• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
23. máj 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@reruna
dekuju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
a kolik masla?? :sunglasses:
23. máj 2012 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss 25O g
23. máj 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 nenahnevaju :slight_smile:
23. máj 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a nejaky navod na saticky..modni inspiraci? myslela jsem si pouzit stribrne perly, ale ty jsou tvrde, nechutne.. :frowning2:

pak tu nekde byl dort, ted ho nemuzu u sebe zalozeny najit:frowning2:

ale dort byl bily podklad a na nem byly udelane kruhy - zeleno fialove tusim a ruzne velikosti
23. máj 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h ještě ze pár.. :wink:
23. máj 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@peroli ten LV znak je vyrabany rucne, ci na to existuju nejake formicky?
23. máj 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a teď ještě něco jen tak.. :wink:
CONVERSKY
budu dodávat postupně ať to tu tolik nezaplácávám.. :wink: :sweat_smile:
23. máj 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
@aduskatt to bude asi nějaká šablona..

kurňa ty velký obrázky mě fakt trochu serinkujou.. :unamused: :sweat_smile: :rolling_eyes: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. máj 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
úúúúúúúúúúúúúúúúúúžas, šikulka máš zlaté ručičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. máj 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv Sabina Kendrova :wink: :wink:
23. máj 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss radšej nerezové misky kúp - budeš mať na tortu - futbalovú loptu do budúcna :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink: :wink:
23. máj 2012 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@irriss suhlasim s @anibas lebo s miskou mas poriesenu aj lienku lebo tu z tej babovkovej neurobis :wink:
23. máj 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas
Nevis znacku, ze? Nebo aspon pocet, kolik jich tam je..at jdu presne s tim, co chci do obchodu..jinak mi budou nabizet vsetko mozne a ja si nebudu moct ani umet vybrat.. :confounded:
23. máj 2012 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss co vím tak holky pečou i v těch z Ikei :wink:

a když už jsem u toho.. @dm1 @anibas já mám tu 20 cm v průměru, 9 cm na výšku... neměly by jste recept na těsto? a jak dlouho péct a na kolik? :confused:
23. máj 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna dakujem za inspiracie, prave peciem okruhly spodok a vrch dam srdiecko :wink:
23. máj 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli
ja mam z Ikey jen tu jakoby kytickovou po obvode a uzaviraci - prodava se jako komplet..nic jineho jsem ve zdejsi Ikee nevidela:wink:
23. máj 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss
ked hladas inspiracie na barbie, tak tie som davala na stranke 2841 kuk :wink: snad sa ti nieco zapaci :wink:
23. máj 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss tieto misky majú u nás v rôznych velkostiach ja tam pečiem lienku, stonožku, loptu atď :wink:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/30081467/
myslím, že aj keď nebudú rovnaké tak proste môžu byť hocijaké nerezové misky :wink:
23. máj 2012 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
@irriss ja som piekla lienku v tejto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/30081467/#/20057255. Na barbi ti staci vlastne nejaka miska mensi primer mozno aj treba skusit a pod to kruh rovnakeho priemeru a mas to hned vyssie lebo len vyska misky by ti nestacila asi na jej dlhe nohy
23. máj 2012 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss @peroli misky sú všelijaké - hlbšie, plytšie - ja mám asi 4 druhy, najradšej robím do nich mramorový korpus, pečiem aj v 2 naraz a počet vajíčok dávam tak od oka - podľa toho akú tortu robím - to si musíte vyskúšať, aby ste videli.
23. máj 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1
@anibas
@mamina1978
@peroli
@aduskatt
@dadka212

a ostatni...

Uz jsem oznamila manzelovi, ze se po praci jede do Ikey...no telefonat byl beze slov-muj monolog...na druhe strane se chvili dychalo, nebo prodychavalo... :sweat_smile: :sweat_smile: .jsem zvedava, jestli vubec prijede domu :grinning:
23. máj 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@dadka212
ta housenka je supeeer...zrejme budou mit moje deti zakazany pristup na Marcipany :grinning:
23. máj 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dadka212 @dm1 jj, přesně tuhle mám.. tu 20 cm
23. máj 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@peroli
takze mam dat prednost 20ti cm?? :wink:

pri posledni navsteve Ikey jsem nevidela zadnou:wink:
23. máj 2012 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ta husenica ma dostala, asi si aj ja zakazem pristup na marcipany:slight_smile:))
23. máj 2012 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte,
neviete mi niekto poradiť link, kde by som našla postup na prácu s klieštikmi, nie som ani zďaleka taká šikulka ako vy, pečiem len pre svojich drobcov, ale veľmi sa mi páči zdobenie s klieštikmi, doteraz som to neskúšala, nemala som chuť zbytočne investovať, keď ani neviem či mi to pôjde, našla som teraz nejaké lacnejšie, len neviem či sú vhodné aj pre začiatočníka, kdesi som čítala, že so zúbkami je náročnejšia práca, viete mi niekto poradiť, či tieto by tieto boli dobré aj pre niekoho kto s tým ešte nerobil, alebo si radšej kúpiť len hladké?
vopred ďakujem za rady.
23. máj 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majkaas je jedno či je to zo zúbkami alebo hladké, hlavne si kúp kovové, tie umelé sa zvyknú zlomiť a bolo by dosť zlé, keby sa to stalo v polovici klieštikovania :sweat_smile: namáčaj si ich troška do solamylu ak robíš s nejakou mastnejšou hmotou....
23. máj 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ďakujem za radu, zatiaľ som skúšala len cukríkovu hmotu, tak kúpim radšej kovové a uvidím, čo sa podarí :confounded: , na 1x to asi nebude žiadna sláva :confused: :grinning:
23. máj 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nakonec vybírám mezi dvěma
ten první jen nízký modrý a stejné kytičky bych dala i navrch
a propo, když si udělám kytičky zítra, nechám uschnout a dám do krabičky, vydrží mi do příštího pátku, kdy budu dělat dort?
23. máj 2012 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok