Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
21. máj 2012

@dm1 No to ma tesi, ze teda aspon nieco funguje 😉 🙂 Ja vyskusam este tu zelatinu u nas ,a ked to nepojde, napisem tej dievcine, nech mi poradi ako, a hlavne z ktorej zelatiny to robila 😉 dam potom vediet 😉

mishulle
21. máj 2012

jupíí, u nás maj vietnamci sadu kostic za 79,- tak tam za chvíli ženu

katy1979
21. máj 2012

@pristela ze nestatnica mne sanka spadla vsak to je take krasne. topi netopi vsetko jedno ale vyzera to uzasne. z takej torty vsetci museli spadnut na zadok

zdenallicka
21. máj 2012

@mamina1978 Vpodstatě jo..🙂 Díky..🙂

mamina1978
21. máj 2012

@pristela Ty sa prestahuj prosim ta do Hollywoodu s tymi tvojimi vymakanymi tortickami 😉 😵 😵 😵
a kazda promi hviezda si bude u teba objednavat Mega torty na mega party..........
Nam tu..... Slovenskym a Ceskym zienkam robis komplexy 😠 ....... 😀 😀 😀 😀

mamina1978
21. máj 2012

@zdenallicka ale vies , ze na to existuje aj odtlacacia formicka a mas to sup- sup? 🙂 😉

lussy23
21. máj 2012

@mamina1978 nádherná @zdenallicka krásne @zandanem krásnučká @pristela prenádherné. Vy ste užasná. vy šijet enádherné bábiky, na ktorých postup nikdy neprídem, pečiet enádherné torty. Klobúk dole
@daducha krásne

eliska22
21. máj 2012

dievčatá robili ste niektorá štvorkolku? myslím z marcipánu, takú malú na tortu? neviem ako ju urobiť 😝 nenašla som žiaden postup 😒

mamina1978
21. máj 2012
katulkaaaaaa
21. máj 2012

baby mne sa same lepsie objednavky kopia....sachovnica...vyzerezem stvorceky...to sa snad da...alemam robit pologulu a nej znak barcelony...uz teraz mam des lebo chlapik je dost taky ze nech je to uzastne akoby fakt skutocne...no zbohom:/----nemate niektore sablony na loptu nikdy somju nerobila....a este nejaku ftoto dalsia torta je pre stolara a kadernicku ma to byt nieco smiesne :D a teraz babo rad 😀

eliska22
21. máj 2012

@mamina1978 nie nie, malú štvorkolku len čisto z marcipánu, ktorá bude na torte len položená 😝

maca77
21. máj 2012

@katulkaaaaaa takéto šablony?

maca77
21. máj 2012

...už som písala na predchádzajúcej strane či nemáte niekto uložené niečo s témou UPíRSKE DENNíKY ale že nie Twiligh lebo to je vraj niečo iné 😝 a potom nejakú motorku "harleyku" díky díky

ajka82
21. máj 2012

baby ja som mala objednanu(vlastne vydrazenu) sadu kostic 12ks(boli nelepene z jedneho kusu), a pani mi poslala tu 8ks aku mam doma...tak som jej pisala, ona odpisala ze sa ospravedlnuje za omyl, ci mi to ma vymenit a ked som jej napisala ze teda omyly sa stavaju, nech to vymeni, tak odvtedy sa mi neozvala 😖 a uz som jej pisala asi 3ti krat a stale nic... a ked ma nasr. tak vam aj napisem jej meno a adresu 😠 😢

mariann2
21. máj 2012

@katulkaaaaaa moja kamoška robila takéto niečo pre stolára a na druhú polovičku by si mohla dať nožnice hrebeň, fén... http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=37114...

eliska22
21. máj 2012

@mishulle áno také niečo chcem urobiť 😝 len hľadám nejaký postup, aby som sa mala od čoho odraziť 😅

dajna11
21. máj 2012

kočeny,pleas nejakú inšpiráciu na tortu s foťákom alebov tvare foťáka...mna picne,toto 😀 😀 😀 😀 ...videla som krásne 3D asle ak na ne?

marci2305
21. máj 2012

@katulkaaaaaa Veľmi zlaté... 😉 Ja som nepovedala, že to je nepekné... 🙂 Práveže sa mi tortička veľmi páčila 😉 Bola tak nepravidelne zafarbená, tak som nevedela či si aj dávala do hmoty alebo aj na vrch...Lebo ja keď farbím hmotu - akože mramorujem, tak si robím šúlok a iba skladám na polovicu a zase šúlok a zase preložím na polovicu..Vždy mi to vyšlo úplne inakšie ako to tvoje. A keď chcem zafarbiť rovnomerne, tak farbu zatláčam dlaniami do hmoty a pučím a pučím.. 😉 😀 Tak som nevedela akú medtódu si použila 😝

eliska22
21. máj 2012

@mishulle ďakujem si pokladík 😵 😵 😵

marci2305
21. máj 2012

@ajka82 To ny nasr....o aj mňa! Tiež zháňam niečo v kuse a keď to tam jasne napíše, tak nech nezavádza. Takú by som si kúpila aj inde 😉 😀

mishulle
21. máj 2012
marci2305
21. máj 2012

@mamina1978 😀 😀 To o tej @pristela to je dobré...Máš 100% pravdu 😀 Ona by mohla robiť také tie torty čo sú na obj. za 5700 a viac dolárov.. 😀 😀 Presne podľa želanie ženícha a nevesty...........................

mamina1978
21. máj 2012

@katulkaaaaaa smiesne nemam, len taketo kuk 😉 🙂 ....... Inspiracia z internetu

Ale tak kadernicke by som vymodelovala dve postavicky jednu s vlasmi a druhu holohlavu a napisala pred ne
,,predtym´`` a ,,potom`` 😉 😀
A stolarovi das k pilke kufrik prvej pomoci 😉 😀

kvojtanikova
21. máj 2012

@katulkaaaaaa mne by sa pacilo, keby si ich vymodelovala pri praci ale vymenila im nastroje - on by robil s hrebenom a noznicami, ona s pilkou a sekerou. Ale to by bola urcite makacka, to verim.

marci2305
21. máj 2012

@mizulienka Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem... 😉

bzucinka2
21. máj 2012

krasne torticky ste popridavali, vsetky suprove, radost pozerat 🙂