• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

14. decembra 2017 
@mamina1978 jejda,tak som u teba nasla 3 moje torticky,to ma tesi,ze sa pacia :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@dm1 ta posledna fialova je uzasna :dizzy_face: ,uz hladam obet komu ju urobit :grinning:
8. máj 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 Neviete mi poradiť, či také krásne torty nerobí niekto v Trnave, resp. v okolí? ďakujem
8. máj 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 dakujem moc za napad,aj tak ho chcem robit sedy,tak taka bude aj klavesnica a pisat budem ciernou fixou :wink:
8. máj 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci o, vyskusam, lebo maslo sa mi tam nepaci davat:slight_smile:
8. máj 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@babulatko co je to krasna torta?:slight_smile:
8. máj 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babyyyyyyy, neviem zohnat plech 30x30.vrrrrrr.a davat 30 eur za nastavitelny rafik sa mi teraz este nechce............to mam v plane az tak o mesiac kupovat...to len tak fnukam do eteru:slight_smile:
8. máj 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha aj mne sa velmi paci
8. máj 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka sekol korpus? nemyslis krem?
8. máj 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ako na 2x, ved ja tiez 2x idem prekrajovat, budem mat 2 vrstvy kremu a potom na vyrovnanie povrchu. Tak to este neviem aku budem robit, chcela som nejaku s tym barankom Timmy, ale neviem ci sa mi podari, strasne tu rozpravku zerie :slight_smile:
8. máj 2012 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babulatko tusim je tu niekto od trnavy tak hadam sa niekto ozve
8. máj 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 nebud skromna, ja som si velakrat nechala poradit od teba...........napriklad tie kavove salocky...si ma nakopla ty:slight_smile:)
8. máj 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ja som z TT, preto sa pytam, ze co je to pekna torta podla babulatka:slight_smile:
8. máj 2012 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba142 jaj tak to ti vystaci a v pohode aj vyrovnas povrch :wink:
8. máj 2012 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha pekna torticka, mne ju otvorilo
@dm1 hej korpus. Ako som to všetko zašľahávala do masla, tak to bolo po chvíli seknuté. Ale dala som to aj tak piecť a v pohode sa upiekol. Neviem, možno to bude tým, že som nemala cmar, ale srvátku. Ale chuťovo bol fantastický, dcéra ho chcela zjesť samotný.
8. máj 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 uuuuzasneeeee.......kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem:slight_smile:objednavam hned a zaraz
8. máj 2012 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 @jaja555 no tak děvčata, já se budu červenat :grinning: :grinning: jsou tady mnohem lepší dortařky, ale moooc díky za povzbuzení :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. máj 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci necervenaj sa, skromnost nie je na mieste:slight_smile:si perfektna.........
8. máj 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janula.h já ti to hodím na dvakrát... :wink: napřed dám 2 svoje co sjem teď dělala mladšímu synovi (i s originálníma předlohama) a přidám i dvě co jsem dělala před dvěma lety staršímu synovi.... :wink:
8. máj 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@mia1111 odpisala mi ta kocka ze ani jej neodpovaeda vobec na SMS-ky takze je to uz asi pase :confounded:
8. máj 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - Danka, ďakujem za echo... :frowning2: . Nevadí, nebudem už teda vypisovať ani ja, ale mohla sa aspoň ozvať, vrámci dobrých vzťahov, že to už nemá, alebo hocičo ... No čo už :unamused:
8. máj 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, taká otázka - nesmejte sa :sweat_smile: , doteraz som piekla len menšie tortičky... kebyže mám požiadavku urobiť tortu v tvare roztvorenej knihy a nemám špeci formu na to, tak upiecť každý plát zvlášť, nech nemusím prekrajovať a potom ked korpusy naplním, tak len vytvarujem do tvaru knihy? Alebo najprv zvlášť upečené korpusy dám na seba, vytvarujem a pak naplním? Alebo upiecť naraz celý korpus a potom skúsiť prekrojiť? Ale to bude asi potom moc krehké na prenesenie, či?
8. máj 2012 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h a tady jsou inspirace z netu...
8. máj 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mia1111 ja pečiem každý zvlášť a ak by to bola kniha vytvarujem až po naplnení a stuhnutí....
8. máj 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci - jéééééééééééj, vyzerajú božsky, mňaaaam, hneď by som si dala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Napíšeš receptík? Ja som doteraz robila len z polotovaru - Dr.Oetker, tie sú super, ale tak skúsila by som aj takéto domáce :slight_smile: . Len či by som to zvládla :confused: :sweat_smile:
8. máj 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 já bych upekla korpusy, naplnila, pomyslně rozdělila na dvě stránky, na krajích každé té stránky bych z punčoviny udělala takový ty hrbolky (ale ne moc vysoký, jen aby vznikla uprostřed knihy a uprostřed každé stránky taková prohlubeň) a potáhla.. :wink:
8. máj 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@dadka212 - jééééj , ďakujem :dizzy_face: . Kukám, že kto mi odpisal a to si Ty Dadka - len máš novú profilovku :slight_smile: Super :dizzy_face: . A pláty nijako neupravuješ? Myslím, že keď korpus prekrajujem, tak sú také pekne rovné a bez tej upečenej "kôrky", tak nasiaknu dobre džemom , ale keď bude každý plát zvlášť, tak zvrchu bude mať každý takú tú jemnú kôrku a potom džem asi nepresiakne dovnútra... :confused: či blbosť hovorím? :sweat_smile:
8. máj 2012 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli - no musím si také dačo vyskúšať, ja som ešte punčovinu nikdy nepoužila, nikdy som to nepotrebovala, ale musím aj toto skúsiť :sweat_smile: . Ďakujem za radu aj inšpirácie :wink:
8. máj 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok