• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mamina1978 Tak ty si dobrá..... :grinning: Ja ti hľadám postup a ty ju už máš hotovú :wink: Tak to som ti nezávidela :astonished:
19. máj 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
včerajšia nočná služba :slight_smile: na želanie ..
19. máj 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
Baby vy ste iné šikulky....Však ja ani nestíham čítať...Tak som dnes iba opačitkovala a pridávam včerajšie svoje a ešte valím dorobiť jednu na dnešnú oslavu...Tá s bocianom je pribináčiková plnka a tá druhá je tá slávna moja prvá čokoládová s parížskym krémom a parížskou šľahačkou. Nakoniec som ju musela pekne dofénovať a vyhladiť nanovo nožom.. Tak aj tak vyzerá... :wink:
19. máj 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@marci2305 obe su krasne. Nedarilo sa preniest coko polevu z folie alebo aky si mala problem? Pytam sa, aby som vedela, co mozem ocakavat az to raz skusim :wink:
19. máj 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pridavam moje dalsie torty
19. máj 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
Ahojte. Pridavam moju prvu svadobnu tortu - na zelanie bielu s cervenymi tulipanmi. Je puncova a vazi 3,9 kg. Srdiecka inspiracia @mizulienka. A vyskusala som falosnu piskotu, myslim ze recept davala @abriela. Vysla super! Dakujem.
19. máj 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
@yamahafazer tá kabelka je nádhernáááá :slight_smile:
19. máj 2012 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk nádhernééé :slight_smile: ...
19. máj 2012 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela No áno...čokopoleva sa mi podarila preniesť, no som to trošku zle pomeriala..Chýbal mi asi pol centimetrík a už mi to nesedelo, tak som sa to snažila dorovnať, ale som to celé doprplala..Tak som to musela znovu nahriať a vyhladiť nožom. Bolo to ale pracnejšie ako ten prenos z papiera :wink: Inač ďakujem... :slight_smile:
19. máj 2012 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No a moja práve dokončená...Tiež čoko.
19. máj 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@marci2305 wauuuu, tie kvietky okolo nemaju chybu. Ukladam tvoje torticky :wink: . Bocian ma super perie, babo je krasne.
@stankapk taka jemnucka a tulipany su ako zive. Som rada ze cesto vyslo. Polievala si ho nejakou stavou, alebo niecim? A aku plnku si dala do torty.
19. máj 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
.. tak moje decká dnes nejak nechcú spolupracovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale konečne Ďalšia torta naplnená .... keď som myslela že už sa konečne pekne hrajú... našla som manželove botasy v obývačke na konferenčnom stolíku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :grinning:

@bzucinka2 tak nakoniec všetko ok... im to asi všetko potom došlo a ke´d boli pre tortu tak vraveli že im to bolo úplne jedno kedy bude torta hotová že aj tak to hneď vezú do reštaurácie ...no tiež neviem či je to výhra :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

@pristela ach ta čo sa deje? :confused: ale aspoň som sa trošku utešila že nie som sama, koho napadajú občas takéto myšlienky :unamused:
19. máj 2012 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak pridavam aj ja moje tohtotyzdnove, celo postele som uspesne dobojovala, nakoniec vytvrdlo na parapetni pri otvorenom okne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes rano ma napadlo ze kittynke som nedala na hlavu maslu, tak som z toho cela nesvoja :rolling_eyes: lebo torta uz odovzdana...
19. máj 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@marci2305 jeeej ty si zlata.... :dizzy_face: :wink: dakujeeeeem :slight_smile: No vcera vecer som chcela este druhy pokus urobit.....no podarilo sa mi zaspat pri detoch :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , tak to musim teraz nechat na neskor,lebo idem robit tu torticku pre tych manzelov k narodeninam :wink: :wink: :wink:

Dievcata, dakujem vam vsetkym ........taaaaak som rada za vsetky postupy a pripomienky, pozriem este raz tie postupy a snad sa to podari.

Este jedna otazka na tych postupoch su tie lieviky do spicu, tak som to vykrajovala srdieckom :wink:
Ale na tom obrazku odo mna z tortickov ...nie je to kolecko a na vrsku len prstami jemnulinko zmacknuta spicka,
podobne ako sa robi pri niektorych ruzickach?????? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Ci sa mi to iba zda???? :sweat_smile:
19. máj 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 ta Kitinka je peknucka aj bez maslicky :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
Aspon je jedinecna a nie ako vsetky ostatne :wink: :grinning: :grinning: :wink: :wink:
A tomu dievcatku sa bude urcite velmi pacit... :wink:
19. máj 2012 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela určite sa ti podarí, ale chápe, ide ti o tie nervy. No netreba vešať torty na klinec, stačí naučiť sa povedať nie :wink:
19. máj 2012 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 ale je super ta čoko, žádné opravy ani nevidno :slight_smile:
19. máj 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný dník
moja včerajšia,na želanie mala byť macko s balonikmi :wink:
19. máj 2012 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@eliska22 Tak ta je nadherna :dizzy_face: :dizzy_face:
19. máj 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22

Ahojky!
Vcera jsem nestihala..
dort je vyfoceny po lednicovem stani..trosku se "zboril"-sesunul...zrejme krem udelal sve pod potahovkou... :frowning2:

Posledni fotka je ze skolniho vecerniho predstaveni tridy mych dvojcat - v opravdovem divadle...vse krasne vyslo prave na narozeniny devcat,...

p.s. Detem tak chutnalo, ze jakmile dojedly, tukaly do stolu v harmonickem provedeni - "bis, bis, bis" ( zadost o pridavek) :grinning:
Jedly dort a dokonce si i pridavaly deti, co normalne dort neji..
a to snad byla ta nejvetsi odmena...
Jejich rozzarene oci (tady se takove dorty nevidi) - ja za 20 let jsem nevidela zadny ani podobny :confounded:..tak i ze "zboreneho" mely takovou radost, kterou umeji vyjadrit jen deti - uprimne..a bexzprostredne
Pak ty citlivejsi mne sly obejmout a to uz jsem byla namekko i ja i pani ucitelka, domluvily jsme se, jakmile bude prilezitost, budu "tridni dortarka"...na tridni oslavy :wink:
Zbylo i pro uklizece... ucitele, ..velmi pekny pocit si odnasim...
I kdyz mi vcera srdce plakalo po "Me male vile"-viz muj vcerejsi clanek ve fotoblogu :frowning2: :cry:
podarilo se detem mne rozesmat a orientovat se na bezprostredni touhu se radovat..

DEKUJU VAM VSEM, ZDE V MARCIPANECH - JE TU KRASNE, pri kazdem vchodu do techto vasich Marcipanovych dveri citim super krasnou naladu a cistou usmevavou atmosferu..

Dekuju... :slight_smile:
Krasny vikend :slight_smile:
19. máj 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@lucula73 tá je krásna:slight_smile:
19. máj 2012 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h otlačíš tam patchwork a je to :wink:
19. máj 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss tak to je super, že byli všichni spokojení :wink:
19. máj 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss Tesime sa s tebou.... :wink: :dizzy_face: Krasne sa ti vydaril...vesely, detsky dortik :wink: :dizzy_face:
A dievcatkam , vsetko len to naj.....k narodeninkam :slight_smile:))
19. máj 2012 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer oooo, tie kabelky su uuuuuuuuuuzasneeeeee!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@irriss :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ach baby torta odovzdana, ale poviem vam bielu coko uz nikdy viac, veruze odmietam odteraz ako diváááá :angry: to bol des a hroza , musela som robit podla foto, a to prosto neslo :frowning2: keby to malo byt len obalene, pohoda ale vrchne poschodie bolo zlozene z troch otvorenych oblukov, no a ako date stuhnut cokoladu do obluku? a bielu? aaaach , som stastna ze je ta opacha hnusna prec !!! Foto mozem dat az vecer vraj :sweat_smile:
19. máj 2012 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss krásne si tie riadky napísala.... a naozaj aj keĎ sa snažíme aby boli tie torty čo najkrajšie, najväčšou odmenou je pre nás detský úsmev a iskričky radosti v ich očkách .... tak nech sa ti darí aj naďalej v pečení :wink:
19. máj 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda krásný, nádherný dortíky jste zase popřidávaly, všechny jsem olajkovala a tad yje moje dnešní pro bráchu k narozkám, má 8,2 kilo a spodek je red velvet a rafaelo krém a dům je světlý korpus a pribiňáček, ještě ho převézt hodinu a půl autem na místo a je to :wink:
19. máj 2012 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@timonko ďakujem :slight_smile:
@abriela ja som robila puncovu tortu, 2x piskotu zo 6 vajec + tuto falosnu piskotu z 3, a bola ovela vyssia, aj lepsie vpila tu cukrovu vodu. davala som z nej len polovicu, druhu sme zjedli, a aj chutovo je velmi dobra.
19. máj 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, moja dnesna torticka, vecer si vas precitam a popozaram vsetky toticky:o) :wink:
19. máj 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
moja poslednaaaaaaaaaaaa,konecne :grinning: pre babku a dedka,dnes mame oslavu tak konecne ochutnam aj ja...spodok je pribinackova plnka,coko korpus,ribezle a maliny...vrchne je orechove cesto a coko plnka
19. máj 2012 o 12:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok