Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
15. máj 2012

@mia114 to bohužel nevím jak přesně to udělali ☹ ale tipla bych že buď další korpus nebo nějaká vysoká roláda.. případně péct dort ne ve formě nebo ráfku ale v nějakým pekáčku nebo v něčem podobným.. 😉

marci2305
15. máj 2012

@miciatko No však uvidíš...Ja som robila teraz dve - teda minulý týždeň a ma šľaktrafovalo..🙂 Nemala som ich ani kde vopchať. Tak som jednu musela odovzdať ihneď po dokončení ešte vo štvrtok - mala byť na sobotu..A tu druhu som dorobila ešte v teň deň o 00:00. A tu som odovzdala až na druhý deň, nakoľko bolo dosť neskoro..či ráno.. 😀 A musela som celú chladničku vypratať!!! Ako som si povedala, že nikdy viac. No tento týždeň sa mi to zopakuje 😉 Tak neviem,neviem.. 😀 😀

daducha
15. máj 2012

@simasa najcastejsie v predajni Delikateso,alebo u nas vo Freshi v tych lahôdkych 😉

mizulienka
15. máj 2012

@dm1 Dakujem Dani, mozno dam aj tu horalku, leo musim na tortu umiestnit, knizku, sviecku, kalich a este aj ruze...
este sa chcem spytat, budem robit cokoladovy krem s praenymi orechami, len neviem odhadnut aky velky stvorec mam urobit aby mal 4kg...
myslis/te, ze 25x25 bude mat 4kg alebo mam radsej vyskust ten vacsi 28x28?

mima1311
15. máj 2012

@peroli robila , bola vynikajuca , musim ju este zopakovat ...mnaaaam ...normalne mi to slo dobre lyzickou a jeden ten plat mi stacil , bolo to husto posypane , tu je foto ...

daducha
15. máj 2012

@miciatko vitaj v klube odmietnuti 😀 ,tyzdenne min.5 odmietnem ☹ a to uz mam aj jun niekde uplne plny .Vzdy mi to je tak luto, no len dve ruky mam aj chladnicky ...A ide leto a prazdniny, deti budu doma,tak chcem byt s nimi 😵

marci2305
15. máj 2012

@onno Ja robím tento od Bohuša: Nastavovaný piškót
Ingrediencie
10 bielok
150g kryštáľ cukru
2 vanilky
10 žĺtok
250g práškového cukru
500g hladkej múky
1 prasok do peciva
10lyžíc horúcej vody
Inštrukcie
bielka s kryš cukrom a vanilkami vyšľaháme do tuhej peny
žĺtka osobitne vymiešame s práškovým cukrom do penista, pridáme horúcu vodu a za stáleko miešania mixérom pridáme polovicu múky s práškom do pečiva.
potom už len varechou na striedačku vmiešame bielka a zvyšnú múku.

Pokiaľ chceme korpus orechový tak 100-150g múky vymeníme za mleté orechy.
Dávka stačí na dve formy 23cm alebo jednu 34cm.

A krém mám najradšej nejaký s tvarohom a ovocím..Ale do orechového dávam tieto:

ORECHOVY S PRAZENYMI ORECHAMI
s praženými orechami . Je velmi dobrý, doma sme takmer misku zjedli, ked som ho robila. Tu je: 1 Salko uvarené na karamel, 125 g cokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustit cokoládu a nechat vychaldnút. Potom zmiešat so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešat do masla. Je super.
áno vlašské orechy som ponorným mixérom "pomlela" tak na hrubšie, aby orechy neboli úplne pomleté. A normálne na suchej panvici som ich sprudka len chvílocku opražila. Inak robila som to tiež prvýkrát a tiež som sa pýtala kamošky ako sa to robí. Oni zacnú po chvíli krásne vonat. Salko uvarene v plechovke. Chute sa tam nebili, nám chutila. Plnka je trochu redšia, treba ju dat pred plnením na chvílu do chladnicky.

Alebo mám ešte tento parížsky:

ja robím tento *350g kryštál cukru
*250ml šľahačky
*2 žĺtka
*1 kakao (100g)
*150g roztopeného tuku (Cera)
*2 veľké kocky masla (500g)
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.
Ešte jeden:
2 čoko na vaření nalámeš do 2 šlehaček, zahřeješ, mícháš a necháš čoko rozpustit, pak dáš schladit a do ledničky a druhý den vyšleháš se ztužovačem (nedá se dát přímo pod potah, ale je výborný)

Tieto mám opísané tu z MK a požívam len tieto 😉 Dúfam, že som trošku pomohla.

daducha
15. máj 2012

@mizulienka 25x25 bude mat 4 kg, mozno trosku viac 2x plnene,len ja davam dost kremu, ta 28 mne vychadza od 6 kg.Do cesta davam olej aj vodu 😉

dm1
15. máj 2012

@mizulienka a kolko krat bude plnena? 2x? No neviem lebo mne kruh 28cm 2x plnena mava 4kg podla vyzdoby a stvorec bude mat viac

dm1
15. máj 2012

@daducha @miciatko veru tieto 2 tyzdne su nejake vytazene mam tam toho moc. lebo najskor som si zobrala 2 a potom do toho zase take co som nechcela odmietnut lebo boli ozaj pre kamosky.... 😝 . Ja uz aj leto mam nejake plne a na september mam na jeden vikend uz teraz 4 torty a 1 som este odmietla na ten tyzden 😲

peroli
15. máj 2012

@mima1311 fakt to stačilo? tak to budu muset teda do toho řádně bušit aby toho bylo víc víc víc 😀 😀

pristela
15. máj 2012

@lucka_o 😕 ja nerobievam traseny krém 😕 aaale ked si kupis creme Ole na kazdom je prilepený recept 😅

mizulienka
15. máj 2012

@daducha @dm1 dakujem dievcata,urobim ten 25 stvorec..inac bude zaujimave na vikend robim svadobku ze ma mat okolo 7kg plus minus spodok bude 28 a vrch 22 stvorec, to sa urcite do tych 7kg nezmestim pri mojom plneni, ja tiez davam dost kremu 😕

daducha
15. máj 2012

@dm1 NO u mna bude sranda este aj od polky juna do polky jula,robia nom novu kupelnu a detsku izbu,nebudem môct vôbec piect.Ani si nechcem predstavit kolko tych odmietnuti bude ☹ ,dufam ze co najmenej, aby som nemala velke vycitky svedomia 😝

mariann2
15. máj 2012

baby ja vám ani nehovorím koľko tort mám tento týždeň, pri 13 som to prestala počítať, neviem kde som rozum podela, ale všetko sú to okrúle torty a polovica na prvé sv. prijímanie, tak sa toho tak nebojím, tiež som už asi 5 odmietla, ľudia sa tieto dva víkendy zbláznili, ešte aj švagriná robí oslavu všetkým trom deťom, tak jej sa nedalo povedať nie, a to chce pre každého zvlášť tortu 😝 a ešte dve z nich sú už na zajtra, fú, no, neviem či budem tento týždeň spať

mima1311
15. máj 2012

@peroli no stacilo , aj na boky ostalo 😀

daducha
15. máj 2012

@mizulienka na 100% viac ako 7 kg 😀

mizulienka
15. máj 2012

@daducha kolko tipujes, nech si poratam kolko prerobim 😀 😀 😀

daducha
15. máj 2012

@mariann2 páni, to by som uz ja nedala ,mala som tych 9, z toho boli aj poschodove a mlela som z posledneho 😝 .Drzim palce 😉

mizulienka
15. máj 2012

@mariann2 tak to si ani neviem predstavit take mnozstva...to iba ja som taka pomala ako slimak?
ale je pravda, ze to prvotne nadsenie ma opusta a uz sa mi ani tak nechce 😝

mima1311
15. máj 2012

@mariann2 a na PSP uz mas predstavu ? aj ja mam robit svoju prvu zakazku , uz nespim tyzden 😀 😀 😀

pristela
15. máj 2012

@peroli ja som marlenicu robila z dvoch davok 😉 budem ju robit aj na to velku svadobku a to asi hned z tridsiatich 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 davok hodim 😀 😀 😀 😀 😀 a rozotierala som priborovým nozikom

@mariann2 moooja nervaaa 😕 😕 😕 odpadam z teba, zena 😅 noo, tesim sa 😀

daducha
15. máj 2012

@mizulienka no ta moja stvrcova 3 posch. mala 9 kg a to bol spodok len 26 a stred 20 a 14.,. Ta 14 ka je malicka kocka,tak to odhadujem na cca 8,mozno trosku menej,Takze take zle to nebude 😀 .MOzno nakoniec aj do 7 vlezies 😀 ,mas v nej aj ovocie?

pristela
15. máj 2012

@mizulienka aj ja som asi pomalá 😀 😀 a presne pre to "nadsenie" si nebravam vela, aby ma to stale bavilo 😅

inak holky som sa zaťala, ze velke svadobne budem asi fakt vozit tesne pred svadobou sama, ked aj na vlastne naklady!!! ☹ ☹ moju prvu malu!! svadobku s labutami, otrepali casnici o chladnicku a sundali obe labute uuplne dole a jasne ze ich totál polamali ☹ bola to hlavna svadobna, neveste to sice vraj nevadilo/a objednala zase/ ale mne to teda vadilo!!!! no a teraz tato s fialovymi ruzami, cela sa im roztiekla 😨 😨 niesli ju tam o den vopred a asi velkaaaa chyba ohladne personalu ☹ ☹ ☹ skoro ma vystrelo!!! ja ju mala 24hodin strcenu v chladnicke a nic jej nebolo, a oni , netusim co robili, povedali im , ze vypli chladiace boxy!!!!! a pak ju rychlo strkali do mrazakov !!!! vyflasala by som ich na mieste, ktovie kolko aj bola bez chladnicky, jaaaaaj ☹ ☹ ☹ ☹ ludia pokial nemajú na starosti nieco co sami zaplatili tak se.ú na to 😠 😠

aduskatt
15. máj 2012

@pristela no ani nehovor, uz sa zacinam bat, ked budem davat tortu o mesiac a nedajboze bude teplo a vypnu chladnicky...............

mizulienka
15. máj 2012

@daducha iba dole bude ovocie, mascarpone krem a maliny, hore coko plnka a orechy, tak snad sa vleziem aspon do 7,5 😉)

pristela
15. máj 2012

@aduskatt ja taak zaavidím tym americanom ked kukam tie torty v telke, mozu si ich vozit sami na akcie, to je ina parada, bo si ju mozu naskladat priamo na mieste a nemusia sa triast ako prezije prevoz a toboz skladovanie v chladnicke ☹ ☹ ☹

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 super napad s tou sietkou.a zrovna mam jednu doma🙂)uz sa vidim, ako navliekam na valcek vsetko, co sa da navliect🙂

aduskatt
15. máj 2012

@pristela tak to je vela veci postavenych na hlavu.........

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 moja, a ked potom na torte zehlim tu potahovku, neposkodi sa ten vzor?