Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 skusim sa s tym potrapit zajtra, ale na zaciatok budem robit len hlavicky, bez stoniek

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 to asi len vykrojit slzicku, vytvarovat stred, stocit a prilepit......a asi stensim okraj toho listka🙂

mariann2
23. máj 2012

@aduskatt
@mamina1978 ja som teraz robila punčovki podľa http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/puncova-po... nedávala som polevu, potrela som maslom s cukrom a buchla na ňu poťahovku , to je ona http://www.facebook.com/media/set/?set=a.317665...

florentina
23. máj 2012

@maya30 děkuji, jsi zlatá, ale posílat nemusíš. Našla jsem jednu cukrárnu kousek od nás, kde by měli dělat foto na jedlý papír na počkání, tak jsem koupila nějaké křížovky a zkusím to zítra vyřídit. No toho lepení se také bojím, aby se to nějak nerozpilo, ale ono to nějak dopadne....snad se mi to podaří také jako tobě, vypadá to moc efektně.

aduskatt
23. máj 2012

@mariann2 dik, poznam, teraz riesim zdobenie🙂)chcem aj to vyskusat, ale teraz mam v hlave napad na jednoduchsiu🙂
@mamina1978 skusim aj anturiu🙂

aduskatt
23. máj 2012

@mariann2 ja praveze chcem dat polevu navrch..a na boky potahovku🙂 a nieco fajne navrch k tej poleve🙂 trening je trening 😀

mariann2
23. máj 2012

@aduskatt aha, jasné, ja som mala robiť potiahnutú punčovú tortu 😉

florentina
23. máj 2012

@irriss ahoj, to jsou všechno moc smutné zprávy, je mi to moc líto. Držte se!

mariann2
23. máj 2012

@florentina kočky lepili jedlý obrázok aj medom, len dávaj pozor na kontakt s vodou, aby si si obrázok nezničila, ja používam modecor gel, ten je super

aduskatt
23. máj 2012

@mariann2 ja chcem potiahnut iba boky.........preto premyslam, co skombinovat k tej poleve navrchu, budem robit fondanovu🙂.ak sa dozajtra z toho nevyspim🙂)ale sak vyskusat to treba🙂

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt ja som ich vykrajovala obycajnym srdieckom vykrajovackou 😉

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 som vedela, ze na teba je spolah🙂))

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 na anturiu som videla fotopostup, tiez vykrajovali srdiecko🙂

aduskatt
23. máj 2012

@mamina1978 poloviciak ma zenie do brlozka🙂) bru nocku, zajtra sa vidime

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt ty brdooooo..... ja clovek nevzdelany .... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 prave som googlovala co to ta,, anturia´´ je a kukam,,,bozinku ved ju mam vo veeeelikanskom kvetinaci pred sebou. 😀 😀 😀 😀 😀 A ja jej stale nadavam ze jazykova obluda. Uz ju mam 3 roky a rastie uz vyzera pomaly ako kricek 😅 😅 😅 Tak aspon viem ako sa vola v skutocnosti😉

peroli
23. máj 2012
mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt dobruuuuu aj tebe 😉 🙂

florentina
23. máj 2012

@mariann2 děkuji za radu. No med mám, to bych mohla zkusit. Jediný gel, který mám doma je piping gel, tak možná by šlo i to, na lepení ozdob jsem ho použila, ale nevím co by udělal s tím papírem.

mamina1978
23. máj 2012

@aduskatt Prirodne farby dovolim si ta doplnit pre @mates22 😉 na zlto kari korenie,na cyklamenovo stava z cervenej repy a na fialovo stava z cucoriedok ... 😉
Ale povedz tete, ze nech sa pozrie kolko eciek ma v inych cukrikoch (napr.lentilkach)a sladkostiach, ktore pravidelne kupuju 🙂 Takze jej mozes tu torticku v pohode urobit beznymi potravinarskymi farbami 😉 😉

mariann2
23. máj 2012

@florentina jasné, aj piping je super, tak s tým môžeš

misulenka9
24. máj 2012

holky jdu k vám opět pro radu s prosíkem...nemáte někdo odkaz na zuby? Chtějí po mě klasické klapačky 😀 nemusí to být dort, stačí jen postup z modelovačky...děkuji

aduskatt
24. máj 2012

@mamina1978 no vidis, aky je konik uzitocny🙂)sa vselico naucime...a jazykova obluda je krajsie ako anturia🙂

mates22
24. máj 2012

@mamina1978 díky moc, ona právě je fakt trochu víc přírodní - lentilky a bonbony nekupujou, limonády nepijou, jen vodu a čaje, zeleninu a ovoce jedí jen vlastní nebo při nejhorším bio, jako i všechno ostatní..... tak mě právě překvapilo, že chce dělat dort pro malou a k tomu ještě potahovanej. Já jí ho naštěstí dělat nebudu, z toho bych se asi osypala, ani bych nevěděla, co tam můžu a nemůžu dát, bude ho dělat sama, to jen, že se mě na to ptala, protože ví, že ty dorty dělám 🙂.................. jen si tak říkám, jestli malá odolá až bude chodit do školky 🙂 . Každopádně díky za další barvičky

mishulle
24. máj 2012

holky prosím, když děláte ty lemy hmotou skrz stříkačku, tak hmotu nějak víc rozehřejváte nebo ředíte, aby stříkačkou prošla? moc děkuju

mates22
24. máj 2012

@mishulle chvilku i se stříkačkou otočit v mikrovlnce

mates22
24. máj 2012

@mamina1978
@peroli moc moc prosím, nemáte náhodou nějaký postup, nebo odkaz na postavičku princezny nebo víly? Jen nahoru na malý kulatý dortík 🙂

mishulle
24. máj 2012

@mates22 a to stříkačka vydrží? nerozteče se?

mates22
24. máj 2012

@mishulle nerozteče, neboj, já to mám fakt tak na jedno otočení 🙂 a když by ti to nelezlo, tak zase na chvilinku, třeba vyzkoušet, ale radši po kratších časových úsecích, aby se ti to nepřehřálo

miciatko
24. máj 2012

@dm1 dakujem ti moooc si zlata ze si nezabudla