Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
18. máj 2012
@dada2007 KUK str. 2909 😞
mates22
18. máj 2012
trochu od témy, ale jen malounko, pekla sem dneska štrůdl a normálně mi v troubě shořel pečící papír, no chápete to? On byl odsad´ ze sámošky, nějakej no-name, ale to by snad neměl udělat žádnej pečící, koukala sem jak blázen 😞
lamps
18. máj 2012
@mizulienka Lucka, nádherná tortička, kvietky úžasné a mašličky sa ti tiež krásne podarili :-N :-N :-N
jakelina
18. máj 2012
@mima1311 tak to nezávidím, jestli jsi měla žaludeční problémy, tak to je nepříjemné a člověk je slabý jako moucha. Snad to bylo něco jednodenního a dort nějak zvládneš.
Kdyby jsi pracovala někde v provoze, tak tě s jídlem ani nenechají dělat :-|

@mizulienka dort je nádherný, takový do detailu vypracovaný. Tu mašli jsi udělala jak??? Nějak jsi to sešívala, slepovala??? Moc se mi to líbí a ještě jsem to nedělala.
lifinka
18. máj 2012
tak a red velvet se peče, uvidím, jak se podaří :-o
iwulka23
18. máj 2012
Akúútna pomoc babeny 😞 nedrží mi jedlá oblátka na torte 😞 nemám to lepidlo tak som lepila medom..no nedržíí 😞 čo mám robiiiiiť?? pomoooooc prosíím 😞 😞 😞 😞
mima1311
18. máj 2012
@jakelina no mna skor skolila horucka , na staru babu dost velka 😃 😃 😃 na wc som bola len 2 x , nic hrozne , len som nevedela vobec spat , som bola ako mucha a oci dokoran ....tortu uz mam aj naplnenu aj zahladenu zvrchu , tuhne v chladnicke ,....nastava najkomplikovanejsia etapa ....potah :-| :-| :-|
uz teraz vidim ,, skusenym :-p 😃 😃 😃 okom ,, ze potiahnem mozno do polovice ]-(
jakelina
18. máj 2012
@mima1311 tak držím palečky, schrupni si a pak se na to vrhni, alespoň se ti pořádně vychladí dort 😉
jakelina
18. máj 2012
@iwulka23 ráda bych poradila, ale ještě jsem s tím nedělala. Nech to chvilku zatuhnout, až ten med nasaje do toho oplatku a to by mělo držet.
iwulka23
18. máj 2012
@jakelina už som to zavažila troška a dala do chladničky..ale sa bojím žeby mi to nenasiaklo velmi 😞
pristela
18. máj 2012
@iwulka23 ja lepila oplatku na mmf maslom , ale mala som tu hrubsiu opltku, byvaju aj take tenulinke tie sa zvyknu zvlnit
mamina1978
18. máj 2012
@iwulka23 Asi si dala vela medu, tam by malo ist len trolinku, alebo si mala zarosenu potahovku 😉
iwulka23
18. máj 2012
@pristela no tá moja je dosť tenka...
@mamina1978 práveže ani nie..fakt som len kraje jemučko prešla štetcom s medom..a tortu som mala už dlhšie vonku..takže zarosená nebola..
mima1311
18. máj 2012
@jakelina si zlataaaaaaa 😉 😃 😃 😃 a co urobim s mojim 9 mesacnym predatorom 😃 😃 😃
lifinka
18. máj 2012
holky tak red velvet už je celý vrch popraskanýýý, ach jo...ještě 1/4 hodiny v troubě... čím to?
pristela
18. máj 2012
@lifinka no čím ? aby si ho mohla zrezať a to pak celé sežrať 😃 😃 😃 som zvedava napis pak ako vypadal a chutil, sa nan chystam aj ja :-N
aduskatt
18. máj 2012
@lifinka aj ja si prosim info o chuti, mam v plane skusit 🙂
daducha
18. máj 2012
@mizulienka 🙂))) , je nadhernáááááááááá x-) x-) x-) x-) x-)
lifinka
18. máj 2012
@pristela teď jsem do praskliny zajela špejlí a vypadá to na praskliny až ke dnu, to je pech....no líto je mi jen gelovky 😃 večer musím zkusit ještě jednou, dělám synovi k svátku na zítřek dortík, tak jsem to chtěla už koonečně vyzkoušet.
jaký máš recept ty?
já tento
http://dorty.artmama.cz/red-velvet
má se nechat vychladit ve formě aspoň 10min, než se vyndá korpus
mamina1978
18. máj 2012
Lacny zilkovac
Ja snad natrafim na vselico, len nie na to co hladam 😞
lifinka
18. máj 2012
@aduskatt 😃 jasně, jsem zvědavá zda aspoň povrch odkrojím a něco by mohlo zůstat jako slabší korpus
=-) :-N zda to vůbec bude použitelný korpus....nevím zda to nebylo málo vyžlehané, neměl se šlehat na velké otáčky, jen pozvolna a přidávát další ingredience...
lifinka
18. máj 2012
@mamina1978 a co hledáš?nečtu víš, jaksi nemám čas
mamina1978
18. máj 2012
A este nieco 😉
kleopatris
18. máj 2012
@mamina1978 ja som nasla tento postup, sice je to z latky, ale mozno by to slo aj z marzipanu 😉
http://www.google.de/imgres?start=193&um=1&hl=d...
dufam, ze to pojde otvorit, ten megalink :-p
jakelina
18. máj 2012
@mima1311 tak to neporadím, já mám doma taky malého trapitele a už nespí po obědě, tak jsem fáááááááááákt hodně ráda, když jde večer v 19 hodin spát 😃 😃
mamina1978
18. máj 2012
@kleopatris to je on x-) .... dakujeeeem...... , je sice z latky , no ale skusim, po najhorsom skonci v kosi 😉 😃
pristela
18. máj 2012
@lifinka ak bude cely dopraskany, nevyhadzuuuuj !!!urob puncovinove gulicky, daj na spajdle a ponamácaj do cokolad x-) x-) x-) ja mam toto, robil podla neho tusin vecernici : http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac...
pristela
18. máj 2012
@mamina1978 oo idem si ho urobit z latky na babuluuuu :-N :-N :-N :-N :-N
dadka212
18. máj 2012
baby do dobošky môžem použiť aj hladkú múku miesto polohrubej? či mám utekať do obchodu?