Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
6. máj 2012

@dadka212 jahodovy dzem? 😲

dm1
6. máj 2012

@aduskatt ruze striekam vacsinou este mimo torty a potom vsetko spolu este na torte streknem.

mia114
6. máj 2012

ahojte
chcem sa opytat ten pribinackovy krem s aako robi? teda ingredience som si uz precitala, ze slahacka, smotana, krem ole, tvaroh, len sa chcem opytat mam to dat vsetko do misy a triact alebo uslahat slahacku a zmiesat s ostatnymi surovinami, alebo ako? 😕 🙂 dakujem moc

dadka212
6. máj 2012

@mizulienka ale myslím,že ak chcú takú kombináciu asi to aj majú odskúšané....asi to risknem a urobím....ja kiwi nelúbim moc, takže pre mňa nie moc dobrá kombinácia 😀

lokalistin
6. máj 2012

@dadka212 neviem ci mas recept na ten kiwi zakusok zo zivota taketo nieco ja som to robila ale davala som tvarohovu plnku a nezhorklo mi to a ani to netieklo http://varecha.pravda.sk/recepty/kiwi-rezy-foto...

aduskatt
6. máj 2012

@dadka212 mne tu velmi vela dievcat pomohlo a pomaha, ja to len takto oplacam🙂

mia114
6. máj 2012

inac, ja som minule robila cokoladovy krem a davala som do neho maliny a korpsu som potrela uvarenymi malinami s troskou vody a cukrom a romixovene potom a bolo to upplne mnaam, aj zakaznicka, ze to bolo uzastne tak teraz robievam, vacinou namiesto dzemu, to uvarene rozmixovane ovocie 🙂

lokalistin
6. máj 2012

@dadka212 len bez dzemu

aduskatt
6. máj 2012

@dm1 dik🙂) no uvidime, co z toho nakoniec bude🙂v mojej hlave je krasna torta🙂)) uvidime real

lussy23
6. máj 2012

@macicka84 - nádherná @lifinka krásne @irriss krásna tortička aj oslávenkyňa @lokalistin krásne topánočky @dadka212 krásne sú
@dm1 nádherná

dm1
6. máj 2012

@lokalistin je to uplne perfis ta krajka musim aj ja pokukat niekde v obchdoch ci na take nenatrafim! ja mam sice silikonku ale kupenu z druhej ruky za menej ale este nebola prilezitost ju pouzit 😢 . Bud same decke alebo svadobne presne podla poziadaviek...

dadka212
6. máj 2012

@lokalistin no tak každý ma iné chute 😀 už som robila aj kombináciu, biele cesto, tvarohová plnka to posypať kokosom dať jahodový džem a jahody a maliny 😕 no ale tak niekomu to chutí 😀

@mia114 ušlaháš 1 šlahačku, pridáš 1 lyžicu práškového cukru, 1 mäkký tvaroh a asi polovicu smotany, to vyšlaháš, potom pridávaš jedno creme ole a poriadne vyšlaháš....

jakelina
6. máj 2012

@mia114 ušleháš šlehačku a pak už přidáváš to ostatní a prošleháš.

aduskatt
6. máj 2012

@mia114 ja vyslaham slahacku, do toho kydnem tvaroh, smotanu, cukor🙂 ovocie, premiesam a potom nakoniec Creme Ole🙂

dm1
6. máj 2012

dakujem Vam kocky vsetkym za pochvaly a "paciky" 🙂 . Prave mi pisala ta holka co brala svadobnu so zlatym ze bola uzasna a vsetci chvalili tak som moc rada taketo vzdy potesi 😵

mia114
6. máj 2012

@dadka212 @jakelina @aduskatt dakujem moc za rady, skusim spravit 😉

jakelina
6. máj 2012

@mia114 určitě se povede, mně se vždycky povedl a je tuhý až moc, já přidávám ještě zakysanou smetanu nebo bílý jogurt.

mia114
6. máj 2012

babulky , ja mam tento tyzden dve poschove torty robit a stale neviem aky krem tam mam dat, chcu cokoladovy a vanilkovy len vobec neviem kde mam ktory dat, mozem dat na spodok pariysku slahacku a na to vanilkovy krem s pudingu a cokolady? neprepadne s ami to?

dm1
6. máj 2012

@mizulienka tak to mas blbe s tou gitarou :/. Bude to malicke ked budes chciet zachovat ten pomer... A co tak urobit tu rucku len z tortovych oplatok lepenych cokoladou a potiahnute hmotou potom by ta jedna cast nemusela byt v ladnicke a bolo by miesto. Len to nevyriesi zase tie struny kedze to budu rozrabat u seba.... jedine ma teraz napadlo urobit ich na oboch polovicach a ten spoj zamaskovat - polozit cez to napr. z hmoty akoby pergament alebo papeir zvlneny z notami ako pesnicka k tomu ci ruza....

mia114
6. máj 2012

@jakelina urcite ju skusim, chcem spravit domov skusku takej tej cokoladovej torty co robievate, ze cokoladu na okraje a vrch a tak ze skusim aj novu plnku tak mam moznost ju skusit 🙂 som zvedava co z toho bude , bo moc nieosm kamaratka s cokoladou 😀

jakelina
6. máj 2012

@mia114 ať se povede

aduskatt
6. máj 2012

tak na pobaVENIE A VOBEC MI NEVADI, ZE NA MOJ UCET🙂 konecne som zistila, co je to ta puncovina a na co je to dobre🙂.toto vediet minuly tyzden, tak tie zrezane vrsky z tych mojich sopkokorpusov nezozerem🙂)

eliska22
6. máj 2012

@aduskatt 😀 radšej prísť na to neskoro ako nikdy, ja som tiež, keď som začínala piecť stále rozmýšľala čo to je 😀

aduskatt
6. máj 2012

@eliska22 sak keby len rozmyslala, to este dobre, ale ja som zozrala vrsky z dvoch korpusov fajne natrete maslovym kremom.......a chutilo🙂)))

peroli
6. máj 2012

@aduskatt hele nejseš jediná.. já jsem vyučená cukrářka (ale jen vyučená, bez praxe 😉 ) a taky jsem až donedávna nevěděla co to pořádně je 😅 😅 😀 😀 😀 a ještě jsem si myšlela že to je něco těžkýho (jako na výrobu) 😀 😀 😀

jakelina
6. máj 2012

@peroli tak jsi se alespoň najedla ne 😀 😀 😀 když jsi nevěděla co ze zbytkama korpusu 😀 😀

eliska22
6. máj 2012

@aduskatt tiež som to zo začiatku jedla, alebo dala pojesť deťom a mm a teraz nedáám 😀 lebo to používam aj na potieranie torty 😉

aduskatt
6. máj 2012

@peroli aj ja som sa zlakla tej vyroby, xixi

aduskatt
6. máj 2012

@eliska22 ani ja uz nedam🙂 ani za svet🙂))

peroli
6. máj 2012

@jakelina no právě že nenajedla.. 😀 😀 jediný odkrojky co jsem měla tak byly vždycky jen ty co kdyžtak trošku vytekly z ráfku 😀 😀 😀
ale hlavně že na to mám papír 😀 😎 😀 😀