Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. máj 2012

@irriss už jsem se dívala, to je něco pro mě 😀 😀

zdenallicka
19. máj 2012

Berunky, koupila jsem si abecedu GROOVY a neumím s ní pracovat.. mohly byste mi popsat, jak na to, prosím?? Dnes jsem ji málem hodila oknem do háje.. 😠 😠 😠

jakelina
19. máj 2012

@zdenallicka hoď ji po mně, já ji chciiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

irriss
19. máj 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀

@zdenallicka
...a kdyz se netrefis, nevadi..na opacnem konci chytam ja.. 😉

monika76
19. máj 2012

Ahojte pridávam svoju práve dokončenú .Figúrka z lega -Ninjago 😉 😀

pipka
19. máj 2012

@lusil2005 ale kraaasne si to zvladla...sak pri tolkom spanku sa ani necudujem 😝 😅 😅 😅 😀
raz darmo, si sikulka 😵 😎

reruna
19. máj 2012

@maca77 aha, tak nejdřív je jim to jedno a potom se diví, že je to moc brzo, falešný pařížský ale je docela trvanlivý, ten vydrží 😉

reruna
19. máj 2012

@irriss krásně tam máte?🙂 já bych dala kousek dortu za okno🙂 moje sestřička zemřela, když měla 3 měsíce a na každé Vánoce jí maminka chystala talířek obrácený dnem vzhůru, prý je to takový zvyk, tak si udělejte zase váš zvyk s dortíkem na narozeniny, pro vzpomínku
a dortík nevím, proč klesl - jaký jsi měla krém a korpus?

zdenallicka
19. máj 2012

@reruna My to takhle děláme vždycky - pro pocestné a zemřelé.. A jedna porce musí vždycky zůstat.. 😔 😔 😔

yamahafazer
19. máj 2012

baby ja vas absolutne nestiham ako chodim do prace aspon som torty pozrela,ale vobec nemam ani sajnu o com sa bavite a uz aj objednavky neberem lebo to fakt nestiham uz popri robote a este mala mi ide az od septembra do skolky tak teraz uz len dopekam co mam davno objednane a nic nove neberem.Mozno ked pojde do skolky tak hadam troska zasa viac popecem ak nebude viac doma ako v skolke.Inak dakujem za vsetky paci sa mi a tu kabelku som robila rodine a mala som volnu ruku tak som sa vyhrala 😀 som mohla spravit co chcem.Inak vsetyk torticky nadherne mate vsetky 🙂

reruna
19. máj 2012

@zdenallicka ano, je to asi rozšířený zvyk...

zdenallicka
19. máj 2012

@reruna No, právěže já vím jen o třech rodinách, kde se to dělá.. u kamarádky, my a vy..🙂

lawli
19. máj 2012

dnešná rýchlovka.....

fodorka
19. máj 2012

ahojte moja krstinova ...🙂tak vlemi sa pacila ze teta dala este tri eura navyse 😀

jakelina
19. máj 2012

@zdenallicka s tím talířem to taky děláme 😉

miciatko
19. máj 2012

@mates22 jee dakujem, ja ochutnam a vyplujem a vyplachnem pusu

zdenallicka
19. máj 2012

@jakelina Vidíš, další..🙂 U nás teda zůstává ještě ta jedna porce..

miciatko
19. máj 2012

@lawli ze rychlovka, ja odpadnem super

miciatko
19. máj 2012

@dadka212 ako to stihas??, a ako sa ti roblo s burizonovou hmotou??, ak krasne torticky

mates22
19. máj 2012

@miciatko tý brďo, tomu říkám pevná vůle, já dneska z koláče aspoň rebarboru odloupla kousínek, tááááákové mi to dělalo chutě 🙂. Na příští tejden mám jeden dort, tak snad už budu mít ty chutě nějak pod kontrolou 😝

miciatko
19. máj 2012

@lifinka krasna torticka a drobcovi vsetko najlepsie

lifinka
19. máj 2012

@miciatko děkuji i za přání, byla to rychlovka 😉 potřebovala jsem vyzkoušet šlehačkovo-jogurtový krém a proložila třešněmi a broskví.

mizulienka
19. máj 2012

@mamina1978 @dada2007 baby nemam vas precitane, iba som si pozrela upozornenia a dedukujem, ze sa bavymi o tych postupoch 😉 mam takyto odkaz, tak mozno pomoze 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

dada2007
19. máj 2012

@mizulienka 😵 😵 😵 😵

lusil2005
19. máj 2012

baby co sa deje s bajecnymi dorty? na ulozto stale nieje trinasty diel 😢

simasa
19. máj 2012

Prvy pokus o 3D auto (Johnny Coupe) - nic moc, ale aspon budem vediet, ako na to... 😝

simasa
19. máj 2012

@mia114 Este som nedocitala, tak mozno Ti uz niekto pomohol, ak nie, nech sa paci
http://www.natortu.sk/pop/

ankalv1
19. máj 2012

ahojte šikovnice,viem že to tu bolo už 1000x napísané ale aj tak-čím je najlepšie poťahovať,akou hmotou?zo suš.mlieka je to dosť také nepoddajné a z cukríkov sa i to trhá..ďakujem 😀 😀 😀

irriss
19. máj 2012

@reruna

korpus delany doma...ale delala jsem vse najednou...nenechala jsem ho odpocinout v lednici..dala jsem kremy a hned jsem dala i potahovku a pod potahovkou jsem dala take krem.. ☹ asi se tim teplem trochu roztekl.. 😠

Jinak potrebuju jeste pomoct 😎

Jak se delaji tyto diry v syru..
delaji se do korpusu pred potazenim a nebo se vytlacuji PO potazeni??
Pripadne cim..vydlabe se lzickou dirka a nebo se pak zatlaci nejakou pomuckou??
dekuju 🙂

abriela
19. máj 2012

@irriss taketo velke diery, su spravene pred potahovanim. Moja druha torta bola myskovska, a zatlacala som po potahovani, opacnym koncom tlcika na maso 😀 . Ma drevenu rucku a na konci je taka 2,5 cm gulka. Diery v syre boli mensie ako na obrazku, ale podla mna boli take primerane, normalne.