Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi najradsej mame piskotu, takze ten🙂.ale robila som kedysi aj orechovy, ale to nie na tieto torticky🙂

aduskatt
4. máj 2012

@vierkasteffi aj ja tak.......a trosku oleja a vody..ak je riedke, pridam trochu muky

mailli
4. máj 2012

@aduskatt 😀 jo jo, měl by to být včelí úl 😀 a neomlouvej se, že se ptáš... ono na té fotce to vypadá hůř než ve skutečnosti (i když ani tak jsem nebyla zrovna dvakrát spokojená, ale je pravda, že jsem na sebe hodně náročná).

aduskatt
4. máj 2012

@mailli no, mna zmiatli tie vcielky na vrchu🙂)teda som si nebola ista, ci su to vcielky🙂

mailli
4. máj 2012

@aduskatt to by mě zajímalo, vo bys hádala, že to je, kdyby tam ty včelky nebyly 😀

aduskatt
4. máj 2012

@mailli no, typ by som mala🙂

mailli
4. máj 2012

@aduskatt bojím se vyzvídat dál 😀 ale vážně jsi mě pobavila 😉

alenv
4. máj 2012

@aduskatt já si řekla 750 Kč a dle mě je to málo 😀 😀 😀 😀 ale spíš se bojim, aby to pro lidi nebylo moc. Holky co je to tu za změny??? 😕 😕 😕 😕 ted je to na slovenském MK

aduskatt
4. máj 2012

@mailli neboj, bez vceliciek je to paradne iglu🙂

aduskatt
4. máj 2012

@alenv tak 750 je podla mna dost malo, ak ma torta 3 kg

mailli
4. máj 2012

@aduskatt jen ten materiál na iglů by byl vcelku podezřelý, vzhledem k barvě 😀 no nic, nebudu si dělat srandu z vlastní práce... i když se tomu vážně směju 😉

mailli
4. máj 2012

@alenv 750,- je opravdu méně než bych za takovouhle pěknou práci čekala... pročpak se na to ptáš? zákazníkům se ta cena nelíbila? 😕

aduskatt
4. máj 2012

@mailli tak si to zdovodnime zlym nasvietenim fotografie🙂)..alebo iglu zaliate slnkom, xixi.a nikde nie je napisane, ze iglu musi byt biele, budes priekopnicka v abstraktnom umeni iglunaterov🙂

alenv
4. máj 2012

@aduskatt jenže on nemá ani 3 kila právě.. ale je v tom korpus z 5 vajec..ale já dělám jen nemáslové krémy a ty jsou takové lehčí.. proto si fakt nemůžu brát na kila.. to by nešlo.. tak to beru celkově beru si vždycky od 600-800 ale mám tam hodně detailů

alenv
4. máj 2012

@mailli nene.. všichni jsou nadšení naštěstí.. zítra si přijedou.. ale já si právě za takové dorty beru 600 Kč tak jsem ted trochu přitvrdila.. a bojím se reakce..

aduskatt
4. máj 2012

@alenv s kludom by som vypytala za taku tortu 900🙂

mailli
4. máj 2012

@alenv myslím, že se vůbec bát nemusíš... když tak koukám, jaké dorty a za jaké ceny dělají profíci v cukrárnách, tak všechny holky tady dělají mnohem krásnější a vůbec nepátrám po ceně. takže to zítra určitě bude v pohodě, neboj se 😉

aduskatt
4. máj 2012

@alenv tu podlozku pod tortu si vyrabala ty? 🙂

vlada111
4. máj 2012

@peroli bola by to užitočná návšteva 🙂

alenv
4. máj 2012

@mailli díky jen lidi nějak tohle moc neocení a já se bojím, že za vyšší cenu to nebudou chtít
@aduskatt jj já.. je to jen obalený karton balícím papírem lesklým

mailli
4. máj 2012

@alenv naprosto tě chápu... ale neboj, tvoje dorty chtít budou 😉

alenv
4. máj 2012

@mailli díky moc.. no pomalu se otrkávám a začínám trošku ceny zvedat.. a už vím i pod co nejdu.. že mi to za to nestojí..

gumkacka1
4. máj 2012

babulky, robim topanocky a neviem, ci mam tie snurky len nejako poprilepovat alebo normalne ich ponavliekat? 😅

aduskatt
4. máj 2012

@alenv krasna podlozka🙂)idem hladat nejaky fajny pod svadobku🙂akurat mam tiez dilemu s cenou..........dufam, ze 45 eur babu nezlozi za dvojposchodovku🙂.tolko mam v plane pytat🙂

aduskatt
4. máj 2012

@gumkacka1 zavisi od toho, ci si masochistka, xixi

jakelina
4. máj 2012

@alenv hezké oba, jsi šikula a cena normální, za modelování si musíš něco přisadit.

aduskatt
4. máj 2012

@alenv ten papier si len zospodu prilepila paskou?..boze, to su blbe otazky, vidno, ze ide polnoc pomaly🙂

alenv
4. máj 2012

@aduskatt já teda počítám kurz 26 Kč za euro.. a to mi teda přijde dost málo za svatební 😅 j

alenv
4. máj 2012

@aduskatt jj jen lepící páskou 😉

alenv
4. máj 2012

@jakelina díky.. právě, že já udělal pár dortů, kde jsem modelovala a ted samozřejmě to všichni čekají.. a někdy se ksichtí i na 600 Kč mám dost