• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. januára 2017 
Ja som si tiež objednala ten set.A dala som tam aj telovú a fialovú.Ale to som radšej mala dať zlatú alebo dáku inú ked fialovú musím aj tak miešať. :unamused:
6. máj 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka ja mam prave fialovu na zozname :fearful: je zla?Ja som zatial farbila iba prask.farbamy a uz mi dosli nervy

marti pohladam
6. máj 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianka, ja som robila s fialovou gelovkou naposledy teraz tu mini tortu a je celkom pekne sfarbena...len som ju robila z modrych cukrikov...a predtym, co som mala fialovu, tak tu som zase kombinovala s troskou cervenej praskovej farbe, aby bola jemnejsia...ale inak mne sa paci...a pisem jak tatar... :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :zipper_mouth:
6. máj 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa prave docitala ze naj fialova je pridanim gencianky.Asi skusim lebo je oooovela lacnejsia ako wiltonka :grinning:

inak decka aku hmotu pouzivate?Ja som si odklikla 2kg K2 ze skusim a teraz citam na nete zle hodnotenia na modelovanie.Vraj strasne dlho schne.Ja som zatial robila len s MMF a mliecny fralosny marcipan
6. máj 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca ja pouzivam K2 a je super... a na modelovanie,treba primiesat pr.cukor aby bola pevnejsia.. ale ja mam v plane postavicky robit z ml.marcipanu
6. máj 2010 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tu je vysledok mojej dnesnej prace. musela som dnes stihnut vsetko od korpusov, plnky az po zdobenie. Len majku a vilka som robila v stredu v noci. Nie je to celkom podla mojich predstav ale na tu rychlost to staci
7. máj 2010 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este som chcela poradit? ako farbite hmotu gelovkami na povrchu? ja som si dala do kvapky alkoholu farbu a farbila som tu muchotravku ale ani po asi 20 hodinach to nie je suche :angry:
7. máj 2010 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dm - alkohol zle schne - vraj je lepšia voda, ale ja s tým farbením nemám dobré skúsenosti

wilton set - mám čiernu - už len polovičku :grinning: ,
červenú, royal modrú, sv. zelenú, červenú, golden žltú, hnedú - tie plne využiješ
menila by som - telová - ivory - namiešaš z hnedej a žltej
sv. ružová - mala som zobrať tmavo ružovú
fialová - zbytočná - urobíš z ružovej, červenej a modrej

túžim po gelovke burgundy a extra zelenej
7. máj 2010 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte som zabudla - peknučká tortička
a Všetko najlepšie oslávencovi ! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. máj 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky diky za rady.Asi objednam farby samostatne aj ked budeu trochen drahsie a radsej zoberiem strieborny prach...a K2 skusim jednu na potah a uvidi sa.Na jul chcem skusit kosik plny kvet pre babinu na 70 -tku tak som zvedava ako si poradim s pecenim korpusov v novej telovzdusnej rure.Mam pred nou nenormalney respekt lebo som v nej este v zivote nepiekla

dm krasna torticka vesela.Sikovny si velmi ked si vsetko stihla.Ja som to skusala len raz za jeden den vsetko a bol to masaker
7. máj 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca
sa priznam necitala som pozorne...ale na www.peceniehrou.sk si mozes vybrat sadu 8 gelovych farieb (lubovolny vyber farieb) za 15,12 eur... :wink:
7. máj 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neurologia ja viem prave preto som pisala ze ake vybrat no mam pocit ze z tych si asi nevyberiem 8
7. máj 2010 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas zienky sikovne ked sa slaha ten krem z ladovych gastanov nepridava sa tam cukor? alebo pridava sa cukor? :confused: :sweat_smile: alebo je to ok take nahorkle :confused:
7. máj 2010 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca
ak ti pomoze ja som si vybrala tieto:
cierna
modra
svetlo zelena
zlta
hneda
cervena
tmavo ruzova
7. máj 2010 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja by som si vybrala :
cierna
hneda
cerneva
tmavo zelena
slonova kost (pletova)
tmavo modra
zlta
fialova :wink:
7. máj 2010 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdi
ja som si fialovu nezobrala bo baby pisali ze o nicom...a fialovu viem aj namiesat...
7. máj 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a esste nedava sa tam nejaky stuzovac smetany? ci dobre drzi tvar ? ked sa vyslaha? teraz je taky hustejsi ten rozvar (smotana s tymi tycinkami) ale ako tak premyslam.....viete ked to robi clovek poprvykrat :grinning:
7. máj 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam zatial
fialova
modra
hneda
tmavo zelena (na moj milovany brectan)
cervena chrismas (predpokladam ze bude tmavsia)
zlatozlta
cierna
a neviem ci oranzovu alebo ruzovu :-/ mozno skusim napisat ci sa daju objednat aj 2ks s jednej farby
7. máj 2010 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no je pravda ze asi by som asi aj ja volila skor tmavo ruzovu ako tak nad tym premyslam ...raz som farbila gencianovou violetou ---falka ---- co sa dava detom do puse :sweat_smile: a taka krasna fialova ze som sa az cudovala....a nijako to chut nezmenilo je to denzinfekcia takze v pohode :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

talze opravaaaa volila by som tu tmavo ruzovu ako neurologia :slight_smile:
7. máj 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok tak tmavo ruzova.Predsa mam len doma dievcatko tak sa hodi.

inak genciantka je aj podstatne lacnejsia ako wiltonka a pouzijem ju aj na vlasy :grinning: len nezabudnut kupit
7. máj 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdita a ty ako robis ten krem?
lebo ja varim mlieko s mukou na kasu,pridam ceru a gastany ladove-necham vychladnut, potom vymiesam maslo s cukrom a pridam kasu
7. máj 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dm mne tiez to audi dlho schlo,mam pocit,ze chladnicka tento proces zastavuje,takze treba nechat dlhsie na vzduchu
7. máj 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne tu jedna zienka radila ze do slahackovej smotany roztopit a na druhy den vyslahat.... :slight_smile:
no pre istotu som si kupila stuzovace aby to bolo dobre :slight_smile:
7. máj 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdita ale potom nejdes tortu potahovat,ci? lebo ti to bude tiect ten potah
7. máj 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A este tuto...len tu chcem pridat do autickovej sutaze ...na TOM :slight_smile:
7. máj 2010 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hejdita,ja varim len smotanu s tymi čokoladami a na druhy den tam dam 2 stužovače a vyšlaham.nedavam ani cukor ani maslo....a ked plnim tortu tak na ten krem davam aj banany....ale ked chceš potiahnuť marcipanom či s tou hmotou z cukrikov tak musiš dať pod to maslovy alebo pudingovy krem,lebo ked je pod tym smotanovy krem tak sa premoči.....
7. máj 2010 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem ze potah sa roztieka ked je tam slahacka....mam to domyslene vymyslene :wink: robim minitorticky a tie budem robit tak ze na kraje nastreikam kalsicky puding maslo a do stredu gastanovu plnku a povrch tiez maslo puding takze to bude ok :slight_smile: :wink:
7. máj 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, my sa tu bavíme o farbičkách a ali nám ako obvykle vyrazila dych!!! Ali nádherné - tá maska je úplne super.

Ja som objednávala farby , a chcela by som vedieť, či môžem do gelovky dať tekutú. Neviete čo to urobí?
7. máj 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, este otazocka, aky velky ma vyznam v MMF ta kyselina citronova?
7. máj 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok