• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

24. januára 2017 
@alenv no, ked budem mat upecenych 50, budem pytat viac:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. máj 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no tak já jich taky ještě nemám 50 teprve něco přes 20 jsem v začátcích.. ale zase fakt se snažím si s tím vyhrát..
4. máj 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja dve:slight_smile:)
@gumkacka1 no, ze ked chces sama seba potrapit, tak to ponavliekaj:slight_smile:.....ale nemyslela som to zle:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv teda dve predane, inak 6:slight_smile:ostatok sme pojedli doma:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no sak prave preto sa pytam, ze ci mi to vlastne pojde alebo znicim cele topanky :slight_smile: tak radsej len ponalepujem
4. máj 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 ja by sm sa bala, ze potrham snurky:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, pridavam torticku pre mojho maleho Vilka ku krstinam, krstna mama chcela objednat,tak som jej to zatrhla,ze ja si mojmu synovi upeciem sama :sweat_smile: :grinning: prislo mi dnes babatko,tak som sa vysantila :grinning: ale som unavena jak kon :stuck_out_tongue_closed_eyes: vysla som z cviku.
4. máj 2012 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (48)
@mrka2 nezda sa, ze si z cviku:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna moc díky za odpověď a tvůj čas :wink: Tak jsem to probírala s nevěstou a chtějí prostě ten pribiňáčkový, ale snad to bude ok, na svatbě nebude předem na stole, vyndá se až na krájení, jako aby byl nějaký program...teď přineseme dort, chvilku se pokocháme a hurá dlabat. Upozornila jsem na to, že je v něm šlehačka a je náchylný na skladování. Tak jen aby udržel ty 3patra. Já právě doteď dělala jen máslový nastavovaný kaší a v pohodě, tak jsem trochu nervozní, že to bude premiéra s tímto krémem rovnou do třípatrového dortu:slight_smile:
4. máj 2012 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mailli @dadka212 holky děkuji, tak asi to tak jde, jen si říkám, proč to prostě nemůže mít dno :grinning: Ale chápu to u těch ráfků co mají pohyblivý průměr. Právě také váhám, zda koupit dva různé rozměry, či jeden nastavovací ...nemáte s tím zkušenost? Bojím se, aby ten nastavovací nebyl nějaký šunt a držel opravdu v těch různých rozměrech.
4. máj 2012 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt já se chystám na třípatrový svatební dort na příští sobotu a bude taky s pribiňáčkovým krémem, tak se modlím aby to udržel a nezkazil se, dám pak vědět jak to dopadlo.

A mimochodem, bude to můj čtvrtý dort v životě a z toho jeden nebyl ani potahovaný. Jako není to na "kšeft", je to pro nej kamarádku, ale i tak se dost bojím, protože to, že jsem nadšenec ještě neznamená, že to dopadne dobře a nerada bych to kamarádce pokazila.....
4. máj 2012 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina pokazit sa nepokazi, vydrzi dlho:slight_smile: nam vydrzal 5 dni fajnovucky, to sa nebojim:slight_smile:na kseft som mala dva, aj to pre jednu osobu naraz:slight_smile:)ale ved do tretice vsetko dobre :slight_smile: ja sa budem velmi snazit, tiez je pre kamosku
4. máj 2012 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jinak jsem holky objednala Smartflex velvet a chuťově mi to teda přišlo šílené, jako na ozdoby ok, ale potahovat s tím dort bych fakt nechtěla. A taky je to dost tvrdé, to je normální? Taky to před zpracováním nahříváte v mikrovlnce, nebo je to jen o tom, že se musí pořádně zpracovat rukama...?
4. máj 2012 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ja som mala zatial SF flower.........takze s velvetom ti neporadim
4. máj 2012 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv nedovedu vůůůbec odhadnout ale střelím od oka.. tak cca 350-400 za jednu (tu půlku..) :wink:
5. máj 2012 o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ja robim s velvetom...aj potahujem aj ozdoby, figurky modelujem a uplne v pohode :wink: pokial len maly kusok, tak mi staci prepracovat v ruke, ak vacsi kus farbim na potahovanie, tak si ho trosku nahrejem(8-10sec) v mikre aby som sa dlho s tym netrapila, lahsie sa to prepracuje
5. máj 2012 o 00:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 @aduskatt děkuji
@aduskatt tuším pristela tu psala nedávno, že mezi smartlex flower a velvet není velký rozdíl v vlastnostech a práci s nimi a používá na vše velvet.../snad jsem nepopletla pisatelku/.
5. máj 2012 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ja zasa flower:slight_smile:))
5. máj 2012 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no já chci časem vyzkoušet různé hmoty i doma dělané,ale asi to bude jen na ozdoby. Protože když se s někým bavím o dortech a bavíme se třeba, že by také chtěli, tak všichni chtějí na potah jen pravý marcipán. A nedivím se, mě prostě taky chutná. Jako jsou lidi co potahovky nemusí žádné a slupují je, tak pak je to určo jedno. Zatím mohu porovnat jen ty pravé marcipány. V eshopech je víc nabídek. Koupila jsem chválený marcipán s poměrem 1:3 (mandle: cukr), je lepší na zpracování /tolik se nelpí/, ale už ten je na mě moc sladký, cítím v tom hodně ten cukr. Pak jsem koupila ještě s poměrem 1:1, ten je dražší, i když ten poměr mi na něm není jasný /neb na balení je napsáno 1:1, ale obsah mandlí 30%, tak nevím, co je jako ten zbytek..../, ale chuťově je opravdu luxusní. Jako jestli se mi to časem nějak rozjede a začnu dělat víc dortů pro známé, tak určitě cena nebude za kilo, ale prostě dle toho co kdo bude chtít, protože pak je v ceně těch surovin velký rozdíl.
5. máj 2012 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby ja mam po dlhom case znova WI a prvykrat v zivote sa modlim aby mi nezliezla potahovka. strasne je makka. normalne mam technicku prestavku co som tortu musela supnut do chladniky lebo to lepi. tak dufam ze to stuhne a vyschne. Vsak v zivote takato nebola a v pondelok kupujem znova smartflex vsak s tymto sa neda robit. nedokazem vykrojit pismenko co predtym vzdy islo.
ak to zlezie tak ma picne
5. máj 2012 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina
@aduskatt néé, holky , ja to nebola :sweat_smile: ja pouzivam na vsetko len mmf , aj na kvety, postavicky aj potah- mne sa absolut neoplatia kupovane potahovky , peciem velmi malo a aj ked som mala pravy marcipan aj ten malokto s tortou zjedol, tiez sa vyhadzoval :frowning2:
5. máj 2012 o 01:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 krásna..nech máte peknú sviatočnú nedeľu :slight_smile: ..a skvelý dátum narodenia,tiež som 4.4. :grinning:
5. máj 2012 o 02:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela promiň, tak to jsem to popletla....já měla za to, že jsi to byla ty, ale ten obsah si pamatuji dobře, to tu někdo opravdu psal:slight_smile:...no a jasné, pokud někdo vyhazuje potah, tak jediná dobrá varianta je ta nejlevnější:slight_smile:
5. máj 2012 o 02:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 Veľmi krásna tortička..Taká ukľudňujúca.. :wink: :wink:
5. máj 2012 o 06:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv 30 Eur minimálne za ten úžasný dortík... :wink: Ty máš fakt vždy prepracované torty. Už len za tú robotu by som brala viac pre seba.. :grinning: Fakt, každý kus torty, ktorý urobíš je krááááásny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. máj 2012 o 06:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mailli A čo si mala za novú hmotu....?
5. máj 2012 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 ja som si WI kúpila len raz - malé vedierko, lebo som potrebovala čiernu poťahovku. A robilo sa mi s ním hrozne, nenormálne sa lepila a nedržala tvar. Odvtedy ju nechcem ani vidieť.
5. máj 2012 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 díky moc.. já vím, že tady to dokážete ohodnotit :grinning: ale fakt trošku přitvrdím :sweat_smile:
5. máj 2012 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli řekla jsem si 750 jinak si říkám 600, ale někdy i víc podle toho jak mi to dá práci :pensive:
5. máj 2012 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok