• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@irriss ahojky:slight_smile: v utorok sa mame stretnut, tak si vsetko ujasnime:slight_smile:to sa nebojim:slight_smile:
4. máj 2012 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kráásný dortíky jste zase přidaly, fakt nestíhám jmenovat, doma máme boží dopuštění, manža bouá starý krb a zazdívá jedny dveře, takže je to fakt hrůza teď u nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tady je moje dnešní, dělaná za bojových podmínek :wink:
4. máj 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@vecernicci my malujeme, tak něco podobného, naštěstí nedělám dort :grinning: :grinning:
4. máj 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bambula1307 ani mi nehovor,kopu ludí sa ozve a ked pviem cenu....tak je už ticho...a to sa pýtaju vždy na 2kilovu tortu
4. máj 2012 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt toto som aj ja urobila a viac už nie,dali mi domáce vajíčka a čakali že polovica ceny torty bude dolu...ked som zapýtala 25 za 4,5kg tortu tak ohrnuli nos....inak ich musela škrieť na duši ed mi dávali tie peniaze
4. máj 2012 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11
Tady v Italii stoji 1kg 25 Eur a neni zdaleka jako vas - je to piskot ....s jednou vrstvou kremu:wink:..vyzdoba temer zadna..svicka a dost..nebo nejaka kyticka z kremu:wink:

p.s. Kdyz jsem prinesla k cukrari par fotek tady od Vas "z Marcipanu", rekl mi, ze jsem BLAZEN..ja na nej, ze ja ne, ale holky na MK!!:grinning:
4. máj 2012 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@dajna11 ja ju upozornim, ze vajicka neznizuju cenu torty o polovicu, ale asi tak 40 centov na kilo, xixi
4. máj 2012 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, tak som sa pustila do porovnavania cien v eshopoch, co sa tyka nasej temy, samozrejme, a nestacim sa divit.....napr na sete 8 ks geloviek som objavila skoro 2 eur rozdiel..to sa mi zda dost....
4. máj 2012 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 dakujem miešala som hnedu s troškou čiernej len som nemala papier pod nu lebo som si bola den pred tím kupit v tesku aj som ho mala v košíku ale domov som ho nedoniesla tak neviem de som ho stratila no mám okno :unamused:
4. máj 2012 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci nadhera aj mi burame krb len naštastie vonkajší :wink:
4. máj 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@csina je to táto hmota: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=40096&p=677465&hilit=burizony#p677465

A tu je moja dnešná, tortička. Plnila som ju straciatella krémom, je úplne super mňamka :sweat_smile:
4. máj 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@mia1111 @marci2305 dik baby... v zime sa mi s k2 nerobi zle, ale ked je teplo, no dovi dopo... tak si objednam smartflex... :dizzy_face: a ktory? fvv alebo fvf? :confused:
4. máj 2012 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps je nadherna :wink: napises nam prosim ten recept? rada vyskusam :wink: dkaujem
4. máj 2012 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka si mi vzala z jazyka :grinning: @lamps aj ja aj ja si pjosím :slight_smile:
4. máj 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka :sweat_smile: Lucka, ďakujem :sweat_smile:. Tu je recept, našla som ho dosť dávno na nete, zapísala do zošita a až dnes vyskúšala :sweat_smile:.
5 dcl bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, 5 dcl smotany na šľahanie, 4 bal. vanil. cukru, 2 ks vanilkového Créme Olé Dr. Otker, 10 dkg čokolády na varenie - nastrúhať nadrobno, 1 ks tyčinka ľadové gaštany alebo Margot tiež nastrúhať nadrobno.. Vanil. cukor rozpustiť v jogurte. Potom pripraviť smotanu s Créme Olé a spojiť s osladeným jogurtom, nakoniec primiešať nadrobno postrúhané čokoládu a taktiež nadrobno postrúhanú tyčinku ľadové gaštany
4. máj 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@janula.h už som poskytla :sweat_smile:
4. máj 2012 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps vďaka..a farbíš túto hmotu až po vytvarovaní??
4. máj 2012 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@csina tá hmota je biela alebo farebná podľa toho aké cukríky do nej použiješ. Vytvarujem si z nej požadovaný tvar, nechám ho stuhnúť, potriem nutelou a potom potiahnem hmotou akou práve potrebujem
4. máj 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ďikyyyyy :slight_smile:
4. máj 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss ono je to všade na svete,ked som videla v anglicku ceny tak by som tu bola inak dobre na tom keby som mohla za take ceny piecť,ale hold,.sme na slovensku
4. máj 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt treba veru treba takto na rovinu to pvedať aby vedela ako to je
4. máj 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ved vajicka to je ta lacnejsia polozka z torty:slight_smile:
4. máj 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps :slight_smile: ahá, už rozumiem... :sweat_smile: čiže akékoľvek farebné cukríky a potiahneš poťahovkou... :slight_smile:
4. máj 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ta dorta je nááádherná.. :dizzy_face: :dizzy_face: něco takovýho jsem chtěla udělat mamce k 60 a nakonec jsem "musela" udělat tu s tím krucánkem (vlastnoručním stencilem) protože mi ta kytka prostě nešla a nešla.. :frowning2: :grinning: :grinning:
mám uložený ještě asi 3 hodně podobný.. tenhle styl se mi prostě strašně líbí... jemný, nepřeplácaný, čistý.. :dizzy_face:
teď ještě kdybych to uměla :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
4. máj 2012 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@csina áno hocijaké cukríky, ktoré sú vhodné na výrobu MMF. Ja používam tie ružové z Lidla.
4. máj 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli a prečo ti ten kvietok nešiel? Ja ho robím obyčajnou tou guľtou vykrajovačkou, stenším okraje, zlepím dokopy a je to
4. máj 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no to hej,ale tak vidfíš akí su ludia....a mna nebaví stále vysvetlovať a obhajovať sa že prečo taká cena aká je... :angry:
4. máj 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 no ved jej poviem narovinu, ze nech si porata, pri cene 0,2 za vajko, ked ich pouzijem nejakych 15, tak to ma dole tri eura, nie polovicu ceny:slight_smile:
4. máj 2012 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ja hovorím o mojej skusenosti....a to ma hned odradilo.....radšej si všetko kupim sama......ale tak domáce vajká mám doma aj ja,takže aspon sa mám hned na čo ohradiť :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 no tak 25e za 4,5kg je fakt malo..ved ta museli 20e stat len suroviny :frowning2: ..by som im viac nepiekla..
4. máj 2012 o 18:58  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 no, ved uvidime a mozno aj ja nebudem brat ziadne suroviny:slight_smile:
4. máj 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok