Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
4. máj 2010

beruska tu je recept http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/melony a tu je obrazok http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/na-40-tku-0
a este sa podla tohto robia takisto len zmenis farby aj pomarance a citrony

sisa.b
4. máj 2010

vanilkove rozky som robila raz a roztiekli sa mi op plechu 😝 to uz neskusam. tie kosicky nie su zly napad 🙂 este urobim jednu davku laskoniek, vcera sa celkom vydarili. prvykrat som vo vodnom kupeli vyslahala bielky s cukrom a nebola z toho sladka prazenica 😀 😀 😀

henikav1
4. máj 2010

no ja by som jedlu oplatku na krem nedavala, roztopi sa, bud by som nedala nic, iba tak na potah a oblozila kvietkami, alebo ak to nema byt nicim oblozene, tak na to je ten specialny gel co predavaju. Podla mna sa rozpusti, ak ju polozis na krem

henikav1
4. máj 2010

sisa, moje sa ti neroztecu, poslem ti recept, ale az z domu a to budem dnes asi len neskoro vecer. A fakt cim su starsie tym su lepsie, ale musim ich skryvat, aby vydrzali aspon par dni 😀 U nas nestihnu ani zmaknut 😀 😀 😀

sisa.b
4. máj 2010

teda tie melony vyzeraju super 😵 a tie hrusky ma z coho? 😕 idem kupit susene mlieko, alebo zeby som pouzila UM? 😀

sisa.b
4. máj 2010

henika, len ja osm si nevzala od babky na ne formicky 😅 idem rychlo cinknut mame, nech mi ich zajtra prinesie. to su tie orechove, vsak?

henikav1
4. máj 2010

sisa, ja som ich nerobila vo formickach tie rozteky, iba som si nasulala valcek, rozkrajala a sulanceky ukladala rovno na plech s papierom ne pecenie, ukladala som ich tak trosku stocene ako mesiaciky

nikanika28
4. máj 2010

Cafte, pridavam tu vcerajsiu moju rychlovku 😅

henikav1
4. máj 2010

nika, krasnucka
vidis petaba, tu mas napad ako rozlozit srdiecka, aby to nebolo nudne a vo farbach akych chces
jaakajka myslim si ze vsetko na tych tortickach je z marcipanu, iste aj sviecky, ved je to nakoniec uplne jednoduchy sulancek marcipanu ozdobeny kvietkami

nadulici
4. máj 2010

kati, mylim ze tu oblatku objednas aj cez net kludne ak v okoli nic take nemate....
a ak ti mozem poradit, tak by som si vobec hlavu nelamala nad tym, ze tortu mala nebude moct papat......lebo aj tak si len zobne, ci je nepecena, alebo pecena......z vlastnej skusenosti, tiez som dlho premyslala, ze aku urobit, aby ju mohla mala papat, a dobre som nakoniec urobila, ze som upiekla normalnu, lebo mala nie je nejaky jedak, aj tak by nepecenu nejedla...dala som jej odhryznut z korpusu a tym aj jej zaujem o tortu skoncil 😀 .....najvetsiu radost mala, ked som ju doniesla do izby so zapalenou svieckou 😵 , az mi bolo luto ju rozkrojit......
ale ak ti pride viac deti v takom podobnom veku, tak je asi rozumne spravit tu nepecenu....

nadulici
4. máj 2010

ale teraz pozeram, ze si z BA, takze urcite najdes obchodik, ktory oblatky robi....daj do vyhladavaca- jedle oblatky na tortu, alebo jedly papier na tortu a uvidis kolko je predajni v BA 😉

katka1981
4. máj 2010

Babulky dakujem, asi bude uz zavisla aj na tomto fore, ja marcipan milujem a je najvyssi cas aby som sa naucila aj nieco pekne robit. Ja urobim tu nepecku, pozriem nejaku marcipanovu postavicku a ked bude viacej casu a viac spanku, nieco skusim upiect, mozno raz dam aj fotecku, tie vase vytvory su uzasne. Baby ja milujem sladke.

nadulici
4. máj 2010

nika, milucka a jemnucka torticka 😵 😵

sisa.b
4. máj 2010

babulky, torty nadherne 😵 😵 😵
ani neviem, ako som ich prehliadla. dala som refresh a uz bola druha strana 😝 velke sikulky ste tu 🙂

katka1981
4. máj 2010

nadulici, nadhernu tortu mala tvoja dcerenka ale ajked je ta torta nadherna, tvoja babulka je este krajsia.

nadulici
4. máj 2010

kati, dakujem... 🙂 🙂 🙂

sisa.b
4. máj 2010

tak ja uz som zas dopiekla 😢 vcera som nemala vykrajovacku, dnes mam, ale prilis malu 😔 kolko vydrzi linecke cesto v chladnicke?

lenka.pav
4. máj 2010

linecke dlho, par dni v pohode 😉

sisa.b
4. máj 2010

a tie melony ako dlho vydrzia?
dakujem lenka 🙂

anibas
5. máj 2010

Ahojte - tak začínam piecť, a v piatok mi príde mama k Filipovi, ked bude mrzutý postráži ....

nadulici
5. máj 2010

anibas a co to bude?...som zabudla? 😀

anibas
5. máj 2010

jedna pirátska torta na narodky - mini
a dve na 1.sv. prijímanie - pre chlapca a pre dievča
tak som zvedavá ako si to tu v kuchyni zorganizujem 😅 😅 😅 😅

nadulici
5. máj 2010

ty brdo!!!.....tak to drzim palce, nech sa dari.... 😉 😉

daniz
5. máj 2010

Nika, pekučká a jednoduchá. Fialovú si kúpila, alebo namiešala? Lebo ja som objednala z korunaplus farby, tak uvidíme... 🙂
Antibas, teším sa na link, nech sa darí !

anibas
5. máj 2010

vďaka dievčatá ... 🙂 🙂

daniz
5. máj 2010

Rádcové, mojí milí, 🙂 🙂 🙂 idem robiť znak BMW mm na 34. Chcem sa spýtať či ten čierny kruh sa len namaluje, alebo
vymodeluje kruh z čierného mmf? Asi je to vec názoru, lenže ak to budem malovať gélovkami, nebudú po tom čmuhy? Asi radšej zafarbiť hmotu čo? Babule poraďte, s čiernou nemám skúsenosti. Ďakujem

hejdita
5. máj 2010

ahojte 🙂 dievcata sikovne 🙂

nic teraz nepeciem tak si vas chodim len citat......
chvalim vsetky torticky ktore sa tu objavili od maja krasne su.... 😵
jaj tak by som piekla len nei komu svokra den matek neuznava takze nebudem prudit stejne jej koncom maja budem robit kosik lebo ma narodky aspon nebude presladena 🙂 no bude toho viac tento mesiac minimale dve budu....a tesim sa...tak sa tu zatial majte pekne vypekajte a ja az budem nieco piect tak urcite pridem 😀 😀 😀 ako sa poznam tak vypytovat 😝

miska73
5. máj 2010

ahojda holky 🙂
nechala jsem se vámi inspirovat a upekla jsem svůj první!! dort 🙂
Musím na sobě ještě hodně pracovat, ale na první pokus to docela jde. Je to z velké části i vaše zásluha. Řídila jsem se vašimi radami 😉
Takže díky a až se pořádně vypracuju, zase vložím fotku.
čautě

nikanika28
5. máj 2010

cafte
Daniz dakujem...tu fialovu som zarabala gelovkou 😉

hejdita
5. máj 2010

misko dortik je hezounkej 😵 😵 😵 😵 ...jak si delala ty krasne male kvetinecky zlute....mas nato formicku? 😕 🙂