Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
17. máj 2012

@janula.h
@aduskatt
diky 😉 🙂

chtela jsem pospojovat vase inspirace a podklad a barevnost celkove mne uchvatila na tomto dortu - tady na tomto odkaze delaji dort deti..jinak ho dela boss cake Buddy original..ale nemuzu ho najit..skoda..tak posilam aspon toto pro predstavu

http://translate.google.it/translate?hl=it&lang......

aduskatt
17. máj 2012

@irriss nezobrazilo mi to☹

aduskatt
17. máj 2012

@irriss peknucka🙂) to by sa detom mohlo take pestrofarebne pacit🙂

irriss
17. máj 2012

@aduskatt
Pravdepodobne necham zdobit deti...budu je ridit, ale asi je necham volne ozdobit cely povrch..jen ji potahnu sama.. 😉

lifinka
17. máj 2012

dnešní dort, kamoška mi volala odpolko v úterý, zda zvládnu na dnešek dort 😀 Snad se bude líbit, při dvěmi dětmi to bylo šou 😀 😀 😀

lifinka
17. máj 2012

vše nedočtu...
@aduskatt ty dáváš do pribinákovýho ovoce?a jen to tam nakrájíš a zase zakryješ další vrstvou, jo?

aduskatt
17. máj 2012

@lifinka na malekusky som nakrajala jahody a normalne zamixovala do kremu a supla na tortu.bozskeeeeeeeee

lucula73
17. máj 2012

@aduskatt a nezredol ti moc ten krém?v jahodách je kopec šťavy.....ja by som radšej asi len na vrch poukladala 😕 😉

abriela
17. máj 2012

@lifinka ja som davala do pribinackovskeho kremu ovocie - broskyne. Robila som ho prvykrat - super.
@lucula73

mamina1978
17. máj 2012

Dievcata neviete nahodou.........Tato torticka mi vrta hlavou ako to drzi, je kazdy ten ulik na samostatnom drotiku ci ako ???

aduskatt
17. máj 2012

@lucula73 nedavala som kompeot, ale cerstve a jeden Creme ole..a robila som uz viackrat a raz aj pre nas doma a bol v torte asi 5 dni a nic sa mu nestalo🙂)ale ved ked chces, daj navrch, to ti nikto nebrani🙂

aduskatt
17. máj 2012

@mamina1978 neviem, ale je krasna🙂

jaja555
17. máj 2012

@mamina1978 šikulkovia zlatí.Tatino bol istotne milo prekvapený.

mamina1978
17. máj 2012

@jaja555 no jasne 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 ved to nema kazdy den 😉

jakelina
17. máj 2012

@mamina1978 taky nevím, jak je dělaný ten květ

lucula73
17. máj 2012

@aduskatt však áno,ja sa len pýtam,ešte som to nikdy nerobila....asi vyskúšam pre nás o týždeň,máme PSP a uvidím,aké to bude........ale jahody sa mi najviac pozdávajú aj tak 😉

abriela
17. máj 2012

@ajka82 v pohode ja tak peciem, ak samozrejme vojdu na jednu mriezku. Drobne pecivo na sviatky peciem zvycajne aj na 2 poschodiach.

vecernicci
17. máj 2012

tak mám děvčata zase super zakázku, mám dělat divokou kachnu, teda kačera, má jako plavat, hlavně aby vypadal jako živý a nakonec dodala, ale musí být do 500 kč, to je teda kšeft jak noha 😝 😝 😝 jo a chce , aby měl hlavu nahoru, ne položenou a poveze to vlakem asi 200 kiláků, tak jí tu hlavu udělám z těch burizonů 😉

ajka82
17. máj 2012

@abriela dakujem, hej drobne pecivo alebo medove platy dam aj ja niekedy na dve poschodia, ale korpusy sa bojim...teda som sa bala dat aj dva na jedno poschodie, ale vodim ze to neni problem, ak sa zmestia 🙂

ajka82
17. máj 2012

@mamina1978 myslim ze neto konkretne je lepeny k sebe, nie na drotiku... a ked uz na drotik, tak by som ho davala na sposob ako robila tusim bozka(?) slnecnicu na tom na konci drotik zahnut do kruhu, vykrojit si kruh o cosi sirsi ako kruh z drotiku, pichnut kruh zo spodu drutka dostredu a precnievajuce kraje prehnut okolo drotika stoceneho... dufam ze vies ako myslim... a na to potom lepit

pristela
17. máj 2012

holky aj ja peciem bezne ak sa zmesti aj dva na jednom poschodí, ved kto by tie male prcky piekol zvlast ? 😕

vecernice
17. máj 2012

ahoj holky, jdu pro radu. chci manzelovi udelat k narozeninam dort s marcipanem, ne uplne potahovany mozna, ale jen nahore ozdobeny, i mam v hlave, co bych tam nahoru chtela. ALE. zatim jsem nikdy s marcipanem nedelala. muzete mi poslat tip na nejaky zaruceny recept i postup, nebo triky a tipy, jak na to? videla jsem vase dorty na teto strance a smekam ..... 😨 😵

zdenallicka
17. máj 2012

J8 peču v horkovzdušné troubě klidně korpus, buchtu i maso najednou.. 😉

irriss
17. máj 2012
mamina1978
17. máj 2012

@vecernicci Ty pritahujes naozaj nejako k sebe zvieratka rozneho druhu 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Ja som si prave pred par dnami ulozila taku lezatu chciplinku ........
Ale pochybujem ze ta pani to dovezie vlakom v poriadku!! 😖
Skoda ,ze musi mat hlavu hore, lebo by si tu hlavu mohla strcit pod kridlo, akoze sa cisti 😀 😀 😀 😀 😀 a tam by mozno taku narocnu cestu zvladla ....ale s vystretou hlavou ☹ ...asi by som ju odhovorila od toho je to velky risk.
Vela zdaru ti prajem , ci mam povedat lovu ??? 😀 😀 😀 😀

lifinka
17. máj 2012

@abriela aha, takže na malé plátky a tak to musím vyzkoušet i já, už se těším, díky 😎

vecernice
17. máj 2012

@irriss no jo ale je to italsky .... 😲

abriela
17. máj 2012

@lifinka ja som so stavou z broskyn pokvaplala aj cesto. Tortu som robila v piatok rano o 6tej. V piatok o 21.00 sme ju jedli. Ale najlepsia bola v nedelu - ked pekne odstala, nasiakla, asi aj pribinackovskou plnkou.