀 😀

dajna11
4. máj 2012

@bambula1307 ani mi nehovor,kopu ludí sa ozve a ked pviem cenu....tak je už ticho...a to sa pýtaju vždy na 2kilovu tortu

dajna11
4. máj 2012

@aduskatt toto som aj ja urobila a viac už nie,dali mi domáce vajíčka a čakali že polovica ceny torty bude dolu...ked som zapýtala 25 za 4,5kg tortu tak ohrnuli nos....inak ich musela škrieť na duši ed mi dávali tie peniaze

irriss
4. máj 2012

@dajna11
Tady v Italii stoji 1kg 25 Eur a neni zdaleka jako vas - je to piskot ....s jednou vrstvou kremu😉..vyzdoba temer zadna..svicka a dost..nebo nejaka kyticka z kremu😉

p.s. Kdyz jsem prinesla k cukrari par fotek tady od Vas "z Marcipanu", rekl mi, ze jsem BLAZEN..ja na nej, ze ja ne, ale holky na MK!!😀

aduskatt
4. máj 2012

@dajna11 ja ju upozornim, ze vajicka neznizuju cenu torty o polovicu, ale asi tak 40 centov na kilo, xixi

aduskatt
4. máj 2012

dievcata, tak som sa pustila do porovnavania cien v eshopoch, co sa tyka nasej temy, samozrejme, a nestacim sa divit.....napr na sete 8 ks geloviek som objavila skoro 2 eur rozdiel..to sa mi zda dost....

adul67
4. máj 2012

@bambula1307 dakujem miešala som hnedu s troškou čiernej len som nemala papier pod nu lebo som si bola den pred tím kupit v tesku aj som ho mala v košíku ale domov som ho nedoniesla tak neviem de som ho stratila no mám okno 😒

adul67
4. máj 2012

@vecernicci nadhera aj mi burame krb len naštastie vonkajší 😉

lamps
4. máj 2012

@csina je to táto hmota: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

A tu je moja dnešná, tortička. Plnila som ju straciatella krémom, je úplne super mňamka 😅

adka_praha
4. máj 2012

@mia1111 @marci2305 dik baby... v zime sa mi s k2 nerobi zle, ale ked je teplo, no dovi dopo... tak si objednam smartflex... 😵 a ktory? fvv alebo fvf? 😕

mizulienka
4. máj 2012

@lamps je nadherna 😉 napises nam prosim ten recept? rada vyskusam 😉 dkaujem

janula.h
4. máj 2012

@mizulienka si mi vzala z jazyka 😀 @lamps aj ja aj ja si pjosím 🙂

lamps
4. máj 2012

@mizulienka 😅 Lucka, ďakujem 😅. Tu je recept, našla som ho dosť dávno na nete, zapísala do zošita a až dnes vyskúšala 😅.
5 dcl bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, 5 dcl smotany na šľahanie, 4 bal. vanil. cukru, 2 ks vanilkového Créme Olé Dr. Otker, 10 dkg čokolády na varenie - nastrúhať nadrobno, 1 ks tyčinka ľadové gaštany alebo Margot tiež nastrúhať nadrobno.. Vanil. cukor rozpustiť v jogurte. Potom pripraviť smotanu s Créme Olé a spojiť s osladeným jogurtom, nakoniec primiešať nadrobno postrúhané čokoládu a taktiež nadrobno postrúhanú tyčinku ľadové gaštany

lamps
4. máj 2012

@janula.h už som poskytla 😅

csina
4. máj 2012

@lamps vďaka..a farbíš túto hmotu až po vytvarovaní??

lamps
4. máj 2012

@csina tá hmota je biela alebo farebná podľa toho aké cukríky do nej použiješ. Vytvarujem si z nej požadovaný tvar, nechám ho stuhnúť, potriem nutelou a potom potiahnem hmotou akou práve potrebujem

janula.h
4. máj 2012

@lamps ďikyyyyy 🙂

dajna11
4. máj 2012

@irriss ono je to všade na svete,ked som videla v anglicku ceny tak by som tu bola inak dobre na tom keby som mohla za take ceny piecť,ale hold,.sme na slovensku

dajna11
4. máj 2012

@aduskatt treba veru treba takto na rovinu to pvedať aby vedela ako to je

aduskatt
4. máj 2012

@dajna11 ved vajicka to je ta lacnejsia polozka z torty🙂

csina
4. máj 2012

@lamps 🙂 ahá, už rozumiem... 😅 čiže akékoľvek farebné cukríky a potiahneš poťahovkou... 🙂

peroli
4. máj 2012

@lamps ta dorta je nááádherná.. 😵 😵 něco takovýho jsem chtěla udělat mamce k 60 a nakonec jsem "musela" udělat tu s tím krucánkem (vlastnoručním stencilem) protože mi ta kytka prostě nešla a nešla.. ☹ 😀 😀
mám uložený ještě asi 3 hodně podobný.. tenhle styl se mi prostě strašně líbí... jemný, nepřeplácaný, čistý.. 😵
teď ještě kdybych to uměla 😅 😅 😀

lamps
4. máj 2012

@csina áno hocijaké cukríky, ktoré sú vhodné na výrobu MMF. Ja používam tie ružové z Lidla.

lamps
4. máj 2012

@peroli a prečo ti ten kvietok nešiel? Ja ho robím obyčajnou tou guľtou vykrajovačkou, stenším okraje, zlepím dokopy a je to

dajna11
4. máj 2012

@aduskatt no to hej,ale tak vidfíš akí su ludia....a mna nebaví stále vysvetlovať a obhajovať sa že prečo taká cena aká je... 😠

aduskatt
4. máj 2012

@dajna11 no ved jej poviem narovinu, ze nech si porata, pri cene 0,2 za vajko, ked ich pouzijem nejakych 15, tak to ma dole tri eura, nie polovicu ceny🙂

dajna11
4. máj 2012

@aduskatt ja hovorím o mojej skusenosti....a to ma hned odradilo.....radšej si všetko kupim sama......ale tak domáce vajká mám doma aj ja,takže aspon sa mám hned na čo ohradiť 😀 😀 😀

bambula1307
4. máj 2012

@dajna11 no tak 25e za 4,5kg je fakt malo..ved ta museli 20e stat len suroviny ☹ ..by som im viac nepiekla..

aduskatt
4. máj 2012

@dajna11 no, ved uvidime a mozno aj ja nebudem brat ziadne suroviny🙂