• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

dakujem dievcata za vsetky komentare aj lajky, vlemi ma to potesilo :wink:
@jakelina no tu stuzku som ovila okolo torty a vpredu som ju spendlikmi upevnila...potom somsi odstrihla kus stuzky, konce som spojila vzadu spendlikom a potom odstrihla kratky kusok stuzky a dala do stredu, to som tiez spevnila spendlikom a nakoniec prilozila k torte a ako keby spoza ten stred prepichla spendlikom do torty...neviem, ci som to napisala zrozumitelne, ja som to tiez konzultovala s @lamps :wink: kludne sa pytaj :wink:

@stankapk Stani ja to ani poraidne neviem vysvetlit...vykrojim si kolieska roznej velksoti...stencim kosticou, tou gulickou na modrej podlozke a potom lepim..nelepim tak, ze jeden listok ide pod druhy, ja normalne jednu stranu listku, druhu stranu listku a potom vedla dalsi a dalsi...kazdy novy rad davam o nieco vyssie ako ten predchadzajuci...ked bude niekedy troska viac casu mozem tonafoti :wink:
18. máj 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci ano, ten mám také napsaný, no a zrovna jsem udělala ten jiný recept a ten cukr teda byl znát, díky
18. máj 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no tak to sa im ani necudujem,ked vyvaras take dobroty a este aj pecies take super kolaciky, no kto by odolal?? :dizzy_face: :wink: mne tiez treba schudnut,ale tak teraz sa nejako neobmedzujem az tak,ked dojcim... ale ked sa vidim v zrkadle,tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. máj 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 měla jsi pravdu, dala jsem manželovi ten třípatrový dort nejen potěžkat, ale i ho nesl do restaurace a řádně se zapotil a říkal, že se teda pěkně sekl :wink: ale nebylo to nic proti číšníkovi v restauraci, tomu se podlamovali kolena, když ho pak nesl z lednice na stůl a pěkně u toho nadával :wink:
18. máj 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby ...ja som si myslela , ze to spravim sup- sup.....ale to nejdeeeee.......co s tym... pootvorit lieviky a este nechat vyschnut alebo este pridat lieviky ??????? :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. máj 2012 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@mizulienka děkuju, chápu, já jsem právě uvažovala, čím jsi to spojila, aby to nebylo vidět. :wink: Zase jsem chytřejší. :grinning: :grinning: :grinning:
18. máj 2012 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko nechala jsem ho tři dny chodit bez plenek, měl pár nehod a pak začal sám volat eee, že chce čurat a teď už chodí sám čurat ve stoje na záchod, jenom si tam dává stoličku, ze země nedosáhne. Když chce k...t, tak přijde a volá hačííííííííííí :grinning: :grinning: V noci se někdy počurá, pak zase týden ne, tak mu raději ještě plenu dávám. :wink:
18. máj 2012 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 mě se to líbí jak to je... :dizzy_face: jen bych možná nějak začistila ten střed, okolo toho kolečka.. :wink:
18. máj 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 waw úplne nádherný je ten kvet. WAW :astonished:
18. máj 2012 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mailli krásnučká
@vecernicci nádherná torty. Kačka je úžasná ako živá. Ta krbička na zuby nemá chybu., Tá miska je torta? :astonished:
18. máj 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina hm, tak to náš lítá bez plen už půl roku, ale je mu to šumafuk, že čůrá(a nejen to) po zemi...nočník je nepřítel číslo jedna a záchod přímo noční můra :frowning2: . Ale tak dost už o tom, jsme totál od tématu, takže
@mamina1978 mně se ta kytka líbí i tak, na první pokus, možná na ten střed ještě jednu řadu malinkejch plátků na tenčeji vyválenejch a možná to nechce z celého trojůhelníku, aby nebyl tak velkej překlad, nevím jak to vysvětlit
18. máj 2012 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2 nádhera
@artepf nádherná
18. máj 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 ten kvej je krasny, len ten stred tam trosku nesedi. Skus tu gulicku nastrihat noznickami a vytvorit take mensie lupienky, alebo nejakou kosticou :confused:
18. máj 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mamina1978 aj mne sa to paci, len stred by som dala mozno tak ako pises mates. Skus dat do stredu, zavrete lieviky a tie rohy preloz do stredu, kde sa to spoji.
18. máj 2012 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mrka2 nádhera @mizulienka nádhera @dada2007 krásnučká @iwulka23 krásna @dajna11 nádherné muffinky @janula.h krásnučká @alenv parádna
@lucka_o krásne
18. máj 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
šikovné žienky nechápem ako stíhate aj toľko písať aj piecť a ešte toľko vecí okolo. Ja sa na Vás nechytám, ale pridávam svoju práve dokončenú tortu. Je pre 14-ročné dievčatko, prianie bolo, aby bola nežná a margarétková (už ani neviem koľká margarétková to je)
18. máj 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@lamps krasna je. Ty si odbornicka na margaretkove torticky. Pekne sa to tu deli :grinning:
18. máj 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 este nieco okolo stredu by to chcelo :wink: a ja by som mozno este aj tie lieviky trosku otvorila ak sa este da...
18. máj 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela to áno, každá máme taký svoj "rukopis" na tortách. Keď som robila prvú tortu kamoške pre maminu a povedala som jej, že bude margarétková, kamoška nevyzerala dvakrát nadšená. A po čase sa ukazuje, že margarétky sú v kurze a páčia sa. Aj ja ich mám veľmi rada aj ako živé kvietky :sweat_smile:. A ďakujem za pochvalu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
18. máj 2012 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps micka.....na tie margarétky máš vykrajovačky? aké prosím ťa.......dakujéééééééééém :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. máj 2012 o 19:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
18. máj 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata , dakujem vam krasne za rady :wink:......prva narychlo robena kvetinka skoncila ciastocne ako dezert po veceri pre deturence.....onedlho startujem druhy pokus.....ale to radsej v klude, pomaly, bez deti......a asi necham riadno tie lieviky vyschnut :confused: Len dufam , ze sa mi potom zase nepolamu :confused:
18. máj 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps ahaaaaa......chi chi chi......už dementiem :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tie mám vlastne doma-3 velkosti.....len som si neuvedomila, že aj margarétku z toho môžem spraviť......dakujem :dizzy_face:
18. máj 2012 o 19:53  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky chcem robit dcérke cez týžden tortu - k meninám... len nejakú maličkú, potahovanú ... mám formu 22cm ..
a keby som lep prerezala korpus na polovicu dala krém a zakryla druhou polovicou?? :sweat_smile:
bude to príliš malé? alebo blbo vyzerat...? budeme mat aj návštevu... len sa mi nechce robit 2 korpusy..mám vela roboty- malujeme atd ... upratujem.. alebo máte niektorá rozrátaný recept na velký - vysoký korpus do mojej formy, ktorý možem potom prerezat??? :confused:
a ako ste robili ten pribináčikový krém, čo tu niekto spomínal pred nedávnom?? nemožem to nájst :frowning2: vdaka :wink:
18. máj 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 no vidíš, čo všeličo sa tu dozvieš :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: toto je veľmi užitočné a pre mňa ukľudňujúce fórum :grinning: :grinning: :grinning:
18. máj 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps pravdu máááááááš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. máj 2012 o 19:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci kačka ako živá :wink: :dizzy_face:
18. máj 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dakujem, niekedy to musim skusit. su kraaasne :slight_smile:
18. máj 2012 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 Terez ma tak napadlo, ty si priamo z TO? máte priamo v centre nejaký obchod s cukr. potrebami?
18. máj 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yokralovnayo do každé formy můžeš udělat vysoký korpus. Záleží z kolikati vajíček. Klidně i z 22 cm můžeš dvakrát prokrojit.
Krém. Ušlehat jednu šlehačku, přidat trochu cukru, tvaroh - jednu vaničku a pudink bez vaření Olé a můžeš dát zakysanou smetanu. Je dobrý s každým ovocem.
18. máj 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok