Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
23. máj 2012

@zdenallicka krásnučké @mariann2 krásna lienka. Akú máte hmotu? Ja mám smartflex a keď som robila vlásky cez lis na cesnak, šlo mi to hrozne ťažko... @dadka212 nádherné torty @bambula1307 nádherná. waw. Použili ste plastickú čokoládu, však? na ten vrkoč🙂

abriela
23. máj 2012

@mima1311 ja som robila auto - audi Q5 - pribinackovska plnka mala premieru 😉 . Inak tuto piskotu pouzivam na vsetky torty aj na roladu.

lucula73
23. máj 2012

@abriela ahojček...ja som skúšala raz tú falošnú piškotu...vyšla fajne vysoko,ale mne to skor pripomína takú bublaninu,alebo nejaké cesto na ovocný koláč 😕 😕 ,ty nemáš z toho taký pocit?
ja som doteraz robila všade mramorák,ale v poslednej dobe sa mi moc mrví,neviem prečo,taak skúšam zas kadečo 🙂

mamina1978
23. máj 2012

@bambula1307 jaj ty chlapy 🙄 🙄 🙄 moj ked pride domov a je namosureny z prace, tak ho usadim pred telku, donesiem pivko, necham ho 5 minut vyrozpravat, tvarim sa ,ze ho chapen 😕 aj ked je to vynimocne 😉 😀 ,potom idem nieco porobit (pradlo ,kuchynu spratat) a kym pridem spi 😉 😀 😀 .....a ja mam klud a mozem si vychutnavat vecer napr. na MK 😉 😎 😀 😀
A idem vas docitat, poslednych 10 stran som len raz za cas prebehla .......😉

mima1311
23. máj 2012

REPETE .......prosiiiiim poradte , lebo tu budem sediet do rana ☹
Babulky , na zajtra sa mi ohlasila navsteva , tak som sa rozhodla dnes upiect torticku ,, co dum dal ,, cesto upecene , chladi sa ....prve sa mi zgrclo tak toto druhe je falosny piskot , plnka hotova - pribinak a bude s marhulami ....leeeeeenze baba nema uz doma cukricky na potahovku a iny potah som este nerobila ,, z mliecka suseneho myslim ,, ako dorobit tortu ? nejake napady ? najlepsie foto , som myslela ze torticku celu omazem plnkou a po bokoch by som prilepila trubicky ...no tie som doma nenasla tak co miesto nich ? alebo ako ju ozdobit ? ...este mam doma coko ..zeby tie tablicky coko narobit a poukladat okolo torty ? a previazat stuhou ? ci ?????

abriela
23. máj 2012

@lucula73 nazor, ze chuti ako bublanina tu uz bol. Ja by som mozno povedala, ze je ako babovka (tie neoblubujem) ale ked tam na cesto plnku, pokvapkas - je to ok. Ja som s cestom spokojna.
Prvykrat som tuto piskotu nepokvapkala - plnka bola nutelova - cele to bolo suche. Robila som ju uz aj s parizskou slahackou, pokvapkala som a bola z toho chutna kuba torta 😉.
Jedine nedavam az tolko muky ako je v recepte a miesam - polohrubu a hladku. Ked som z tohto cesta robila roladu - cigaretovu tortu - bala som sa, ci ju skutim, ale v pohode to slo. Skvele cesto aj na puncak - ved to tu aj tento tyzdnen napisal.

alti
23. máj 2012

@mima1311 zkus dát nahoru krém (čokoládovou polevu) a obložit kousky čokolády - dám pro inspiraci už tu někdo dával tuto. 😉

mima1311
23. máj 2012

@alti ta je naaaadherna , no to nedokazem ani keby co 😖 skusit ale mozem , pre tu srandu 😀 😀 😀 len sa bojim tych bokov torty , ako tam tu coko natriem ...

aduskatt
23. máj 2012

@dada2007 no zrovna som tam urobila objednavku🙂aj ked nie zrovna na tu formu🙂

mamina1978
23. máj 2012

@mima1311 ja som robila tuto...oblozis cokoladkami a das maslicku 😉
za hodinku som ju mala hotuvu. To zvladnes aj ty 😉, ked som to ja zaciatocnik zvladla 😉

mima1311
23. máj 2012

@mamina1978 take nieco som si predstavovala , len to budem musiet az teda zajtra dorobit , take cokosky doma nemam 😖 iba coko z lidla tu velku ...ked teraz naplnim a dam stuhnut , bude mi to zajtra tam drzat ?

aduskatt
23. máj 2012

dievcata, ste aj vy postihnute, alebo len ja pozeram po eshopoch, co kde kupit? 😅

mamina1978
23. máj 2012

@mima1311 no jasne ...roztopis coko tu velku natries boky a nacapkas cokoladky....A zviazes maslickou.🙂
Ja som mala merci, ale mozes dat aj kinder alebo ake dostanes..... 😉

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt tu tortomaniu som chytila aj ja, uz aj po vselijakych inych veciach v kuchyni kukam, skumam, co by sa dalo este ako vyuzit. Niekedy mi pripada , ze mi z toho uz preskakuje. Nic ine nemam na mysli len torticky a ozdoby a kremy a korpusy.Moj mm uz ma alergiu 😅 😅 😅 😅 ,ked pocujeodo mna slovo Torten 🙄 🙄 🙄 🙂

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 tak v tom aspon nie som sama🙂) akurat ze ten moj este nema alergiu🙂

alenv
23. máj 2012

mé dnešní právě dodělané 🙂

alenv
23. máj 2012

ou ještě fotky by to chtělo 😀

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 nejaky napad na ozdobenie puncovej torty?🙂) boky potahovka, vrch dam polevu.....nejaky iny napad ako kvety by sa nenasiel?🙂spolieham na teba a dakujem

aduskatt
23. máj 2012

@alenv krasne

lucinka
23. máj 2012

ahojte... baby mám objednávku na tortu na bud. týždeň s vanilkovou plnkou... mohli by ste mi poradiť nejakú? mala by byť s jahodami... a vraj čím sladšia, tým lepšie...

macicka84
23. máj 2012

@pristela Prekrasna je ta baletka!!! 😵 😵 😵 Ja postavicku neudelam ani z formy 😢 , zustavam u zvirat 😀 ...

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt Ty , ale ja o puncovej torte nemam ani sajnu, nedavno som sa pristelky pytala ako sa to vobec robi, no mam z toho lepky, lebo je to vraj veeeelmi mokre 🙄 🙄 🙄
A to tu polevu myslis ,taku aka je na puncovych rezoch? 😕
A ozdobyt len tak ku kavicke ci co....😉

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 jasne, to nie je problem, len rozmyslam, ako to ozdobim.tak tam asi len ruze dam a nejak pekne urobim boky..............aj ja mam lepky, ale idem hrdo do boja🙂 musim skusit, ked to bude niketo chciet..mam zhruba predstavu ako to urobit🙂

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 tak ono to bude sice pre nas, ale tak vyuzijem na zdokonalenie sa v modelovani...tie nove ruze sa mi pacia, tak ak ma nic nenapadne, dam tam asi tie a k tomu nejaku inu kvecinu🙂

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 mam echo, ze mozno budem taku coskoro robit, tak radsej to nanecisto vyskusam..sa ma dnes pytal poloviciak, ze co si myslim, na co on chodi behat, ked potom robi ochutnavaca....tak som mu to vysvetlila.................ze prave na to, aby mohol vyzierat s kludom torty🙂

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt vyskusaj si kalie su to lahke kvietky ovela lahsie ako ruze 😉 A ked ich urobis biele ....budu na tej ruzovej poleve pekne vynikat.... 😉
Ja som robila moju kvietkovu ako 4 tortu v poradi a vyskusala som si tam vselijake kvietky kuk

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt alebo taketo, a mozes ich aj polozit na tortu na vrch 😉

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 peknucke🙂 tie drobne kvietky som uz robila, aj ruze, tak vyskusam tie kalie.........to si robila ten stred zo zltej hmoty, alebo si potom farbila?

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt ano zo zltej hmoty 😉