Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
9. máj 2012

@dm1 a máš někde fotečku dortu se šmoulama a domečkem?Děkujííí

janula.h
9. máj 2012

žienky pomooooooc prečo si každý myslí že dnes povie a v nedeľu má tortu????

dm1
9. máj 2012

@aduskatt ja olej nepouzivam len ceru ale to zase nie moc. pri ruzickach skor trosku solamylu tam ceru netreba

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 uzasne torticky🙂) tusim by som si aj dala🙂

dm1
9. máj 2012

@janula.h mne zase dnes povedal ze sa oslava presuva o tyzden ze hadam nevadi. Akoze mam tam 4 torty tak asi nie 😠

aduskatt
9. máj 2012

@janula.h aby si mala trochu stresu🙂))

dm1
9. máj 2012

@aduskatt dakujem 🙂

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 ja ceru vobec nepouzivam, takze ak treba, kvapnem si na paprcky trosicku oleja🙂

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 nemas za co, fakt su krasne🙂

janula.h
9. máj 2012

ešte kus stresu a asi to neprežijem!!! 😵 😵 😵 idem si zabehať aspoň trochu endorfínov do tela 😠

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 no, vyskusam jednu, ako mi to s tym pojde robit, budem to asi davat na sparatko po jednom lupienku........mozno si MMF nakoniec oblubim🙂

lifinka
9. máj 2012

@dm1 nádhernééé, takže to tak udělám a ta šmoulinka stojí ztvrdlá, nebo má v nohách párátka, jak to je s těmi postavičkami, aby stály?děkujííí

dm1
9. máj 2012

@aduskatt ako na sparatko po jednom lupienku? a naco???? ved to ti nebude drzat na sparatku ako to chces davat dokopy? na sparatko sa napichuje len stredovy kuzel 😉

lifinka
9. máj 2012

@dm1 nikdy jsem s punčovinou nedělala, takže ten klobouk vytvaruju jen z punčoviny a na to hned dám hmotu? Ničím už nepotírám?

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 no ved tak..a na ten kuzel potom davat lupienky, som sa zle vyjadrila...sa bojim, ze ked iba prilepim velku ruzu na tortu, skydne sa to z nej, ked to bude na boku..ci?

dm1
9. máj 2012

@lifinka ma sparatka ale skor nato aby sa zapichla s nimi do torty. ale ak mam cas tak robim tak ze nohy jeden den a druhy den na to plny kuzel bielej hmoty ktor na konci stensim a zvlnim a to su saticky a potom len dorobim ostatne

dm1
9. máj 2012

@lifinka ja nepotieram nicim uz drzi to ved v puncovine je krem 😉

@aduskatt ja zapichujem tie ruze s tym sparatkom do torty tak drzi lepsie. ked je na boku tak aj prilepim bud voodu alebo pipping gelom

dm1
9. máj 2012

@lifinka ono ten klobucik mozes urobit aj duty. @yamahafazer robi aj ten spodok duty davala na TOM aj postup

heni79
9. máj 2012

@pristela Torta na svadbu s dovozom medzi ľudí - nepozerajú náhodou Báječné dorty na Prime? 😉
Neviem si celkom predstaviť, ako to bude vyzerať. Ozaj výzva, ale pre teba malina. 😉
Však potom hodíš foto.

aduskatt
9. máj 2012

@dm1 ano, presne toto som mala na mysli a preto to chcem dat na sparatka, len som to blbo napisala🙂) takze kuzel na sparatko, na kuzel lepit lupienky a potom sup do torty a este by som aj tu stycnu plochu natrela piping.to by asi mohlo stacit🙂

heni79
9. máj 2012

Ja som naposledy robila môjmu krstnému otcovi na 60.
Síce sa mi celkom nevydarila, ale na druhej strane sa musím pochváliť, že v chuti porazila dve konkurenčné torty! Dokopy nik nevedel, že som ju robila ja. A nezávisle od seba z rôznych strán teraz získavam pochvaly. Tak som hrdá.
😀

aduskatt
9. máj 2012

@heni79 ako nevydarila? ved je suprova

lifinka
9. máj 2012

@dm1 díky moc 😉

heni79
9. máj 2012

@aduskatt
Ďakujem.
Ja nevime, ja akosi nikdy nie som spokojná a vidím toľko nedostatkov. Najmä keď to porovnám s dielami tu uverejňovanými. 😅 Myslím, že som asi dosť sebakritická. 😅

aduskatt
9. máj 2012

@heni79 to poznam🙂

anibas
9. máj 2012

@janula.h neopováž sa ľudí naučiť na 2-dňové objednávky - zničia ťa !!!!! 😠 😠 😠

pristela
9. máj 2012

@heni79 no ono zenich nieje SK 😅 oni maju uplne ine zvyky nez my , ale ja dufam, ze nie medzi hosti 😕 to by som isto nezvládla!!!! , len ju tam prinesiem a tí co im robia catering im ju tam donesu ,aspon myslííííím 😅 ja pak ale pojdem inkognito!!!! zablahozelat neveste jasna vec a pokecat s jej sestrou mojou byvalou spoluziackou 😵 😵 prosto tiez som zvedava ako to bude, ale to este casuuuuuuu

alicc
9. máj 2012

zienky,
prosim poradte mi ako robite ten pribinacikovy krem, kolko by som potrebovala na tortu s priemerom 26 cm 2x prekrojenu, viem ze ste to tu uz pisali velakrat, ale recept nemam ☹ . chcem ho vyskusat na den matiek pre maminu. dakujem 😉

jakelina
9. máj 2012

@pristela my jsme taky zvědavé 😀 😉