• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
přidávám dortík synkovi k dnešnímu svátku :grinning:
19. máj 2012 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@lifinka Zlatucky synacik, prajeme vsetko len to naj ...k sviatku ....... :wink: :slight_smile: :slight_smile:
a krasnucky Nemo....... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. máj 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja torticka a idem na druhu, uz sa mi neak ani nechce
19. máj 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
ahojte pridávam svoje, velký krtko je z burizonovej hmoty :slight_smile:
19. máj 2012 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@pipka fuha, vcera o druhej som tusim naplnila korpusy. a dnes o dvanastej som ju bola odovzdat. a medzi tym som aj nejake tie tri - styri hodky spala. :sweat_smile:

jej fakt - som zabudla napisat ze je robena podla foto. strasne som sa na nu tesila ked si ju vybrali - je robena na krstiny. ale baba nema rada klasicke krstinove volanikove torticky, tak vybrali tuto. no ale - bolo to tazke... s velkyyyymi bolestami som ju robila, ale som rada ze som to nakoniec dobojovala. :grinning:
19. máj 2012 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Preji krasny vecer vsem...

Dekuji vsem za uprimna slova :wink:
a v neposledni rade za:
"paci sa mi".. :wink:

Je mi lito, ze se dort sesunul..pokud vite nebo si myslite, ze vite, co mohlo byt pricinou.."prozradte mi toto tajemstvi"at priste drzi lepe..i kdyz evidentne na chuti sesuvem neztratil nic, dukazem jsou deti, a to je hlavni :slight_smile:

omlouvam se, ze neodepisu kazdemu jednotlive :wink: ..na to je tu snad jediny "konikarsky" odbornik, hlavne "marcipanovy" t.j. nase "mala - velka" @lussy23 :wink:

Jdu jeste s dotazem...

potrebovala bych udelat "pusinkovy korpus"...kdyz delam pusinky, delam je na papire (nevim(nevzpomenu si) jak se mu v CZ a SK rika) :confounded:
Zbylo mi velke mnozsti bilku, chci je zpracovat :wink:

ale pusinky tu u more dlouho nevydrzi suche, je tu velke vlhko, zmeknou a slepi se..
Existuje nejaky figl?? jak je udrzet v suchu?
a jak je susit? ja je susim na 50C opravdu hodne hodin...nekdo tvrdi, ze jde zrychlit suseni - troubu mam klasiku elektriku:wink:

Dekuju :slight_smile:
19. máj 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 jejda, co se stalo, nebylo ti dobře??? :astonished: :astonished:
19. máj 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina aaale, po roku a pol ma navstivili zenske problemy, ale s takymi bolestami krizov, ze som nevedela stat, lezat ani sediet. a nic nepomahalo. to bolo ako dalsi porod :sweat_smile:
19. máj 2012 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss já je dělám jenom v zimě o vánocích a to je tu malá vlkost a nikdy mi nezvlhly. Jinak mám systém Vacsy, na odsání vzduchu, tak pokud máš nějaké takové krabičky, kam nemůže vlhkost, tak dát do nich a nemělo by to vadit. Jinak bílky můžeš i zamrazit a pak použít později. Já v nich třeba obaluju řízky nebo když dělám těstoviny a mám bílky navíc, tak je tam přidám a mám domácí pastu
Jo a bílkový korpus neznám, tak recept nemám.
19. máj 2012 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@irriss konečně jsem se dostala k dočtení, ten dort je (teda vlastně byl) moc a moc hezkej, takovej veselej. Čím to, že se sesul nevím, jeden mi to taky udělal, ale naštěstí ještě před potažením, přes noc jak byl pomazanej v lednici- takže jsem pak čarovala s punčovinou a byl jakž takž...... už se těším na ten "domácí" dortík :slight_smile:
19. máj 2012 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 no tak to věřím, snad se to upraví a i tak je dortička moc krásná. Ikdyž jsi u toho tak trpěla. :confounded:
19. máj 2012 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko krásna práca :wink:
19. máj 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko jak můžeš při tom detoxu vytvořit takovou nádheru, já musím chodit od sladkého kilometr daleko. Ten dráček je děsně roztomilej a celkově dort samozřejmě super
19. máj 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ženská ti máš v tele ďábla :grinning: To kedy stíhaš? Ja ani teraz nestíham a to nič nepečiem :frowning2:
19. máj 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 aj ja budem robiť budúci týždeň krstinovú a táto mi bola tiež vzorom, lebo chcem urobiť niečo s vtákmi a nechali všetko na mne, aj plnku a korpus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jdu podekovat za rady - i diky nim jsem se jakz takz poprala se svym 3.dortikem v zivote a zaroven 1.na prani a 1.maslovy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: neni zdaleka tak super jako ma vetsina z vas, ale mam z nej radost, libil se, chutnal a krasne jsem se pri nem odreagovala :dizzy_face:

Mela bych zase dalsi prosbicku - nemate prosim nejaky napad na dortik na rozlucku se svobodou? Ruzne organy prosim vynechte :sweat_smile:
19. máj 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@mates22
@jakelina

ja to davala do vakuovych krabicek.....ale tady je vazne fuj pocasi...i mouku musim davat do lednice, jinak je broukova.. :angry:
vsechno mame zrezle, plesnive...okamzite :angry: :angry: :angry:
ale to je dan za hory i more zaroven:wink: jinak super klima.. :wink:
nebudu si stezovat..je tu krasne:wink: temer "dortove"

posilam maly dukaz: inspiraci k dortu :wink: :grinning: :sunglasses:
19. máj 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (17)
@vlada111 :grinning: a to mám ešte 2 na zajtra, zatial som ešte ani korpusy neupiekla :sweat_smile:
19. máj 2012 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mates22
domaci uz mam pripraveny...jen o povrchu porad premyslim...

povidala jsem manzelovi o navrhu s mrackem..plakal....

nevim, jak to vyresit...mozna dam ke svicce za okno kousek dortu :wink: :sunglasses:
19. máj 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
holky blbej dotaz, čim se dělaj ty černý kontury třeba u hello kytin, to je taky marcipán nebo barevná k.glazura?
19. máj 2012 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle ja to robím s hmotou, dám do lekárskej striekačky a vytláčam :wink:
19. máj 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mishulle
mne v obchode nabizela fixy na psani na dort
a nebo gel v tubicce na psani a na kontury

oboji tu stoji okolo 2,50 Eur
19. máj 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 tak jsem si to myslela, děkuji
19. máj 2012 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss máte to tam krásné, hned bych jela na dovolenou :grinning: :grinning: :grinning:
19. máj 2012 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina

Na dovolenou v penzijnim veku :wink: ..tady pro mlade s detmi to neni idealni..
Az budes babicka, dame na zahrade kafe i dorta :wink:

p.s.pozvanka: http://www.youtube.com/watch?v=B9JGlzsBSRwfeatu...
19. máj 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss no však já už do důchodu nemám daleko :grinning: :grinning: :grinning: My jsme byli v Porto Recanaty, nevím jestli to píšu dobře a tam byly krásné pláže.
19. máj 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina

:grinning: :grinning: :grinning:

Tvuj status vypovida o tom, ze mas jeste nekoho "na rukou a nekoho na kline" :grinning:
ale "krk" je natrvalo..tak az budou vsichni uz jen na tom "krku" :grinning: :grinning:

Dalsich 16 let :wink: :sunglasses:

Tady nejsou klasicke dlouhe pisecne plaze..jen kaminky, kameny a skaly :confounded:
19. máj 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dnes jste nám to nandali :grinning: :grinning: :grinning:
19. máj 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss já pláže moc nemusím, já raději procházky a poznávání něčeho. Na pláži mě to po hodině už nebaví :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. máj 2012 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
mrkni na to video...to je prochazka...okolo silnice vede stezka bud silnicni - klasicka, nebo lesni..a nebo nastavena cesta nad morem... :wink:

p.s. jsme mimo tema.. sice ne mimo krasu - ale mimo krasu dortovou..nerada bych prilakala nejakeho spiona, co mi nechava neustale mazat prispevky:wink: :frowning2:
19. máj 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok