Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
18. máj 2012

@pristela tak a je vychladlý, takže jsem ho odkrojila od boků formy a normálně vypadá, že bude použitelný 😅 jak byl vyskočený a poraskaný tak se splasknul do rovinky 😀 tak snad nebude sražený?Uvidíme, jinak díky za radu.Za chvíli odkrojím ty praskliny a uvidím, co se bude pod tím skrývat 😉 Ten recept jsem si taky našla, je tam o 7g méně másla, a zase více cukru o 150g?To je dost....Jinak na chlup stejný

stankapk
18. máj 2012

@mizulienka krááásna torta 🙂 máš prosím aj návod na tie kvetinky??? ďakujem.

aduskatt
18. máj 2012

baby, radte pls..mam tekutu zlatu a potrebujem ju zriedit.....pisu, ze alkoholom, ale ked ho tam pridam, zgelovatie to, ci zgumovatie a hotovo☹(

lifinka
18. máj 2012

@pristela
@aduskatt
tak holky, odřízla jsem praskliny a teda i ochutnala, s jistotou říkám, že pro mě nee, je spíše do slana a hutný, takže jsem vyzkoušela😒 myslela jsem, že bude teda lepší chuťově, možná ten další recept je lepší je tam totiž o půlku více cukru, tak třebas ten vyzkouším ještě někdy, měl by být více sladší v mém bylo jen 150g cukru tam je 300g.

mates22
18. máj 2012

@mima1311 tak tohle znám, dělala jsem jeden dort v rukavicích gumovejch a už nikdy víc - taky jsem byla po tý viróze střevní jednodenní, ale mudra říkala, že je člověk nakažlivej ještě 3-5 dní po, tak sem nechtěla skolit všechny oslavence na oslavě výročí svatby :-d

lucinka
18. máj 2012

@mizulienka luci musím komentovať... je nááááááááááádhernáááááááá... 😵 😵

aduskatt
18. máj 2012

@lifinka v mojom recepte je 300 g cukru........ja som teda ocakavala ovacie na ten korpus

mamina1978
18. máj 2012

@pristela das potom foto ? 😉 😀

mrka2
18. máj 2012

@jakelina ja uz som po sestonedeli 😀 🙂
@janula.h kraaasna. ten akoze stencils sa mne osobne ovela viac paci 😉
@mizulienka uuuzas 😵 😵 😵

jakelina
18. máj 2012

@mrka2 dva dny ne??? 😀 😀 😀

artepf
18. máj 2012

ahoj holky, zase obdivuju všechny krásné nové dorty a přidávám taky jeden, vypadá celkem jednoduše, ale jen to "vyšívání" na něm jsem dělala skoro hodinu 😝 😀 , všechno mi moc trvá 😅

lifinka
18. máj 2012

@aduskatt vím, v tom druhém, co mám je rěch 300g, tak třebas z toho tvého receptu bude lepší...také jsem čekala větší ohlas ☹

mrka2
18. máj 2012

@jakelina 😀 😀 no tak nejako. 😝 ale je to riadny stres pri dvoch detoch robit torty. nechapem,ako to vy robite 😕 😕 a ty,co mas 4? sice mas uz 3 velkych,ale aj tak 😕 ja mam nervy v kybli,ked idem konecne spat 😀

jakelina
18. máj 2012

@mrka2 já mám dá se říct jedno, ti tři už jsou velcí a samostatní. 😉

vecernicci
18. máj 2012

@lifinka čauky, jsem na netu až teď, dopolko jsem nebyla doma, dávám 30 dkg cukru, 2 velká vejce, 113 g másla, půl čl soli, 240 ml kefíru a 25 dkg mouky půl napůl hl. s pol. a 1 čl octa a 1 soli, snad je to všechno jo a barvivo 😉

jakelina
18. máj 2012

@mrka2 já ale pro změnu pořád vařím a nic k jídlu není už za hodinu. Dnes jsem dělala kuřecí vývar, řízky a smažený sýr s novými brambory, upekla jsem dva velké štrůdly, jeden plech tvarohových kynutých koláčů s posypkou a druhý plech s broskvemi a jsem teda hodně zvědavá, jestli zůstane kousek na manžela, který chodí z práce v 17 hodin. 😀 😀 😀 Oni všichni obědvají ve škole, jenom nejstarší dnes přijel po dvou týdnech z kolejí, tak ten má nárok, ale stejně ještě jednou obědvají doma. 😝
A já to vůbec nejím, chci zhubnout, tak dnes jím kuskus se zeleninou. 😝

jakelina
18. máj 2012

@vecernicci soli jednu a půl lžičky??? Není to slané???

vecernicci
18. máj 2012

@jakelina tak to nespaní po obědě ti nezávidím, náš prcek spí ještě teď 3 hodiny, když je doma a ne ve školce 😉 to je baladaaaa 😀

vecernicci
18. máj 2012

@jakelina změna, omlouvám se za mystifikaci, je tam jen 1/2 LŽIČKY soli, abych někoho nezmátla, já jsem ale karkulka 😀

bzucinka2
18. máj 2012

tak moje dvojtyzdnove konecne stiahnute z fotaku 🙂

jakelina
18. máj 2012

@vecernicci on by taky někdy usnul, ale pak večer nechtěl usnout a ráno chrněl do 10. Měl úplně nemožný režim. Takhle vstane kolem 7-8, po obědě si chvilku hraje v postýlce a odpočine si a večer jde v 19 hodin spát. Někdy teda i usne, ale to je tak jednou za dva týdny 😝

mates22
18. máj 2012

@jakelina jé to je jak u nás přes kopírák 🙂 , u nás se taky přes den nesmí spát, protože pak nechce večer usnout, tím pádem nemůže spát ani starší a ta musí ráno v šest vstávat do školky ................ ale tak jednou tejdně si stejně chvilku odpoledne dá, minule mi vytuhnul v pokojíčku na zemi 🙂 a to se pak rozhodí a druhej den máme nesmírně protivný odpoledne

mates22
18. máj 2012

@bzucinka2 hezké dortíky, ten traktorový si s dovolením ukládám, prcek traktory miluje 🙂

vecernicci
18. máj 2012

jinak tady jsou moje dnešní výtvory, ta kachna má divnou hlavu, ale já lepší neumím, jsem zvědavá, co na ní řekne baba 😝

vecernicci
18. máj 2012

@jakelina tak my spíme v pohodě i večer, mladej je ochrapka 😀 a ráno vstává o půl sedmý s Víťou do školy

mizulienka
18. máj 2012

@artepf je nadherna 😉

pipka
18. máj 2012

@jakelina tam ma byt asi 1/2 cl soli a 1 cl SODY (nie soli...asi je tam preklep)bicarbony 😉

aduskatt
18. máj 2012

@vecernicci ta kacica je uplne podarena, zmakla si ju skvele.................

mates22
18. máj 2012

@vecernicci náhodou, kachna je jako živá, ono asi kdyby měla dlouhej krk, tak by paní ve vlaku upadla, při stavu naší železnice. A ten papír pod, to je supr, že je jako tráva. A ta krabka na zuby, pod ní je dort, nebo jak to je? Rákosníček taky super 😉

mailli
18. máj 2012

manžel se mi postaral o nabitý čtvrtek 😀 nabídl kolegovi v práci, že mu udělám dort pro klučinu k narozeninám... tak snad se bude líbit 😉