• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
@mia1111 ja ich pečiem na pečiacom papieri potom ich po upečení a vychladení položím na seba a keď ich idem dať na podložku, tak vždy odlepím hornú kôrku z plátu na ktorom bol ten vrchný položený, a ten vrchný bude vlastne položený kôrkou naspod :sweat_smile: neviem či chápeš :grinning:
a ano dala som si profilovku novú nech som rovnaká s FB :grinning:
8. máj 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mia1111 tak teoreticky když kraje knihy trošku seřízneš do šikma (jak je to vidět třeba u té růžové) tak ty vznikne trošku "materiálu" :grinning: na tu punčovinu.. :wink:
8. máj 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 - no, prečítala som si to 5-krát, snažím sa si to predstaviť :sweat_smile: . Keď strhnem papier na pečenie, tak kôrku vlastne odlepím čiastočne s papierom. A tú druhú - vrchnú? Oškrabem nožíkom? Či sa na ňu vykašlem? :grinning: Nebij maaaaaaaaaa :sweat_smile:
8. máj 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1
@luba142 dievcence ja som davala parizsky zo slahacky a cokolady pod potah a bolo to ok ..netieklo to.
8. máj 2012 o 22:14  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci tak uz som asi neskoro poslala navod na fondan ..venceky mas nadherne :sunglasses: :sunglasses:
8. máj 2012 o 22:18  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som dnes robila kvietky z tej domacej gum pasty a bolo to celkom fajn, az na to ze to moc nevonia..ale nevadi :slight_smile:
Davala som tam cukor pr, glukozu a gumtex+ par lyzic teplej vody.
8. máj 2012 o 22:26  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 Jak jsi dělala tu gumpastu?
8. máj 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj recept mam odtialto, je tam vela dobrych rad a aj receptov :wink:
http://www.gorila.sk/product/300452
8. máj 2012 o 22:29  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka 45dkg pr cukru zmiesame s1pl gumtexu a potom prilejeme 4pl 38stupnovej vody v ktorej sme rozmiesali 1pl glukozy. Vymiesime a nechame 8hod. stat v igelite. :sunglasses: ...neviem ci mozem davat recepty..ktore niesu moje.. :unamused: ..tak skusim
8. máj 2012 o 22:33  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 Ahoj a čo to spraviť takto?? http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/fotopostup-na-otvorenu-knihu ...a kraje by som ešte nadvihla polovičným banánom :confused:
8. máj 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosím je tu někdo kdo dělá s čokohmotou?
8. máj 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli - ďakujem za tip :wink: , no musím si dačo také vyskúšať len pre nás doma, aspoň cca, či by som to zmákla :sweat_smile:
8. máj 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moje vikendove:slight_smile:
8. máj 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@pristela moooc pekne no ja peciem tiez asi rok a nemam ani zdaleka tolko torticiek co ty.inac ja som tiez zaneta :wink:
9. máj 2012 o 01:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ak mate inspiracie na rozbity lcd televizor dajte linky prosim :confounded:
9. máj 2012 o 01:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambula1307 no ani mne to raz netieklo ale raz sa mi to spotilo len vnutri a potah bol neskutocne mazlavy od torty a vypadalo aj chutilo to dost nevabne :stuck_out_tongue_closed_eyes: . nastastie to bolo len pre nas a napriek tomu ze torta z vonka vyzerala neposkodena uz to nebudem riskovat a najme nie pre niekoho ineho :wink: . Ja radsej vzdy do zbytku zaslaham trosku masla - nie maslo s cukrom a mam aspon pokoj na dusi
9. máj 2012 o 05:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv ja :wink:
9. máj 2012 o 05:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ahoj, moje k šedesátinám, dělala jsem včera, všechno na dortu je čokohmota, ale potahování nic moc teda - rychle to tvrdne, rozválet na tenko mi to úplně nešlo, takže pak po potažení se mi dole udělaly varhánky, takže přes to musel jít ještě pásek krajkový - ten sem dala z bílé, ale měla sem jí málo, takže to stejně prosvítalo a musela jsem ještě maskovat mašlí :slight_smile: . Jinak jako ozdobičky naprosto v pohodě, chuťově taky dobrý, ale potahovat už asi nebudu, ani to moc nechutnalo, lidi mi dort z tý čokopotahovky vyjídali - to radši poleju příště.
Ale potahovala jsem s ní teda poprvé...možná na to mají holky nějakej fígl :grinning:
9. máj 2012 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
a ještě jedna klasika pro bráchu
9. máj 2012 o 07:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
ďakujem krááááááásne :slight_smile: za inšpirácie niečo som tam našla a skombinujem to :slight_smile:))
9. máj 2012 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli dakujem :dizzy_face:
9. máj 2012 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, co je podla vas krajsie : ked je otvoreny notebook polozeny na obdlzniku torty, alebo je spodok torta a len otvoreny vrch z ineho - ja budem robit burozonovu hmotu .kujeeeeem
9. máj 2012 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zienky prosim vas ak ste robila niektora alebo mate lniky na tortu s "notebookom"alebo pocitacom alebo nieco mensie hodt emi sem foto please :slight_smile: a este otazocka nasla som si receptik na pribinacikovy krem a je tam ze vyslahat do tuha dve slahacky a idu tam 2creme ole to vsypem pri slahani do toho alebo ako ho tam ma pridat?
9. máj 2012 o 08:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 tú vrchnú kôrku vlastne otočíš a bude nalepená na podložke :grinning: ostatné strhneš papierom....no ja neviem vysvetlovať :sweat_smile:
9. máj 2012 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dadka212 - jasné, už chápem. Musela som sa na to vyspať :grinning: . No budem možno zasa otravovať, keď sa k tomu dokopem, zatiaľ som chcela len teoreticky vedieť, čo a ako mám urobiť. :grinning: . Ďakujem za trpezlivosť :sweat_smile:
9. máj 2012 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
BABY, prosim vas, aku velku striekacku pouzivate na vytlaceanie hmoty???? :fearful: Idem kupit a bojim sa, ze kupim malu a hmotu z nej nevytlacim. Dakujem za odpoved.
9. máj 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22 s čokohmotou mám podobné zkušenosti jako ty, mě se s tím potahovalo blbě a na dortu tto hodně ztvrdlo, obyč potahovka nám chutná víc, jak píšeš - příště raději poleju čokoládou
9. máj 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ja mám že 3 je na nej :grinning: ale je to taká väčšia
9. máj 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. máj 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci prosím tě, z jaké mouky děláš toho harlekýna? asi jsem si to špatně zapsala, ale v recpetu to nemám, tak jsem dala půl na půl polohrubou a hladkou,ale nepovedlo se mi to, nesrazil se, ale nevyskočil a je takovej tuhej, rozhodně ne nadýchanej, jak by asi měl být...
9. máj 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok