Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
21. máj 2012

@maca77 Neviem či takéto niečo si myslela...http://www.google.sk/search?q=cake+vampire+diar...

florentina
21. máj 2012

@mamina1978 jé to je prima postup na to vyplétání košíku. Já když ho dělala, tak jsem si to celé vypletla na desce a pak jsem to složitě přenášela na košík...no proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že 😅

mishulle
21. máj 2012

¨holky koukejte co jsem našla při hledání inspirace, to je supr, ještě umět tak krásnýho pejska

katulkaaaaaa
21. máj 2012

@maca77 ano take dakujem!!!
baby dakujem za rady obrazky som stiahla a uz len vymyslat budem 😀 sama som zvedava co vlastne vytvorim 🙂

maca77
21. máj 2012

@marci2305 ja len na tie obrázky pozerám a je mi z tej krvi zle 😀 tú harleyku asi budem modelovať, netuším ako 😝 😕 no volala som švagrine či môže byť ako posledná alternatíva aj obrázky na tortovej oblátke ... tak to nejak skúsim skombinovať, aj tých upírov - dám obrázok a k tomu položím nejaké zuby a zrejme to je sviečka po ktorej krv steká ... 😅

janula.h
21. máj 2012

@pristela @daducha @lusil2005 kráásne tortuše 🙂

aduskatt
21. máj 2012

@mamina1978 nebol cas.................tortu som dokoncovala po polnoci....keby to islo zakaznikom, hram sa, ale to som niesla nasim rychlovku na ochutnanie a fakt sa mi vnoci nechcelo🙂

katulkaaaaaa
21. máj 2012

@dajna11 tieto dve som robila ja....neni to tazke vyrezer z korpusu,dotvarujes puncovinou...atretia foto teraz som nasla na nete toto je perfektny!!!
a fotopostup najdes na dortomanii.cz ale neviem sa tam teraz prihlasit 😠

aduskatt
21. máj 2012

@mamina1978 nabuduce budem zrezavat ostosest🙂

reruna
21. máj 2012

@florentina tak ten svatební se ti nakonec moc povedl 🙂 já ještě patrový nedělala, tak obdivuju - byl nakonec ten pribináčkový krém? A víš aspoň z první ruky, že všem moc chutnalo, to potěší🙂

dm1
21. máj 2012

@zdenallicka nie nie to bolo skor namiesto gelu na jazierko som to ja pouzila alebo na take nieco

dajna11
21. máj 2012

@katulkaaaaaa aj tie tvoje sú super...no a ten tretí nemá chyby...keby som taký zvládla tak si nechám hovoriť že PANI 😀 😀 😀 neviem či to urobím ako 3D alebo ako ty že tortu ana to foťák,má to byť pre kočku na 18 a tak sa mi tam hodí aj nejaký kvietok...tak neviem:(.....a neviete pre 25 ludí aká by asi mala byť velká?keby som robila štvorcový podklad tak aký asi velký?

dajna11
21. máj 2012

@katulkaaaaaa a inak na dortomanii mne sa nejde prihlásiť stále,už som sa dva krát registrovala a stále mi heslo neberie 😖

trdielko149
21. máj 2012

maminky a zienky prosim Vas je tu medzi vami zienka ktora pecie tieto torticky a byva v Sturove? pretoze moj muz ma 30-tku a na chate v Sturove ju oslavujeme a sme z Levic a sice viem ze torticka by mi prevoz "prezila" ale budem radsej ak najdem niekoho zo Sturova 🙂 Ďakujem Vam!!

monika76
21. máj 2012

Pridávam svoju 1. princeznú 🙂

dida38
21. máj 2012

ahoj zienky, kedze je toto uz veeeelmi dlha diskusia a neviem kde by som mala hladat rady tak by som vas poprosila takto 🙂 som uplny zaciatocnik, caka ma moj prvy "vytvor"...ale chcela by som vediet ako mam skladovat modelovaciu hmotu. Ci ju mam mat v chladnicke alebo pri izbovej teplote, alebo sa moze suchnut aj do mraziaku. Mam bielu hmotu nejaku K2 (tak bola oznacena 😀 ) ...a este by som sa chcela opytat, budem robit len taku jednoduchu na zaciatok, potiahnuta bielou hmotou a do toho ozdobena len ruzovymi srdieckami alebo kvetinkami. a moja otazka je, ako drzia tie srdiecka alebo kvietky? staci to len trosku trebars potriet vodou zo spodu a "prilepit" alebo ako to robite?? v podstate na vrchu mi je to "jedno" lebo to nespadne, ale ked chcem ozdobit aj bok tak neviem ako to tam bude drzat....
dakujem za rady a tipy ....

jakelina
21. máj 2012

@dida38 skladovat v špajzu, nemusíš v lednici, lepí se vodou. 😉

maya30
21. máj 2012

@alenv ja so robila toto 😉

kvojtanikova
21. máj 2012

@dida38 urcite to zvladnes, ja tiez pouzivam K2 a robi sa mi s nou dobre, najprv troska premiesit v rukach, potom podsypat skrobom (solamyl) a vyvalkat, nie na prilis tenko ale ani hrubo. Ak ti aj navrchu ostane skrob, nevadi, potom to zlahka pretries namocenm statcom a zide. Ozdoby tiez tak povykrajuj, prilep vodou (alebo cukrovou vodou), malo by to drzat aj po bokoch. A aj na vrchu ich radsej "prilep", nech sa ti nezosuchnu. Tesime sa na foto.

pristela
21. máj 2012

Baby!!! Si robte zo mna prdel !!! 🙄 😅 😅 😅
Jaj bol tu chalan pre baletku a ze nemala byt fialova ? 😀 😀 😀 uz vahu som mu davala o kilo prešvihnutu, ale to bola len ta ozdoba vsetko kilo 😠 , tak mu vravím , nekecaj a ber ruzova je ted v kurze a fialova je pohrebna 😝 😀 😀 😀 po tej bielo cokoladovej ma este bude niekto .... z farbou 😀 😀 😀 😀 , ale to je bry kamos tak to som mohla , ale inak by bol riaden pruser 😝

pristela
21. máj 2012

jaaake naťáááhnute to tu jeeee 🙄 😀 uz mam fotose baletky, tak sa bojim aby sa im zas neroztiekla, mam normalne strach odovzdyvat ludom torty ☹ ☹ ☹
Baletku som modelovala cez hokej vcera 😵 a moooc ma to bavilo, moja tretia postavickaaaa 😵 teda mna postavicky bavia ovela viac nez kvety 😅

pristela
21. máj 2012

a fotky som deee dala 🙄 🙄

zuziq
21. máj 2012

@pristela tak teraz som normalne odpadla... ta torta je nadherna a tanecnica je ako babika z porcelanu, nadhera 😵

lamps
21. máj 2012

@pristela Žanetka, ja z teba nemôžem, keď rozdávali talent, ty si sa určite v tej rade otočila aj minimálne päťkrát 😅 😅 😅 😅. Balerína a aj torta sú úžasné, budem sa tu na minitor ešte dlho pozerať s otvorenou pusou 😀 😀 😀 😀

eliska22
21. máj 2012

@pristela ja už nemám slov na tie tvoje výtvory žena 😕 😀 opäť famózne a nechápem ako môžeš urobiť takúto postavičku, tú tvár 😕 😕 😕 si proste neskutočná 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
21. máj 2012

holky keby ste videli ako ju robím isto by ste to dokazali aj vy!!! nieje to moc tazke, a je to modelovane z mmf , z vasimi kupovanymi hmotami to musi ist este lahsie ! 😉
Mooooc dakujem žienky, naozaj 😵 😵 😵 tuto moji chlapi mi vela nepovedia 😒 este aj chlap pre nu prisiel a vlastne tí co nepecu si myslia ze to ide vsetko lahko a rychlo takze tí mi tiez nepovedia nic ☹
jaj , idem ja ugriluuvať im maaso , supla som korpus do rury, dufam ze nan zas zabudnem 🙄 🙄 🙄 🙄 snad do vecera moc nepopíšete 😕 😕

eliska22
21. máj 2012

@pristela tak nám nafoť postup nabudúce 😉

alenv
21. máj 2012

@pristela abolutně nechápu.. dokonalost sama
nechceš to někdy natočit na video jak to děláš 😅

bambula1307
21. máj 2012

@pristela naddhernaaaaaaaaa, sikovna si velmooo 😀 😎