Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
17. máj 2012

baby prosim vas mate nejake isnpiracie na poschodove srdiecko pre chlapa???

dadka212
17. máj 2012

@aduskatt kondenzované je vlastne konzervované to je to isté 😉 proste kompot 😀

aduskatt
17. máj 2012

@dadka212 tak to pocujem prvykrat, ze je to to iste🙂 ale hlavne, ze vieme, o co ide🙂)

simasa
17. máj 2012

kondenzovaný = zhustený

janula.h
17. máj 2012

@irriss juuuuj to je mi ľúto ☹ moc moc moc ☹ ja by som na tortu niekde dala ja takého malinkého anjelika pre malinkú

mima1311
17. máj 2012

Caute , vcera som sa pytala , ako pridam podpis k fotke , asi to tu zapadlo 😀 alebo sa so mnou nebavite ??? 😲 😀 no zbytocne , budem stale otravovat 😝
A este , akurat sa dnes vecer ked uspim krpca , chystam do svojej prvej objednavky , nechcite ma vidiet ako depklacim , aj sa tesim, aj strach poriadny , mam ju odovzdat v sobotu okolo obeda , Dnes som chcela si uz porobit ozdobky , je na PSP , mam uz aj dnes upiect korpus a zajtra naplnit a dorobit , v sobotu len odovzdat ? Je to torta az na nedelu , bue tam pribinackovy krem + banany ...DAKUJEM

mariann2
17. máj 2012

@mima1311 ahoj, asi sme si tvoj príspevok nevšimli, prosím pýtaj sa opakovane a určite ti nietorá odpovieme 🙂 ja to robím cez program picasa, ale myslím, že sa to dá robiť aj v skicári, alebo pozri sem http://www.tortyodmamy.sk/podpis-do-fotky-s-tortou 🙂 dnes si kľudne môžeš upiecť korpus a pokračovať tak ako píšeš, všľa zdaru, pochváľ sa potom s dielkom

mates22
17. máj 2012

@mima1311 a já sem to četla, ale odpověď neznám 🙂..............s tím dortem bych to udělala jak píšeš, jinak bys musela vstávat v pět, abys ho naplnila, dala do lednice, pomazala, zase do lednice a pak bys potahovala v časovém presu ☹.......osobně bych dneska pekla korpus, zítra navečer naplnila a večer obmazala, do rána do lednice a dopoledne se můžeš věnovat jen potahování, zdobení a dolaďování. Náplň by měla vydržet, nám pribináčková vydržela 4 dny, s banány nevím, ale asi taky by to nemělo vadit

jakelina
17. máj 2012

@mizulienka pro chlapa by se mi líbila hnědo tyrkysová kombinace, ale nemám žádné dorty uložené, tak přesně neporadím

janula.h
17. máj 2012

@mima1311 ja si myslím že dnes ju upeč, a naplni a daj do chladu a zajtra iba potiahneš a ozdobíš 😉

ajka82
17. máj 2012

@mima1311 nad tym som rozmyslala tiez, na win viem ako, ale idim, ze uz ti poradili...len ja maturujem teraz nad MacOS 😒

janula.h
17. máj 2012

@mizulienka mne sa páči táto od @anibas 🙂 ale možno by som ju skombinovala s jednou čo dávala @peroli seknudu hneď ju nájdem 🙂

mates22
17. máj 2012

@mizulienka není to dvoupatrák, ale mám to jako inspiraci uloženou, právě že pro mužskýho, že není tak zdobenej, třeba ...a myslím, že kdyby se tam propašovala ta tyrkysová, bylo by to hezké

lifinka
17. máj 2012

ahojky holky, našla jsem doma připravenou hmotu a je to ze salka, zkoušely jste to některá???A co výsledek???

http://www.ladybej.cz/node/113

janula.h
17. máj 2012

@mizulienka ja som myslela farebnú kombináciu a s týmto vzorom a srdiečko 😀
jaaaaaaaaaaaj hneď by som takú brala na narodky veľmi sa mi páči 🙂

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
ty mracky jsou uuuuuuuuuuuuuuuuuzasneeee 🙂 🙂 🙂 🙂

p.s. Dvojky to vedi....dokonce si myslim, ze i vim, ktera prisla o sve identicke dvojce.. 😉 ☹
I kdyz obcas si rikam: "Ktera z Vas tu byla dvakrat?" a sama nevim, jestli chci znat odpoved😉

Kazdopadne jsem se vydala cestou puntiku a mozna i duhy..nejaka kombinace vsech Vasich inspiraci 😉
Zvolila jsem ctverec, aby se pani ucitelce lepe krajel...
i kdyz po Tve posledni mne napadl dort velky dort v podobe mracku.. 😉

ale na zadny jsem zatim pri googlovani nenarazila 😉

Dekuju moc, VSEM 🙂

aduskatt
17. máj 2012

@mates22 ta tyrkysova by bola isto fajn🙂

irriss
17. máj 2012

@janula.h
🙂 🙂 🙂

@mamina1978
jeste jsem se chtela zeptat..kdyz tu pisete o zhotoveni, uschovani a dekorovani..
muzu VSE pripravit uz dnes? nebo bych mela radeji dekorovat zitra?

aduskatt
17. máj 2012

@janula.h ta torta je krasna

janula.h
17. máj 2012

@irriss ako myslíš? ja mám tortu na zajtra a dnes ju naplním a pripravím na potiahnutie a zajtra iba zdobím pomedzi to naplním ostatné a nechám v chlade a postupne zdobím a plní 🙂
na víkend je ich 5 jaaaaaj aká únava ma chytá 😒

lucula73
17. máj 2012

@aduskatt
@ajka82
@dadka212 ďakujem kočky,tak sa spýtam,aké chcú ovocie a podla toho sa zariadim....o dva týždne to mám piecť,možno už budeme mať aj jahody 😉

janula.h
17. máj 2012

@aduskatt že?? ja ju zbožňujem a už iba čakám kedy niekto povie že chce 2 poschodovú podľa môjho gusta 😀

janula.h
17. máj 2012

@aduskatt a ešte túto 🙂 tak túto si spravím na 40 😀 dovtedy sa vymakám a zvládnem ju 😀

aduskatt
17. máj 2012

@janula.h tu si zapamatam.to aj na jednoposchodovku pre deti by bolo fajn🙂

aduskatt
17. máj 2012

@janula.h deobre krivaaaaaaaaaaaa🙂

irriss
17. máj 2012

@janula.h
ja ji potrebuju odnest ve 13hod do skoly..rano vedu deti do skoly..vratim se okolo 9.te hodiny..
3 hodiny mezi mi prijde malo.
vice mene, kdyz ji uschovam v chladnicce dnes vecer a zitra ve 13hod vytahnu.utrpi tim neco?
myslim potahovka..protoze mi prijde, ze nijak potahovka u predeslych neutrepla, co jsem delala..ale nevim, co to udela s barvenou..😉
p.s. kdyby slo o dort pro doma, nedelam si starosti, ale kdyz si predstavim, ze uz cela trida ceka na zitrejsi dort a nebyl by (jak ma byt)..mrzelo by mne to..

aduskatt
17. máj 2012

moja otazka tiez asi zanikla, tak isco adin raz🙂)ked dam do paruzsikej slahacky Cokoladovy Crem Ole, da sa to este nazyvat parizskpou slahackou? ci uz radsej cokoladovy krem?

janula.h
17. máj 2012

@irriss nie myslím že sa nič nestane neboj 😉 veď kým ju dorobíš bude večer

janula.h
17. máj 2012

@aduskatt ja by som radšej ten čokokrém klasika asi teda neviem ja ho moc nerobím ☹

aduskatt
17. máj 2012

@irriss daj do chladnicky za tortu bavlnenu utierku, ta pohlti pripadnu vlhkost a mas to v pohode🙂